دومین رمزارز بزرگ جهان ، اتریوم (ETH) طی ۲۴ ساعت گذشته با رشد ۵ درصدی ، برای نخستین بار از ماه می ۲۰۲۲(اردیبهشت-خرداد ۱۴۰۱) در سطح ۲۰۰۰ دلاری معامله شد.

قیمت اتریوم (ETH) از ابتدای ماه جولای(۱۰ تیر) تا به حال ، به شدت افزایش یافته است و در عرض ۴۰ روز گذشته ، نزدیک به ۱۰۰ درصد رشد را تجربه کرده است. ارزش این رمزارز درحالی روبه افزایش است که پیش بینی می شود آپدیت مرج ویا ادغام در ماه سپتامبر ۲۰۲۲(شهریور) انجام شود.

شرایط مطلوب فعلی می تواند تا زمان رویداد مرج زمان ببرد. بر اساس داده‌های گلس نود (Glassnode) ، اوپن اینترست (Open interest) قراردادهای اختیار معامله اتریوم برای نخستین بار در تاریخ از اوپن اینترست قراردادهای اختیار معامله بیت کوین پیشی گرفته است.

“برای نخستین بار در تاریخ، سود باز(Open interest) قراردادهای اختیار معامله اتریوم با ۶.۶ میلیارد دلار از بیت کوین پیشی گرفته است. سود باز قراردادهای اختیار بیت کوین ، ۴.۸ میلیارد دلار است. این نتیجه ناشی از آن است که معامله گران بزرگ با توجه آپدیت مرج در ماه سپتامبر ، وارد قراردادهای اختیار معامله خرید می شوند.”

ETH BTC Options Interest 300x173 - قیمت اتریوم به 2000 دلار رسید اما داده‌های مشتقات این رمزارز حاکی از پایان روند صعودی است

سرمایه گذاران اتریوم درحال حاضر باید محتاط عمل کنند

با این حال، داده های بازار مشتقات حاکی از آن است که معامله گران منتظر کاهش قیمت این رمزارز پس از این رویداد هستند. بنا بر اعلام تحلیل گران گلس نود، این عامل می تواند با عنوان یک خبر فروش شناخته شود.

همچنین بخوانید:   جشن سالگرد پذیرش بیت کوین در السالوادور

قراردادهای اختیار خرید برای ماه سپتامبر در حال حاضر قابل توجه تر از قراردادهای اخیتار فروش است. همچنین ، داده‌های صرافی Deribit حاکی از تداوم روند صعودی اتریوم تا سطح ۲۲۰۰ دلاری است. با این حال، پس از انجام آپدیت مرج که در ۱۵ تا ۱۶ سپتامبر(۲۴ و ۲۵ شهریور) برنامه ریزی شده است، تقاضا برای قراردادهای اختیار خرید به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این نشان می دهد که معامله گران در راستای کاهش خطرات ناشی از روند نزولی ، از موقعیت های معاملاتی خود محافظت می کنند.

از سوی دیگر، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم معتقد است که آپدیت مرج فعلا تاثیرات خود را به طول کامل به دنبال نخواهد داشت. عوامل کلان در جهان همچنان حاکی از ابهامات ناشی از تورم ایالات متحده و بخش هایی از اروپا هستند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: coingape

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.