بر اساس بروشور جدیدی که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده ثبت شده است، شرکت بزرگ مایکرواستراتژی (MicroStrategy ) قراردادی با نمایندگان Cowen and Company و BTIG در راستای فروش تا سقف ۵۰۰ میلیون دلار سهام با هدف احتمالی خرید بیت کوین بیشتر، منعقد کرده است.

در این پرونده آمده است: «ما قصد داریم از درآمد خالص حاصل از این قرارداد برای محقق کردن اهداف کلی شرکت، از جمله خرید بیت کوین، استفاده کنیم، مگر اینکه در متمم قابل اجرای بروشور به نحو دیگری ذکر شده باشد. در واقع ما میزان درآمد خالصی را تعیین نکرده‌ایم که بتوان گفت به طور خاص برای هدف خاصی استفاده خواهد شد.»

شایان ذکر است که مایکرواستراتژی از زمان مدیر عامل سابق یعنی مایکل سیلور روند افزودن بیت کوین به ترازنامه خود را آغاز کرده است. این میلیاردر معروف ماه گذشته از این شرکت کناره گیری کرد، اما همچنان ریاست کمیته سرمایه گذاری آن را بر عهده دارد. مدیر عامل جدید Phong Le گفته است که این شرکت همچنان قصد دارد بیت کوین را برای بلندمدت در ترازنامه خود نگه دارد. این اظهارات درست زمانی بیان شد که مایکرواستراتژی از زیان ۹۰۰ میلیون دلاری به دلیل سقوط گسترده‌تر بازار کریپتو و افت قیمت بیت کوین خبر داد.

همچنین بخوانید:   5000 روزگی بیت کوین

گفتنی است که بیت کوین در زمان نگارش این مطلب، با ۵.۴۰% رشد روزانه، با قیمتی بالاتر از ۲۱۰۰۰ دلار ترید می شود.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: theblock

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.