روز گذشته بیت کوین (BTC) در مسیر رشد قرار گرفت و برای مدتی بالاتر از مارک ۲۴۰۰۰ دلاری باقی ماند. این روند تاجایی ادامه یافت که سقف قیمت روزانه در نزدیکی تراز ۲۵ هزار دلار به ثبت رسید. پس از آن، یک اصلاح نزولی، قیمت را به سطح فعلی آن در حدود ۲۳۹۶۰ دلار رساند. ازش بازار بزرگترین رمزارز بازار امروز معادل ۴۵۸.۱۳ میلیارد دلار است ولی طی هفته های اخیر با نزدیک شدن به تاریخ هاردفورک اتریوم، بخشی از سلطه خود در بازار را به ETH واگذار کرده است. در حال حاضر دامیننس بیت کوین معادل ۴۰، و دامیننس اتریوم حدود ۲۰.۱ درصد است. شاخص ترس و طمع بازار نیز امروز عدد ۴۲ را در منطقه “ترس” نشان می دهد.

بازارهای سنتی نیز از دیروز وضعیت متفاوت و متغیری را شاهد بوده اند. برای مثال، میانگین صنعتی داوجونز ۰.۱٪ افزایش یافت در حالی که S&P 500 و نزدک کامپوزیت به ترتیب ۰.۰۳٪ و ۰.۵٪ کاهش داشته اند. در بازار کالاها نیز می بینیم که قیمت نفت خام ۲.۲ درصد افزایش یافت در حالی که طلا، دارایی سنتی امن در دوران پرتنش اقتصادی، ۰.۶ درصد کاهش را تجربه کرده است.

قیمت اتر پس از سومین و آخرین مرحله آزمایشی خود یعنی Goerli افزایش یافت. موفقیت این مرحله آزمایشی، بلاکچین اتریوم را یک قدم به تبدیل از پروتکل اثبات کار به پروتکل اثبات سهام نزدیک تر کرد. به نظر می رسد تیم توسعه دهنده اتریوم، سناریوهای مختلفی را برای زمان وقوع هاردفورک merge در شبکه اصلی اتریوم در نظر دارند. تا این لحظه تاریخ های احتمالی ۱۵ سپتامبر، ۱۶ سپتامبر یا ۲۰ سپتامبر (۲۴، ۲۵ یا ۲۹ شهریور) برای راه اندازی این پروژه اعلام شده است.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 28 مرداد

بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند تبدیل این پروتکل به اثبات سهام، اثر کاهشی بر عرضه ETH داشته باشد و در نتیجه سرعت افزایش موجودی این دارایی را کاهش دهد. از قدیم شاهد بوده ایم که کاهش عرضه هر دارایی، ارزش کلی آن را بالاتر می برد.

علاوه بر این، حرکت به سمت اثبات سهام به دارندگان ETH این امکان را می‌دهد تا با «استیک کردن» ETH خود و کسب پاداش، جریان‌های نقدی بیشتری ایجاد کنند.

ازار21 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (21 مرداد)

اتریوم طی یک هفته گذشته بیش از ۱۱۳.۵% افزایش قیمت داشته و اکنون با قیمت ۱۸۸۸ دلار دست به دست می شود. این تحولات ارزش بازار این ارز را تا مرز ۲۳۰.۴۷ میلیارد دلار افزایش داده است.

بایننس کوین از دیروز حدود ۳ درصد افت داشته و اکنون با قیمت ۳۲۳ دلار ترید میشود. ریپل (۱.۷۴-%)، کاردانو (۲.۹۴-%)، سولانا (۴.۲۴-%)، پولکادات (۳.۳۵-%)، دوج کوین (۱.۷۶-%)، آوالانچ (۳.۶۲-%) و پالیگان (۲.۶۸-%) همگی با اصلاحی نزولی به منطقه قرمز وارد شده اند.

در همین حال، اتریوم کلاسیک با عملکردی متمایز، با رشد ۷.۵۰ درصدی به مرز ۴۱.۵۸ دلار رسیده است. ولی برنده اصلی امروز، ANKR است که رشد ۴۰.۱۸% را شاهد بوده و با قیمت ۰.۰۴۹ دلار معامله می شود. توکن بومی صرافی هیوبی (HT) با جهشی ۱۸.۷۰ درصدی در رتبه بعد قرار دارد.

همچنین بخوانید:   به گفته تریدر مشهور، در نمودار بیت کوین یک الگوی نزولی در حال شکل گیری است

ارزش تجمعی بازار کریپتو نیز امروز افزایش یافته و به ۱.۱۴۴ تریلیون دلار رسیده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: coindesk

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.