تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) در روز دوشنبه با ۴.۳ درصد کاهش به زیر ۲۲۰۰۰ دلار معامله شد. کاهش قیمت به دنبال پیشرفت ۱۴ درصدی در هفته گذشته است. بیت کوین از نظر ارزش بازار تا به امروز ۵۴ درصد کاهش داشته است.
بیت کوین در پنج روز از شش روز گذشته از نظر حجمی که با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) مطابقت دارد، کاهش یافته است. حرکت ملایم به دنبال افت اخیر، به معنای سیو سود توسط معامله گران در سطح ۲۳۰۰۰ دلار است.
در بازارهای سهام، S&P 500 مقدار ۰.۳۴ درصد افزایش یافت در حالی که نزدک ۰.۲۶% کاهش یافت. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) 1.8 درصد افزایش یافت در حالی که طلا ۰.۶ درصد کاهش یافت.
قیمت اتر (ETH) در روز دوشنبه ۵.۲۸ درصد کاهش یافت.
سایر آلتکوین‌ها نیز در معاملات دوشنبه کاهش یافتند، به طوری که AVAX مقدار ۸.۴ درصد و ریپل ۵.۸۴ درصد کاهش یافت.

فعالیت‌های آنچین اخیر نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین ارسال شده به صرافی‌ها افزایش یافته است. سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که ورودی خالص به صرافی ها (تصویر زیر)، شاخصی است که واریز های خالص در صرافی ها را ردیابی می کند و رقم فعلی را با میانگین واریز های خالص طی هفت روز گذشته مقایسه می کند.
افزایش در واریزهای خالص اغلب به این صورت تعبیر می‌شود که معامله‌گران، بیت کوین را به صرافی‌ها ارسال می‌کنند. ما گمان می کنیم که به دنبال افزایش ۱۴ درصدی قیمت بیت کوین در هفته گذشته، معامله گران شروع به سیو سود کردند و بیت کوین را به صرافی ها فرستادند تا در نهایت فروخته شوند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 14 اردیبهشت

3333333333 1 300x157 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (4 مرداد)

از نقطه نظر تکنیکال، قیمت بیت کوین در بخشی بین EMA 10 و ۲۰ روزه آن سقوط کرده است. با توجه به اینکه EMA 10 دوره ای در ۱۴ جولای( ۲۴ خرداد) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره ای عبور کرد، انتظار داریم که برخی معامله گران ممکن است این را به عنوان یک بخش خرید تعبیر کنند.
با این حال، باید توجه داشت که در ماه جولای(تیر)، حجم معاملات روزانه برای بیت کوین تنها در ۹ روز از ۲۵ روز از میانگین حجم ۲۰ دوره خود فراتر رفته است. لحظه ما انتظار داریم که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت با حمایت کوتاه مدت ۲۰۵۰۰ دلار و مقاومت در حدود ۲۳ هزار دلار همچنان محدود به منطقه رنج باشد.

در بخش اقتصاد کلان، ما انتظار داریم که اکثر سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در این هفته پس از تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برای نرخ بهره باشند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، انتظارات ما این است که نرخ ۷۵ واحد پایه افزایش یابد. از نظر ما، لحن سخنرانی پاول، به ویژه در رابطه با تصمیمات آتی FOMC، مهمتر است.
علاوه بر این، ما به ارقام رشد تولید ناخالص داخلی در روز پنج‌شنبه نیز توجه خواهیم کرد، جایی که اجماع برآوردهای تحلیلگران برای افزایش ۰.۵ درصدی است. یک رقم تولید ناخالص داخلی کمتر از ۰.۵٪ احتمالاً در بازارهای دارایی سنتی و دیجیتال به عنوان نزول تفسیر می شود. یک رقم منفی نشان می دهد که اقتصاد به زودی به سمت رکود می رود، که به عنوان دو فصل متوالی رشد منفی تعریف می شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 6 مرداد

مطلب فوق ترجمه از منبع مذکور بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکویی نمیباشد.

منبع:coindesk

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.