پس از آنکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در سخنرانی روز جمعه خود در گردهمایی اقتصادی سالانه بانک مرکزی، از تشدید سیاست های پولی محدودکننده خبر داد، بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح قیمت خود در بیش از یک ماه گذشته رسید و ابتدا تراز ۲۰۵۴۹ دلار را لمس کرد ولی این روند کاهشی پس از وقفه ای اندک ادامه یافت؛ به طوری که در حال حاضر، بزرگ ترین رمزارز بازار با کاهش ۵.۷۲ درصدی در تایم فریم روزانه با قیمت ۲۰۱۷۶ دلار معامله می شود. در نتیجه این افت قیمت، ارزش بازار این دارایی نیز کاهش ملموسی را تجربه کرد و به حدود ۳۸۵.۷۲ میلیارد دلار رسید.

پاول گفت تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال مبنی بر افزایش ۵۰ یا ۷۵ واحدی نرخ بهره در نشست بعدی آن در ماه سپتامبر (شهریو و مهر)، به مجموع داده های دریافتی و چشم انداز در حال تحول بازار بستگی دارد.

در همین حال، شاخص ها اصلی وال استریت یعنی S&P 500 و Nasdaq به ترتیب ۳.۲۵ و ۳.۸ درصد سقوط کردند زیرا سرمایه گذاران بازار سهام نیز به اظهارات پاول پاسخی منفی نشان دادند.

بازار5 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (5 شهریور)

این واکنش منفی در میان آلتکوین ها نیز به خوبی مشهود بود. اتریوم که در ابتدا تا مرز ۱۲ درصد کاهش را تجربه می کرد، اکنون با اندکی بهبود، نسبت به روز گذشته، ۹.۲۵% افت قیمت را نشان می دهد و با قیمت ۱۵۰۱ دلار معامله می شود. بایننس کوین نیز ۵.۰۲% کاهش در تایم فریم روزانه را تجربه کرده و به ۲۸۱ دلار رسیده است.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (16 شهریور)

ریپل (۳.۹۶%-)% کاردانو (۸.۷۴-%)، سولانا (۸.۰۲-%)، دوج کوین (۶.۲۵-%)، پولکادات (۵.۷۷-%) و شیبااینو (۷.۳۱-%) سایر رمزارزهای بزرگ بازار هستند که همگی افتی شدید را پشت سر می گذارند.

در همین زمان، رمزارز لئو (LEO) رشد ۱.۱۴ درصدی از خود نشان داده و به رنگ سبز دیده می شود. ولی برنده اصلی بازار توکن هیوبی (HT) است که با جهش چشمگیر ۱۱.۹۸ درصدی به حدود ۵.۱۹ دلار رسیده است.

نکته مهم دیگر این که استیبل کوین الگوریتمی USDN با کاهش نقدینگی، دیپگ شد و اتصال خود با دلار را از دست داد و تا مرز ۹۱ سنت سقوط کرد. USDN توسط رمزارز ویوز (WAVES) پشتیبانی می شود و از مدل الگوریتم اجماع اساسی پروتکل Waves استفاده می کند. ارزش این استیل کوین اکنون به حدود ۹۸ سنت بازگشته است.

شاخص ترس و طمع بازار عدد ۲۸ در منطقه ترس را نشان می دهد و ارزش تجمعی بازار کریپتو به زیر ۱ تریلیون دلار و در حدود ۹۷۱.۳۳ میلیارد دلار رسیده است. دامیننس بیت کوین نیز همچنان معادل ۳۹.۸% است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: coindesk

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.