تلاش بیت کوین برای حفظ مارک ۲۰ هزار دلاری

هفته قبل، بازارهای مالی و به ویژه رمز ارز اصلی بازار روزهای خوبی را سپری نکردند چرا که ارزش این دارایی ظرف کمتر از هفت روز، بیش از ۴۰۰۰ دلار کاهش یافت و به کمترین قیمت ماهانه خود در حدود ۲۱۰۰۰ دلار رسید و برای چند روز در همین محدوده باقی ماند. پس از آن، بزرگترین نوسان قیمت روز پنجشنبه و زمانی رخ داد که این دارایی تلاش می کرد مارک ۲۲۰۰۰ دلاری را پس بگیرد اما در مسیر خود متوقف شد.

این اتفاق، پیامدهای ناخوشایندی را در پی داشت، به ویژه پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، موضع تهاجمی این بانک مرکزی در مورد مبارزه با تورم را تکرار کرد. پس از این اظهارات، در عرض چند ساعت، بیت کوین سقوط کرد و روز گذشته برای اولین بار از اواسط جولای (اواخر تیر) به زیر ۲۰۰۰۰ دلار رسید. این ارز رمزپایه، از آن زمان نتوانسته است بیش از چند صد دلار بهبود یابد و اکنون درست بالای این خط قرار گرفته و با قیمت ۲۰۰۳۰ دلار معامله می شود. در نتیجه این کاهش قیمت ارزش بازار بیت کیون نیز به مرز ۳۸۴.۱۹ میلیارد دلار رسید و چیرگی آن بر آلتکوین ها نیز تا ۳۹.۶% کاهش یافت.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (20 شهریور)

بازار6 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (6 شهریور)

طی یکی دو روز گذشته، کوین های جایگزین نیز به همان اندازه بیت کوین آسیب دیدند ولی از دیروز تاکنون اندکی آرام گرفته اند. اتریوم در پی افت قیمت ۲۴ ساعت گذشته به زیر ۱۵۰۰ دلار سقوط کرد و همچنان در همان ناحیه در نوسان است. شایان ذکر است که دومین رمزارز بزرگ بازار همین چند روز پیش به بالای ۱۷۰۰ دلار رسیده بود، ولی بسیاری از تحلیلگران با استناد به چند شاخص مهم، وقوع چنین اتفاقی را در کوتاه مدت هشدار داده بودند.

بایننس کوین نیز دیروز به شدت کاهش یافت و امروز با قیمت ۲۷۹ دلار معامله می شود. ریپل، سولانا، دوج کوین، شیبا و آوالانچ در مقیاس روزانه اندکی در منطقه قرمز فرو رفته اند، در حالی که کاردانو، پولکادات، MATIC و ترون با رشدی ناچیز به رنگ سبز دیده می شوند.

در حالی که اکثر آتکوین‌های دارای سرمایه بازار پایین و متوسط ​​در وضعیت نسبتاً مشابهی قرار گرفته اند، ارزش کل بازار کریپتو پس از کاهش ۸۰ میلیارد دلار در روز گذشته، به حدود ۹۷۱ میلیارد دلار رسیده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: cryptopotato

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.