نرخ تورم هماهنگ آلمان در ماه اوت (مرداد و شهریور) ۸.۸ درصد اعلام شد، در حالی که تحلیلگران این رقم را در حدود ۹ درصد برآورد کرده بودند. نرخ تورم هماهنگ امکان مقایسه نرخ تورم در کشورهای اتحادیه اروپا را فراهم می کند. علی رغم اینکه رقم اعلام شده از برآورد تحلیلگران پایین تر بود اما همین نرخ برای آلمان بالاترین میزان در ۵۰ سال گذشته به شمار می رود و احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره برای جلوگیری از افزایش تورم را بیشتر می کند.

به علاوه، انقباضات بیشتر در بازار کار ایالات متحده از نظر تاریخی کاتالیزوری برای افزایش تورم بوده است. انتظار برای تورم بالاتر، به نوبه خود، احتمال تداوم افزایش نرخ را افزایش می دهد که به طور کلی منجر به کاهش قیمت دارایی های پرخطر، از جمله ارزهای دیجیتال می شود.

برای مثال، روز گذشته همزمان با انتشار داده های تورمی مذکور، دو رمزارز BTC و ETH کاهش شدیدی را نشان دادند. قیمت بیت کوین تا کف ۱۹۵۰۰ دلار سقوط کرد ولی تلاش مجدد گاوها باعث شد تراز ۲۰ هزار دلار دوباره فتح شود و قیمت به سطح کنونی در حدود ۲۰۳۰۹ دلار برسد. در پی این کاهش قیمت، ارزش بازار این دارایی نیز تا حدود ۳۸۸ میلیارد دلار کاهش یافت.

همچنین بخوانید:   راه اندازی فارم جدید استخراج در آرژانتین توسط شرکت Bitfarms

در بازار سهام ایالات متحده نیز شاهد بودیم که سه شاخص اصلی S&P 500، میانگین صنعتی داوجونز و نزدک کامپوزیت به ترتیب، ۱.۱%، ۰.۹۲% و ۱.۱% کاهش یافتند. این سه شاخص هر کدام در محدوده منفی باز شدند و در طول روز به معاملات کاهشی خود ادامه دادند. شاخص ترس و طمع بازار کریپتو نیز با افتی شدید به عدد ۲۳ و منطقه “ترس شدید” رسید.

بازار9 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (9 شهریور)

اتریوم که تا مرز ۱۴۸۳ دلار سقوط کرده بود دوباره در مسیر بهبود قرار گرفت و به حدود ۱۵۹۰ دلار بازگشت. از سوی دیگر، زنجیره BNB برای دسترسی کاربران به جریان‌های درآمد بیشتر، با همکاری سه پلتفرم برتر Web3 یعنی Ankr, Stader و pStake قابلیت لیکویید استیکینگ (Liquid Staking) را در این شبکه معرفی کرده است. هرچند این اقدام تاثیر مثبت چندانی در ارزش بایننس کوین نداشته و BNB در این لحظه با ۱.۹۴% کاهش با قیمت ۲۸۵.۹۸ دلار ترید می شود. ریپل، سولانا، دوج کوین، پولکادات، پالیگان و شیبااینو همگی کاهش قیمت را تجربه کرده اند.

در همنی حال، کاردانو (۰.۳۵%)، ترون (۱.۵۶%) و لئو (۴.۳۴%) در منطقه سبز معامله می شوند. لیدو دائو با جهش ۶.۸۲ درصدی خود بیشترین افزایش طی ۲۴ ساعت گذشته را شاهد بوده و با قیمت ۲ دلار معامله می شود.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (6 شهریور)

در نهایت، ارزش تجمعی بازار ارزهای رمزنگاری شده به حدود ۹۸۹.۹۳ میلیارد دلار رسیده و ۳۹.۲ درصد آن در اختیار بیت کوین قرار دارد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: coindesk

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.