بیت کوین به ۱۹ هزار دلار رسید

به جرات می توان گفت که چند روز گذشته، ارز دیجیتال اول بازار روزهای چندان خوبی را سپری نکرده است، به خصوص که این دارایی اواخر هفته گذشته مارک روانی ۲۰۰۰۰ دلار را از دست داد و برای مدتی در این ناحیه باقی ماند. البته در این مدت، بیت کوین برای بازگشت به سطوح از دست رفته چنیدن بار تلاش کرد ولی این تلاش نتیجه ای در برنداشت. آخرین تلاش خریداران روز سه شنبه بود که BTC را به ۲۰۳۰۰ دلار رساند ولی خرس ها بلافاصله به بازی وارد و مانع از ادامه این حرکت شدند.

در نهایت، بیت کوین حدود ۱۵۰۰ دلار دیگر از ارزش خود را از دست داد و به پایین ترین سطح قیمت خود طی شش هفته گذشته یعنی در حدود ۱۸۵۰۰ دلار سقوط کرد. بعد از اصلاحی اندک، قیمت به سطح فعلی خود یعنی ۱۹۲۲۰ دلار رسید. در این مدت، ارزش بازار بیت کوین حدود ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۳۶۸ میلیارد دلار رسید، اما چیرگی آن بر آلتکوین ها به زیر ۳۸ درصد رسیده است.

بازار17 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (17 شهریور)

LUNC در صدر

کوین های جایگزین در این مدت به همان اندازه بیت کوین متحمل ضرر شده اند اما اکثر آنها در حال حاضر، عملکرد بهتری از خود نشان داده اند. برای مثال، اتریوم با نزدیک شدن به زمان راه اندازی هاردفورک Merge نوسانات زیادی را تجربه می کند. با اجرای به‌روزرسانی Bellatrix در اوایل این هفته، ETH به بالای ۱۶۵۰ دلار رسید و یک روز بعد به زیر ۱۵۰۰ دلار بازگشت. در حال حاضر، اتر با جهش ۶ درصدی در تایم فریم روزانه، بار دیگر به بالای ۱۶۰۰ دلار رسیده است.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (24 مرداد)

بایننس کوین و سولانا نیز تا ۶ درصد در یک روز افزایش یافته اند. در نتیجه این تغییر،BNB با قیمت ۲۸۰ دلار و SOL با ۳۲ دلار معامله می شود. بقیه آلتکوین‌های دارای ارزش بازار بزرگ‌تر نیز با دستاوردهای کمتر، به رنگ سبز دیده می شوند. ETC، ATOM، NEAR، LINK، و EOS در میان آلتکوین های کوچکتر بیشترین رشد را داشته اند.

نکته مهم این که، پس از اعلام پشتیبانی KuCoin از مکانیسم توکن سوزی، توکن LUNC که تغییر نام یافته Terra است، طی یک روز ۵۰ درصد افزایش یافت. در نهایت، ارزش بازار کریپتو در یک روز ۴۰ میلیارد دلار بهبود یافته است، اما هنوز زیر مرز ۱ تریلیون دلار ایستاده است. شاخص ترس و طمع بازار کریپتو نیز امروز عدد ۲۰ در منطقه “ترس شدید” را نشان می دهد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: cryptopotato

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.