بیت کوین، بزرگترین بلاک چین از نظر مارکت کپ و هش ریت، اغلب به عنوان امن‌ترین سیستم غیرمتمرکزی که تاکنون وجود داشته شناخته می‌شود. چرا حمله ۵۱ درصدی به بیت کوین تقریبا غیرممکن است؟

۷۵۲،۰۰۰ دلار در ساعت برای حمله ۵۱ درصدی: آیا ارزشش را دارد؟

یک کارشناس ماینینگ ناشناس و مسئول بازاریابی Braiins Pool که با نام @BTCGandalf در توییتر شناخته می‌شود، محاسبات خود را در مورد هزینه یک حمله ۵۱ درصدی به بیت کوین به اشتراک گذاشته است.

به گفته وی، از نظر تئوری، چنین حمله ای به ۷۵۲،۰۰۰ دلار بودجه نیاز دارد. او افزود، با این حال، یک نهاد واحد نمی‌تواند چنین بخشی از هش ریت را کنترل کند.

این قیمت‌گذاری بر اساس برآورد هزینه هش‌ریت SHA256 پلتفرم NiceHash ارائه شده است. اگر این حمله در دنیای واقعی آغاز شود، هش‌ریت افزایش پیدا می‌کند و هزینه حتی بیشتر هم می‌شود.

علاوه بر سخت افزار پرهزینه، یک حمله فرضی ۵۱ درصدی به شبکه بیت کوین به مقدار زیادی برق نیز نیاز دارد.

۸۰ درصد از هش ریت بیت کوین توسط پنج استخر کنترل می‌شود

همانطور که پیش از این توسط U.Today پوشش داده شد، در سال ۲۰۱۴، GHash.io، یکی از قدیمی‌ترین استخرهای استخراج بیت کوین، به طور خطرناکی به حمله ۵۱ درصدی به بیت کوین نزدیک شد: این استخر بیش از ۴۲ درصد از هش ریت بیت کوین را کنترل می‌‌کرد.

همچنین بخوانید:   حامیان بازار رمزارزها با آغاز ماه سپتامبر ، برای یک ماه سخت آماده می شوند

در سال ۲۰۲۲ چنین سلطه ای تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد. با این حال، برخی از مفسران نگرانی‌هایی را در مورد افزایش تمرکز در استخراج بیت‌کوین مطرح کردند. طبق داده های ارائه شده توسط BTC.com، شرکت‌های Foundry USA ،F2Pool ،Antpool ،Binance Pool و ViaBTC مسئول کنترل بیش از ۸۰ درصد هش ریت شبکه بیت کوین هستند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.
منبع: u.today

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.