بعد از اینکه ارزش دارایی بومی شبکه بلاکچین اتریوم یعنی اتر (ETH) ماه ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد ماه) تا مرز ۸۸۵ دلار سقوط کرد، این ارز رمزنگاری شده در مسیر بهبود قرار گرفته و ارزش آن بیش از دو برابر شده است. اکنون، این ارز با تکیه بر یک سری شاخص های تکنیکال و فاندامنتال، به حرکت قاطعانه ای به سوی منطقه ۲۵۰۰ دلاری در ماه آگوست (مرداد و شهریور) چشم دوخته است.

تقسیم زنجیره اتریوم به معنای توکن های بیشتر است

بخش بزرگی از رالی فعلی اتر، نتیجه نزدیک شدن به زمان هاردفورک « Merge» می باشد؛ ارتقای شبکه ای که در ماه سپتامبر (شهریور و مهر) پروتکل بلاکچین اصلی اتریوم را از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر می‌دهد. در همین حال، تغییر به PoS نقش ماینرها را با جایگزینی آنها با اعتبار سنج ها در زنجیره حذف می کند. همین نگرانی یک ماینر چینی به نام Chandler Guo را بر آن داشته است تا با فعال نگه داشتن نسخه PoW اتریوم، در برابر Merge مقاومت کند.

در نتیجه این اقدام، بروز شکاف زنجیره ای امکان پذیر خواهد بود. Guo قبلاً نسخه خود از زنجیره اثبات کار اتریوم را تحت عنوان “ETHPoW” در کنار توکن اصلی آن یعنی “ETHW” نامگذاری کرده است. علاوه بر این، برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال قبلاً این توکن را لیست کرده‌اند که در صورت لزوم، همین کار را انجام دهند.

همچنین بخوانید:   قیمت بیت کوین اکنون به زیر «قیمت واقعی» رسیده است

البته باید توجه داشت که بعد از تقسیم زنجیره، دارندگان فعلی اتر، مقدار مساوی از این توکن را از زنجیره های جدید دریافت خواهند کرد. این اتفاق می تواند به نوبه خود، تقاضای اتریوم را در بازار افزایش دهد و قیمت آن را در آستانه هاردفورک به مرز ۲۵۰۰ دلار برساند.

فیلیپینگ صعودی

در طول روند بهبود اخیر، اتر با اطمینان به سمت محدوده مقاومتی ۱۶۲۵ تا ۱۹۷۵ دلار افزایش یافت. اکنون جفت ارز ETH/USD تلاش می کند این محدوده را به یک منطقه حمایتی قوی تبدیل کند، این اتفاق می تواند منجر به کف سازی قوی در این ناحیه شده و حرکتی صعودی به سمت تراز ۲۰۰۰ دلار و سطوح بالاتر از آن را در پی داشته باشد. در این حالت، نزدیکترین هدف صعودی اتر، میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای (EMA 50) در حدود تراز ۲۳۴۰ دلار و پس از آن، شکست مقاومت خط روند نزولی چند ماهه در حدود ۲۵۰۰ دلار خواهد بود.

افزایش شتاب در جریان سرمایه گذاری های نهادی

هدف صعودی ۲۵۰۰ دلار به واسطه افزایش اخیر جریان سرمایه های ورودی به صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر اتریوم تقویت می شود.

گفتنی است که این محصولات سازمانی در هفته منتهی به ۵ آگوست (۱۴ مرداد) بیش از ۱۶.۳ میلیون دلار سرمایه جذب کرده اند. جالب است که این معیار برای بیت کوین با خروج سرمایه به ارزش ۸.۵ میلیون دلار در همان دوره همراه بوده است که نشان دهنده یک سوگیری و برتری قوی برای اتر در مقابل بیت کوین می باشد.

همچنین بخوانید:   اینترلی پل استیبل کوین بیت کوین را در پولکادات راه‌اندازی کرد

به طور کلی، همانطور که قبلاً اشاره شد، نزدیک شدن به زمان هاردفورک Merge به عنوان کاتالیزور اصلی صعود اتر طی چند هفته اخیر شناخته می شود. ولی احتمال می رود پس از ارتقاء به PoS در ماه سپتامبر (شهریور و مهر)، یعنی زمانی که معامله‌گران به طور بالقوه شروع به «فروش اخبار» می‌کنند، اتر شاهد اصلاحات شدید قیمتی باشد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: cointelegraph

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.