بزرگترین رمزارز جهان بیت کوین (BTC) در اثر یک پامپ قدرتمند به نزدیکی سطح ۲۵۰۰۰ دلاری افزایش یافت. این رمزارز سرشناس در لحظه انتشار این خبر ، با رشد ۳ درصدی با قیمت ۲۴۶۷۸ دلار معامله شد و ارزش بازاری آن ، ۴۷۲ میلیارد دلار است.

این درحالیست که ماینرهای بیت کوین هر باری که قیمت BTC افزایش می یابد ، به سیو سود ادامه می دهند تا هزینه های عملیاتی خود را پوشش دهند. بر اساس داده های گلس نود، شاخص هش ریبن (hash ribbons) بیت‌کوین برعکس قیمت این رمزارز حرکت می کند که نشان دهنده تحت فشار قرار گرفتن صنعت استخراج است.

Bitcoin BTC Hash Ribbon 300x173 - چرا ماینرهای بیت کوین ممکن است رالی فعلی BTC را تحت تاثیر قرار دهند؟

قیمت بیت کوین طی دو هفته گذشته درحالی در بالای سطح ۲۲۰۰۰ دلاری روبه افزایش بوده است که ما شاهد کاهش موجودی ماینرهای بیت کوین بودیم. دلیل این شرایط ناشی از آن است که ماینرها خواهان نقدینگی بیشتری هستند. تداوم فروش ماینرها می تواند در نهایت بر روند افزاشی قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد.

مجموع موجودی ماینرها طی ۲ هفته گذشته، تقریباً ۴.۷ هزار دلار BTC کاهش یافته است. این حاکی از آن است که کل ماینر ها در طول رالی فعلی بیت کوین تا حدودی نقدینگی خود را افزایش می دهند و به دنبال پوشش ریسک هستند.

همچنین بخوانید:   افت بیت کوین در دومین هفته متوالی

Bitcoin BTC Miner Balance 300x173 - چرا ماینرهای بیت کوین ممکن است رالی فعلی BTC را تحت تاثیر قرار دهند؟

گلس نود همچنین افزود که فشار وارد شده بر ماینرهای بیت‌کوین در ژوئن ۲۰۲۲(خرداد-تیر) زمانی که قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یافت ، به اوج خود رسید ، توزیع ماینرها در صرافی ها در هفته های اخیر رو به کاهش بوده است. این نیز نشان می دهد که این صنعت بدترین شرایط خود را پشت سر گذاشته است. شاخص توزیع ماینرها در صرافی ها به معنی حجم انتقالات ماینر ها به صرافی ها است.

Bitcoin BTC Exchange Transfer 300x173 - چرا ماینرهای بیت کوین ممکن است رالی فعلی BTC را تحت تاثیر قرار دهند؟

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: coingape

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.