قیمت اتریوم پس از ارتقای نرم افزاری تاریخی این رمزارز کاهش پیدا کرد و در اثر آن ،ارزش سایر دارایی های دیجیتال نیز کاهش یافت. از این رو ، برخی از ناظران بازار، این رویداد رمزارزی را با عنوان “فروش خبر” توصیف کردند.

عبارت “شایعه را بخر ، خبر را بفروش” یک عبارت سرشناس است که در زمینه معاملات، به این معنی است که اگر در آینده در انتظار خبرهای خوبی باشیم، قیمت دارایی مورد نظر اغلب در این مدت زمان افزایش می یابد، اما نه لزوما بلافاصله پس از انتشار این خبر .

دومین رمزارز بزرگ بازار پس از افت ۶ درصدی در روز پنج شنبه ، امروز ، جمعه تا ۳ درصد کاهش یافت و در ساعت ۸:۳۳ صبح به وقت توکیو در حدود سطح ۱۴۷۵ دلاری معامله شد. اتریوم از اواسط ژوئن(اواخر خرداد) به موجب خوش بینی ناشی از آپدیت مرج که مصرف انرژی این شبکه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد ، در حال افزایش بوده است.

مارتا ریس( Martha Reyes)، رئیس تحقیقات در صرافی و کارگزاری رمزارزی BeQuant، در این باره عنوان کرد:
“هم اکنون هیجانات پیرامون آپدیت مرج به پایان رسیده است و ما فعلا در کوتاه مدت عاملی را نداریم که قیمت اتریوم را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو ، طبیعی است که انتظار عقب نشینی بیت کوین را داشته باشیم.”
بیت کوین با افت ۱ درصدی ، زیر سطح ۲۰۰۰۰ دلاری معامله شد. رمزارزهای کوچک تر از قبیل کاردانو، پالی گان و سولانا نیز تحت فشار قرار گرفتند.

همچنین بخوانید:   تنها 6 رمزارز در بین 50 کوین برتر بازار، از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند

بنا بر اعلام توسعه‌دهندگان شبکه اتریوم ، آپدیت مرج ، مصرف انرژی در این شبکه را بسیار بهینه تر می کند و مسیر اتر برای افزایش مقیاس و سرعت هموار می‌ شود.

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع: bnnbloomberg

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.