شرکت ماینینگ کریپتو کلین اسپارک(CleanSpark) روز جمعه توافقی را برای خرید تاسیسات استخراج بیت کوین ماوس (Mawson) در سندرزویل(Sandersville)، گرجستان، به مبلغ ۳۳ میلیون دلار اعلام کرد. پیش‌بینی می‌شود که این معامله در چند ماه آینده هش ریت CleanSpark را ۱.۴ اگزاهش در ثانیه (EH/s) و تا پایان سال آینده به ۷.۰ EH/s افزایش دهد.

به عنوان بخشی از این قرارداد، ۶۴۶۸ ASIC ،ماینینگ نسل آخر، به قیمت ۹.۵ میلیون دلار یا ۱۷ دلار به ازای هر تراهش خریداری می شود. این شرکت توضیح می‌دهد: “این ماشین‌ها که قبلاً در سایت خریداری شده کار می‌کنند، بلافاصله پس از بسته شدن بیش از ۵۵۸ پتاهش در ثانیه (PH/s) به قدرت محاسباتی اضافه می‌کنند.”

برای تاسیسات و ماینرها، CleanSpark تا ۴۲.۵ میلیون دلار، شامل ۱۱ میلیون دلار در سهام CleanSpark و ۴.۵ میلیون دلار تعهدات درآمدی، پرداخت خواهد کرد. این سایت در گرجستان می تواند ۲۴۱۰۸ ماینر آخرین نسل را پشتیبانی کند و این شرکت قصد دارد تا در سال ۲۰۲۳ (۱۴۰۲) از ۷۰۰۰۰ ماینر با تولید بیش از ۷.۰ EH/s پشتیبانی کند.

CleanSpark تثبیت خود را در بازار نزولی با هزینه های انرژی بالا تسریع کرده است. روز پنجشنبه، این شرکت قرارداد خرید ۱۰۰۰۰ واحد Bitmain Antminer S19j Pro را با Cryptech Solutions به قیمت کل ۲۸ میلیون دلار اعلام کرد.

همچنین بخوانید:   اولین توییت Razzlekhan از زمان دستگیری تا کنون

در ماه جولای(تیر)، CleanSpark خرید بیش از ۱۰۰۰ ماینر بیت کوین از Whatsminer M30S را با قیمت قابل توجهی فاش کرد. در ماه ژوئن(خرداد)، شرکت ماینینگ همچنین ۱۸۰۰ ریگ Antminer S19 XP خریداری کرد.

در طول بازار صعودی، این شرکت قبل از سفارش تجهیزات از ماه ها قبل، بر ساخت زیرساخت ها متمرکز شد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع:cointelegraph

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.