کیف پول اتریوم برنامه‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند با حساب اتریوم خود تعامل داشته باشید. کیف پول به شما امکان می‌دهد موجودی خود را بخوانید، تراکنش‌ها را ارسال کنید و به برنامه‌ها متصل شوید. به عبارت دیگر کیف پول اتریوم یک برنامه کامپیوتری است که اطلاعاتی را که برای دسترسی به وجوه اتر نیاز دارید، ذخیره می‌کند. این اطلاعات شامل یک کلید عمومی، تا حدودی شبیه به شماره حساب بانکی و یک کلید خصوصی، مشابه رمز عبور است. هنگامی که می‌خواهید ارز دیجیتال را دریافت کنید، باید کلید عمومی خود را ارائه دهید و زمانی که آن را ارسال می‌کنید، از کلید خصوصی خود استفاده خواهید کرد.

کیف پول اتریوم شخصی یا شخص ثالث؟

ساده‌ترین راه برای ذخیره کردن اتریوم انجام این کار در کیف پول‌های طرف سوم، مثلاً در کیف پول‌های صرافی‌ها است. مطمئناً در این روش می‌توانید به راحتی به دارایی‌هایتان دسترسی پیدا کنید و نگه داشتن توکن‌هایتان در بستر یک صرافی احتمالاً باعث تسریع روند معاملاتتان می‌شود. اما با این کار در واقع کنترل کامل سرمایه‌تان را به صرافی می‌دهید زیرا این طرف سوم است که کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می‌کند. به علاوه، تاریخ شاهد موارد بسیاری از هک شدن صرافی‌ها و به سرقت رفتن دارایی‌های کاربران بوده است. پلتفرم اتریوم به شما امکان می‌دهد یک کیف پول شخصی برای خودتان بسازید و می‌توانید گزینه‌های مختلفی را انتخاب کنید. به این ترتیب صرفاً شما خواهید توانست روی کلید خصوصی‌تان کنترل داشته و به رمز ارزهایتان دسترسی داشته باشید.

همچنین بخوانید:   کیف پول بیت کوین

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.