بهترین کیف پول بیت کوین BTC، همانطور که برای نگهداری از پول و دارایی رایج نیازمند کیف پول هستیم،برای نگهداری از سرمایه دیجیتالی خود هم به کیف پول نیاز داریم.اصطلاحا به این نوع کیف پول ها کیف پول دیجیتالی گفته می شود.برای ذخیره و انجام تراکنش های ارزهای دیجیتال به کار برده می شوند. کیف پول ارز دیجیتال می تواند یک وبسایت،نرم افزار روی کامپیوتر یا گوشی یا حتی یک کاغذ باشد که کلید خصوصی شما در آن تعبیه شده است. بستگی به مواردی که برای شما اهمیت دارد یکی از انواع کیف پول را می توانید انتخاب کنید،برای بیت کوین بخاطر محبوبیت و سابقه بیشتر کیف پول های بیشتری وجود دارد.اما تلاش بر این است که بهترین و امن ترین کیف پول بیت کوین را انتخاب کنیم.در این مقاله ضمن معرفی انواع کیف پول بیت کوین ،چگونگی انتقال سرمایه به کیف پول،روش امن نگهداری از کیف پول بیت کوین، مقایسه کیف پول های بیت کوین،به بررسی تفاوت های کیف پول ها می پردازیم.در انتها نیز با بررسی عملکرد کیف پول های دیجیتالی به معرفی لیستی از بهترین کیف پول های بیت کوین خواهیم پرداخت.

کیف پول بیت کوین چیست ؟

ارزهای دیجیتال از کدهای کامپیوتری ساخته شده اند و یک ساختار دیجیتالی دارند.بنابراین برای ذخیره و یا استفاده از ان ها برای انجام تراکنش و…باید یک محلی را مشخص کرد تا کاربران بتوانند هم از ارزهای دیجیتال خود حفاظت کنند و هم بتوانند با استفاده از ارزهای دیجیتال خود به خرید ییا تراکنش بپردازند.این محل کیف پول دیجیتالی نام گرفته است. هریک از انواع کیف پول های دیجیتالی دارای یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی هستند.کلید خصوصی مانند رمز عبور برای کاربر و کلید عمومی مانند آدرس کیف پول می باشد.برای دریافت ارزهای دیجیتال شما می توانید کلید عمومی خود را در اختیار کاربری که قصد ارسال رمزارز برای شما دارد قرار دهید.اما باید بدانید کلید خصوصی شما کاملا محرمانه است و نباید آن را در اختیار کسی قرار دهید.زیرا اگر کلید خصوصی شما در اختیار کسی قرار بگیرد می تواند از طریق ان به دارایی کیف پول شما دسترسی پیدا کند.بنابراین برای جلوگیری از به سرقت رفتن سرمایه دیجیتالی خود باید کلید خصوصی خود را به صورت محرمانه نگهداری کنید.

bitcoin wallet interface on smartphone screen cryptocurrency payments and blockchain technology based digital money concept closeup mobile phone in wireframe hand illustration vector

هنگامی که وارد عرصه ارزهای دیجیتال می شوید، زمانی که تصمیم به استخراج و یا ترید کردن ( خرید و فروش ) دارید، ابتدا باید برای خودتان یک کیف پول یا ” Wallet ” تهیه کنید.این کیف پول باید از لحاظ امنیتی قدرتمند باشد تا مورد حمله هکرها قرار نگیرد و سرمایه شما از بین نرود. همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین کیف پول آن است که از امنیت بالایی برخوردار باشد. این امنیت به معنی امنیت سرمایه هایتان است ، اگر کیف پولی که انتخاب کرده اید امن نباشد هر لحظه این امکان وجود دارد که تمام سرمایه تان از بین برود.ما در این مقاله به همراه شما به بررسی انواع کیف پول ها و در نهایت بهترین کیف پول های بیت کوین می پردازیم ، بعد از مطالعه دقیق این مقاله شما تصمیم خواهید گرفت که چه نوع کیف پولی را برای سرمایه هایتان انتخاب کنید ، در انتهای همین مقاله حتما توصیه های کارشناسان تیم الیپا را مطالعه فرمایید. شما می توانید برای ذخیره سرمایه خود ، از کیف پول های متعددی استفاده کنید. همانطور که در مقاله های پیش تر آوردیم کیف پول ها انواع مختلفی دارند.

همچنین بخوانید:   کیف پول اتریوم

امن ترین روش نگهداری بیت کوین

بخاطر محبوب بودن بیت کوین، هکرها علاقه زیادی به سرقت کردن این رمز ارز دارند.معمولا افراد مبتدی که به تازگی وارد عرصه ارزهای دیجیتال شده اند طعمه اصلی هکرها هستند.زیرا هنوز روش امنی برای سرقت نرفتن موجودی کیف پول های بیت کوین خود در نظر نگرفته اند. بنابراین امنیت کیف پول انتخابی و روش نگهداری سرمایه دیجیتالی بسیار اهمیت دارد.کیف پول ها یکسری کلید خصوصی و عمومی دارند که موجبات دسترسی شما به کیف پول را فراهم می کنند.درصورتی که کلید خصوصی یا کلمه بازیابی که هنگام ثبت نام تعیین کردید را نداشته باشید،نمیتوانید به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. دو نوع روش نگهداری وجود دارد:سرد و گرم.منظور از این دو روش این است که در روش نگهداری سرد کیف پول آفلاین است.

در روش نگهداری گرم کیف پول به اینترنت متصل می باشد. امنیت کیف پول های سرد بیشتر است و برای افرادی که سرمایه سنگین یا بلند مدت را نگهداری می کنند مناسب است. کیف پول گرم بسیار در معرض هک شدن قرار دارد.با این وجود بخاطر راحتی استفاده ترجیح داده می شوند.باید توجه کرد که چه خطراتی این نوع کیف پول ها را تهدید می کند. امن ترین و هزینه بر ترین روش نگهداری بیت کوین استفاده از کیف پول های سخت افزاری است.برای کسانی که امنیت بسیار مهم است، استفاده از ذخیره سرد توصیه می شود.از انواع کیف پول سرد کیف پول سخت افزاری را می توان نام برد. هک کردن کیف پول های سخت افزاری غیر ممکن است.کار کردن با آن ها راحت است.نکته ای در مورد کیف پول های سخت افزاری وجود دارد : در صورت اینکه کلمات بازیابی را گم کرده باشید میتوانید به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید.

  • چگونه می توانیم سرمایه مان را به کیف پولمان انتقال دهیم؟ با ساخت هر کیف پول به شما یک آدرس تعلق می گیرد، این آدرس حکم همان شماره حسابتان را دارد. با ارسال نمودن این آدرس برای فرستنده ارز دیجیتال به راحتی می توانید کوین هایتان را به کیف پولتان انتقال دهید.
  • اگر کیف پول من از بین برود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بعد از نصب و یا ثبت نام و یا خریداری کیف پول حتما شما باید یک بک آپ ” نسخه پشتیبان ” از آن تهیه کنید تا در صورت هر گونه مشکل بتوانید سرمایه هایتان را ریکاوری و یا به اصطلاح بازگردانی کنید.
همچنین بخوانید:   کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

snapshot

آدرس بیت کوین چیست؟

آدرس بیت کوین یا در واقع آدرس کیف پول بیت کوین را می‌توان چیزی شبیه به شماره حساب بانکی یا شماره شبا دانست. از این آدرس برای ارسال و دریافت وجه می‌توان استفاده کرد و در واقع، کاربر این آدرس را در اختیار سایرین قرار می‌دهد تا برای واریز وجه به حساب او از آن استفاده کنند. به بیان دقیق‌تر، آدرس بیت کوین منبع یا مقصد یک پرداخت بیت کوین را نشان می‌دهد. به طور مشابه با ارسال ایمیل، در صورتی که فرد بخواهد بیت کوین به دوست خود یا هر شخص دیگری ارسال کند، باید بیت کوین را از آدرس بیت کوین خود به آدرس بیت کوین او ارسال کند.

چطور آدرس بیت کوین بسازیم؟

برای ساخت آدرس بیت کوین، کاربر ابتدا نیاز به یک کیف پول بیت کوین دارد. فرد از این کیف پول بیت کوین برای ارسال، دریافت و ذخیره‌سازی سرمایه‌های بیت کوین در شبکه استفاده می‌کند. همچنین، کیف پول بیت کوین کلیدهای خصوصی را ذخیره می‌کند که اساسا مسیر دسترسی کاربر به بیت کوین‌های خود او است. هر بار که کاربر یک تراکنش رمزارز را انجام می‌دهد، یک آدرس جدید برای او ساخته می‌شود.

آیا صرافی‌ها دارای کیف پول بیت کوین هستند؟

خیر! فضایی که صرافی‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهند شاید نوعی کیف پول حضانتی گرم باشد که بتوان به طور موقت برای انجام تراکنش یا معامله‌گری (Trade) از آن استفاده کرد ولی حقیقت آن است که این فضا واقعا کیف پول نیست و کاربران به دلیل مشکلات امنیتی متعددی که هم از جانب خود صرافی‌ها وجود دارد، هم از جانب هکرها و دیگر موارد، باید از نگهداری پول خود برای بلندمدت و به صورت سرمایه‌گذاری در به اصطلاح کیف پول‌های صرافی‌ها اجتناب و صرفا از صرافی‌ها برای مبادله و معامله استفاده کنند.

mobilePhones 6151db64cab9395d9e92f51fe3c3725e

انواع کیف پول بیت کوین چیست؟

  1. کیف پول کاغذی: کیف پول‌های کاغذی نوعی روش ذخیره‌سازی سرد و در واقع کاغذهایی با قالب خاص هستند که آدرس کیف پول و کلید خصوصی کاربر روی آن نوشته شده است و کاربر می‌تواند در زمان مورد نیاز، از آن‌ها استفاده کند. روی این کیف پول‌های کاغذی یک QR کد تعبیه شده که در واقع حاوی آدرس این کیف پول کاغذی است و فرد در هنگام تمایل به دریافت رمزارزها می‌تواند آن را اسکن و در اختیار فردی قرار دهد که قصد ارسال ارز دیجیتال دارد. کیف پول‌های کاغذی معمولا در مقابل رطوبت مقاومت هستند. در عین حال، به دلیل ماهیت کاغذی خود، در مقابل هک‌هایی که در دنیای کامپیوترها به وقوع می‌پیوندد نیز آسیب‌پذیر نیستند. هر چند به دلیل همین ماهیت کاغذی، امکان سوختن آن‌ها در آتش یا وقوع دیگر مشکلات اینچنینی برای آن‌ها به شدت وجود دارد.
  2. کیف پول سخت‌افزاری: کیف پول سخت‌افزاری (Hardware Wallet) وسیله‌ای شبیه به فلش درایو است که می‌توان آن را در زمان نیاز به کامپیوتر متصل کرد و به نقل و انتقال ارزهای دیجیتال پرداخت. کیف پول سخت‌افزاری یک کیف پول سرد است که از امنیت بالایی برخوردار است و همین امر موجب شده تا محبوبیت بسیار زیادی نیز داشته باشد.
  3. کیف پول وب: کیف پول وب (Web Wallet) یک کیف پول گرم است که از طریق مرورگر وب در دسترس است. برخی به اشتباه همه کیف پول‌های گرم را تحت وب می‌گویند؛ این در حالی است که کیف پول‌های گرمی که در دسکتاپ یا موبایل نصب می‌شوند و به صورت گرم هستند کیف پول تحت وب محسوب نمی‌شوند. تنها به کیف پول‌های گرمی که از طریق مرورگر وب می‌توان دسترسی داشت کیف پول وب می‌گویند.
  4. کیف پول موبایل: کیف پول موبایل (Mobile Wallet) یک برنامه کاربردی موبایل است. کیف پول‌های موبایل در دو نوع گرم/سرد و حضانتی/غیرحضانتی هستند. معمولا استفاده از کیف پول‌های سرد توصیه می‌شود. اما باید توجه داشت که گوشی‌های موبایل به طور کلی همواره در معرض آسیب‌های گوناگونی هستند و به همین دلیل، به افرادی که قصد نگهداری حجم زیادی سرمایه را برای بلند مدت دارند توصیه می‌شود که از کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده کنند.
  5. کیف پول دسکتاپ: کیف پول دسکتاپ (DesktopWallet) یک برنامه کاربردی دسکتاپ است. کیف پول‌های دسکتاپ نیز مانند کیف پول‌های موبایل در دو نوع گرم/سرد و حضانتی/غیرحضانتی هستند. معمولا استفاده از کیف پول‌های سرد توصیه می‌شود. اما باید توجه داشت که کامپیوترهایی که به اینترنت متصل می‌شوند به طور کلی همواره در معرض آسیب‌های گوناگونی هستند و به همین دلیل، به افرادی که قصد نگهداری حجم زیادی سرمایه را برای بلند مدت دارند توصیه می‌شود که از کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده کنند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که اغلب کیف پول‌های موبایل نسخه دسکتاپ دارند و بالعکس و بنابراین، افرادی که تمایل به استفاده از این نوع کیف پول دارند، می‌توانند کیف پول‌هایی را انتخاب کنند که برای پلتفرم‌های مختلف شامل اندروید، iOS، ویندوز، دسکتاپ و مک وجود دارند.
همچنین بخوانید:   کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

هر یک از انواع کیف پول بیت کوین بیان شده در این بخش از مطلب کیف پول بیت کوین چیست دارای مدل‌های گوناگونی هستند که توسط شرکت‌های سازنده مختلفی ارائه شده‌اند. محصولات هر یک از این شرکت‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد. در بخش بعدی از مطلب کیف پول بیت کوین چیست برخی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین این کیف پول‌ها معرفی شده‌اند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.