تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) از بالاترین قیمت خود ۴۷۲۰۰ دلار در ۵ آوریل(۱۶ فروردین ۱۴۰۱) به ۴۲۱۰۷ دلار در ۸ آوریل(۱۹ فروردین) سقوط کرد که نشان دهنده فروش معامله گران کوتاه مدت است که ممکن است ترجیح داده اند باشند سیو سود کنند. با این حال، قیمت همچنان در یک محدوده رنج(range) قرار دارد، که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند.
اگرچه شاخص ترس و طمع کریپتو در منطقه ترس قرار دارد، نهنگ‌های بیت‌کوین در صرافی بیت‌فینکس به خرید بیت کوین ادامه دادند.
جالب اینجاست که یک سرمایه‌گذار بزرگ به خرید روزانه ۱ میلیون دلار بیت‌کوین، با استفاده از استراتژی میانگین‌گیری هزینه دلار ادامه داد.

نهنگ دیگری که از این اصلاح برای افزودن بیت کوین بیشتر به ذخایر موجود خود استفاده کرد، Terra بود. این هفته کیف پول مرتبط با بنیاد گارد لونا ۴۱۳۰ بیت کوین اضافه کرد و مجموع دارایی آن را به ۳۹۸۹۷.۹۸ بیت کوین رساند.
آیا بیت کوین می تواند به دلیل خرید نهنگ ها بازگردد؟ آیا آلتکوین های منتخب نیز در کوتاه مدت صعود خواهند رفت؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتالی را مطالعه کنیم که در صورت بهبود احساسات ممکن است عملکرد بهتری داشته باشند.

BTC/USDT
بیت کوین در ۷ آوریل(۱۸ فروردین) از سطح حمایتی ۴۲,۵۹۴ دلار عقب نشینی کرد، اما گاوها(خریداران) نتوانستند مقاومت را در EMA 20 روزه (۴۳,۹۲۲ دلار) در ۸ آوریل(۱۹ فروردین) برطرف کنند که همین امر باعث فروش معامله گران شد که قیمت را به زیر حمایت ۴۲,۵۹۴ دلاری کشاند.
یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال تلاش برای دفاع از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۲۶۲۰ دلار) هستند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۳۹۲۳ دلار) ببرند و حفظ کنند، امکان صعود در محدوده رنج در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت. ممکن است جفت ارز BTC/USDT برای چند روز بین SMA 50 روزه و SMA 200 روزه (۴۸۲۱۹ دلار) در نوسان باشد.
در مقابل، یک جهش ضعیف از SMA 50 روزه نشان دهنده عدم خرید زیاد در سطوح فعلی است. سپس خرس‌ها(فروشندگان) سعی می‌کنند از این فرصت استفاده کنند و این جفت ارز را به زیر SMA 50 روزه ببرند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز می تواند به سطح روانی ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کند و اگر این سطح نیز شکست بخورد، توقف بعدی ممکن است خط حمایت کانال صعودی باشد.

111111 300x152 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که بازگشت از حمایت ۴۲۵۹۴ دلاری در ۲۰-EMA شکست خورده است که نشان دهنده فروش توسط خرس ها در سطوح بالاتر است.
۲۰-EMA در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی است که نشان دهنده مزیت برای فروشندگان است.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۴۲۰۰۰ دلار برسد، فروش می تواند تشدید شود. سپس این جفت ارز می تواند به ۴۰۰۰۰ دلار کاهش یابد، جایی که خریداران ممکن است دوباره تلاش کنند تا کاهش را متوقف کنند.
از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن بالاتر از ۲۰-EMA می تواند درها را برای ریکاوری احتمالی ۵۰-SMA باز کند. گاوها باید قیمت را بالای ۴۵۴۰۰ دلار ببرند و حفظ کنند تا قدرت بیشتری داشته باشند.

همچنین بخوانید:   پیش بینی قیمت بیت کوین؛ یک شنبه 27 شهریور

222222222 300x150 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

NEAR/USDT

نیر پروتکل(NEAR) به دلیل مقاومت در ۲۰ دلار در ۸ آوریل(۱۹ فروردین) به شدت کاهش یافت و سایه بلند روی کندل روزانه نشان می دهد که خرس ها به شدت از مقاومت دفاع می کنند.
جفت ارزNEAR/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵ دلار) سقوط کند که می تواند به عنوان یک حمایت قوی عمل کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها همچنان به خرید در اصلاح ادامه می‌دهند. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به بالاترین حد خود برسانند. افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده مثبت، مزیتی را برای خریداران به همراه دارد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می دهد که معامله گران ممکن است به شدت سود خود را سیو کنند. این می تواند درها را برای کاهش احتمالی SMA 50 روزه (۱۲ دلار) باز کند.

333333333 300x146 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت بارها از زیر ۵۰-SMA جهش کرده است. این نشان می دهد که خریداران همچنان به انباشتن در کف های قیمتی ادامه می دهند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۲۰-EMA برسد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد قیمت را به سمت ۲۰ دلار برسانند.
برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و زیر ۱۶ دلار باقی بماند، معامله گران کوتاه مدت ممکن است به سمت فروش بروند که می تواند این جفت ارز را به سمت ۱۴.۵۰ دلار بکشاند.

444444444 1 300x149 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

FTT/USDT
FTX در ۲۴ مارس(۴ فروردین) بالای ۴۹ دلار بسته شد، اما گاوها نتوانستند در طول ریتست،سطح مقاومتی را به حمایت تبدیل کنند. قیمت به زیر SMA 200 روزه (۴۷ دلار) آمد و به SMA 50 روزه (۴۵ دلار) رسیده است.
یک نکته مثبت جزئی این است که خریداران در حال تلاش برای دفاع از SMA 50 روزه هستند. اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 200 روزه و مقاومت در ۴۹ دلار برگردانند، خرید قوی در سطوح پایین‌تر را پیشنهاد می‌کند.
مومنتوم صعودی می تواند مقاومت را شکسته و بالای ۵۴ دلار بسته شود. سپس جفت ارز FTT/USDT می تواند به هدف ۶۶ دلار خود برسد.
برعکس، اگر قیمت نتواند به بالاتر از SMA 200 روزه برسد، احتمال شکست به زیر خط روند صعودی مثلث افزایش می‌یابد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز ممکن است به ۴۰ دلار و بعداً به ۳۷ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

5555555 300x148 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال نزولی سقوط کرده است. اگرچه خرس ها قیمت را به زیر خط حمایت کانال کشاندند، اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند.
اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA ببرند و حفظ کنند، این جفت ارز می تواند تا ۵۰-SMA افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، توقف بعدی می تواند خط روند نزولی باشد. شکستن و بسته شدن بالای این مقاومت می تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.
اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۴۴ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

666666666 1 300x149 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ETC/USDT
اتریوم کلاسیک (ETC) با شکستن و بسته شدن بالای مقاومت در ۳۸ دلار، یک الگوی کف دوقلو تشکیل داد. سپس قیمت در ۲۹ مارس(۹ فروردین) به هدف ۵۲ دلار رسید، جایی که سیو سود آغاز شد که قیمت را به سطح شکست در ۳۸ دلار رساند.
خریداران سعی خواهند کرد تا سطح شکست را به ۳۸ دلار برسانند و به حمایت تبدیل کنند. اگر آنها موفق شوند، تغییر در احساسات از فروش به خرید در کف ها را نشان می دهد.
اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از ۳۸ دلار بازگردد و به بالای ۴۵ دلار برسد، نشان می دهد که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد. خریداران دوباره سعی خواهند کرد جفت ارز ETC/USDT را به ۵۳ دلار برسانند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، نشانه از سرگیری حرکت به سمت بالا خواهد بود.
اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر SMA 50 روزه (۳۵ دلار) سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

7777777 1 300x150 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز با قدرت از سطح ۳۸ دلار بازگشته است، اما گاوها در تلاش برای حفظ قیمت بالای ۲۰-EMA هستند که نشان می دهد خرس ها در سطوح بالاتری می فروشند.
یک نکته مثبت جزئی این بوده است که گاوها از ۲۰-EMA خرید را ادامه دادند. این امر احتمال شکستن بالاتر از این مقاومت را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت می تواند تا ۵۰-SMA افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند درها را برای افزایش احتمالی تا ۴۸ دلار و سپس به ۵۳ دلار باز کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۳۸ دلار برسد، فروش می تواند تشدید شود و این جفت ارز به ۳۲ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 28 اردیبهشت

8888888888888 300x144 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XMR/USDT
مونرو (XMR) با شکستن و بسته شدن بالای خط روند نزولی، یک تغییر روند بالقوه را نشان داد. اگرچه خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر خط روند نزولی برسانند اما گاوها تسلیم نشدند.
خرس ها تلاش می کنند تا رالی را در مقاومت ۲۳۹ دلار متوقف کنند، اما سایه بلند روی کندل روزانه نشان می دهد که خرید در سطوح پایین تر است. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۶ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان دهنده مزیت برای خریداران است.
اگر خریداران قیمت بالای ۲۳۹ دلار را حفظ کنند، XMR/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۲۵۵ دلار افزایش یابد.
از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از مقاومت ۲۳۹ دلار دفاع می‌کنند. شکستن و بسته شدن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، اولین نشانه ای از تضعیف حرکت صعودی خواهد بود. سپس این جفت ارز می تواند به SMA 50 روزه (۱۹۰ دلار) کاهش یابد.

1111111 300x147 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز در چند روز گذشته در یک روند صعودی تدریجی بوده است. شکست گاوها در حفظ قیمت بالای ۲۳۹ دلار باعث سیو سود از سوی معامله گران کوتاه مدت شد اما خرس ها نتوانستند این جفت ارز را به زیر ۲۰-EMA بکشند که این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است.
اگر خریداران قیمت را بالای ۲۳۹ دلار ببرند و حفظ کنند، ممکن است روند صعودی تسریع شود. از طرف دیگر، اگر قیمت یک بار دیگر از ۲۳۹ دلار کاهش یابد، ممکن است جفت ارز به ۲۰۹ دلار کاهش یابد و برای چند روز در محدوده بین این دو سطح باقی بماند.

2222 300x150 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.