تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

در آخر هفته بیت کوین (BTC) و چندین آلتکوین در محدوده رنجی معامله شدند که نشان می دهد سرمایه گذاران در مورد حرکت بعدی تصمیم نگرفته اند. همچنین بیت کوین در چند روز گذشته با S&P 500 ارتباط تنگاتنگی داشته است.
سقوط شدید بازارهای سهام ایالات متحده در ۲۲ آوریل(۲ اردیبهشت) نشان می دهد که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای نسبت به موضع بانک های مرکزی نگران هستند. به گفته یک منبع رویترز، بازار انتظار دارد در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱)نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا ۲۵۰ واحد افزایش یابد.

داده‌های Coinglass نشان می‌دهد که نرخ‌های تامین مالی در صرافی‌های مشتقات ارز دیجیتال در طول آخر هفته منفی باقی مانده است که نشان‌دهنده یک سوگیری نزولی است.
آیا بیت کوین می تواند خرید قوی در سطوح پایین تر را جذب کند؟ اگر این اتفاق بیفتد، آلتکوین های انتخابی می توانند عملکرد بهتری داشته باشند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال را که ساختار نمودار مثبتی را نشان می دهند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT
بیت کوین در ۲۲ آوریل(۲ اردیبهشت) به زیر حمایت روانی ۴۰۰۰۰ دلار رسید، اما خرس ها(فروشندگان) نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. الگوهای کندلی روزانه در ۲۳ آوریل و ۲۴ آوریل(۳ و ۴ اردیبهشت) نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها(خریداران) و خرس ها است.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱,۱۵۰ دلار) در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد فروشندگان یک مزیت جزئی دارند. اگر خرس‌ها سقوط کنند و قیمت را زیر ۳۹۰۰۰ دلار حفظ کنند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به خط حمایت کانال صعودی سقوط کند که انتظار می رود گاوها با قدرت از این سطح دفاع کنند.
اگر قیمت با قدرت از خط حمایت خارج شود، نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر خواهد بود. گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۱۹۹۳ دلار) ببرند و حفظ کنند تا نشان دهند که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. ممکن است این جفت ارز به SMA 200 روزه (۴۷۸۲۸ دلار) صعود کند.
از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر کانال برسد، فروش می تواند بیشتر شود و جفت ارز ممکن است به ۳۴,۳۲۲ دلار و بعداً به ۳۲,۹۱۷ دلار کاهش یابد.

۱۱۱۱ 300x188 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در محدوده بین ۳۹۱۷۷ تا ۳۹۹۸۰ دلار می باشد که نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش هستند تا سطح ۴۰۰۰۰ دلار را به سمت مقاومت تغییر دهند. شیب نزولی ۲۰-EMA و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول را دارد.
اگر قیمت به زیر ۳۹۱۷۷ دلار برسد، این جفت ارز می تواند تا ۳۸۵۳۶ دلار کاهش یابد. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند درها را برای افت تا ۳۷۰۰۰ دلار باز کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۵۰-SMA بشکند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد و این جفت ارز ممکن است تا ۲۰۰-SMA افزایش یابد.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (۵ مرداد)

۲۲ 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

DOT/USDT
پولکادات (DOT) در چند روز گذشته نزدیک به مقاومت با قیمت ۱۹ دلار معامله شده است که نشان می دهد که خرس ها با موفقیت از سطح دفاع کرده اند..
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹ دلار) و RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها مزیت دارند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۸ دلار برسد، احتمال افت تا حمایت قوی در ۱۶ دلار افزایش می یابد.
برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه (۱۹ دلار) برسانند، حرکت صعودی می‌تواند افزایش یابد و جفت ارز DOT/USDT ممکن است به مقاومت در ۲۳ دلار برسد. انتظار می رود خرس ها در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

۳۳۳۳۳۳۳ 300x188 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته تشکیل یک الگوی مثلث نزولی را نشان می دهد که در یک شکست کامل می شود و زیر ۱۸ دلار بسته می شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز ممکن است به ۱۷ دلار و بعداً به ۱۶ دلار کاهش یابد.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی بالاتر رود، ممکن است ستاپ نزولی را باطل کند. این حرکت می تواند خرید را جذب کند و در پی آن این جفت ارز ممکن است به ۲۰۰-SMA صعود کند.
وقفه و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده مزیتی برای خریداران باشد و ممکن است این جفت ارز تا ۲۳ دلار صعود کند.

۴۴۴۴۴۴ 300x187 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XMR/USDT
مونرو (XMR) در حال تصحیح در یک حرکت صعودی است. قیمت از ۲۹۰ دلار در ۲۲ آوریل(۲ اردیبهشت) کاهش یافت، که نشان می‌دهد خرس‌ها در نزدیکی سطح روانی ۳۰۰ دلار با چالشی قوی روبرو هستند.
جفت ارز XMR/USDT می تواند ابتدا تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۴۵ دلار) کاهش یابد که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند. اگر قیمت با قدرت از این سطح بازگردد، نشان دهنده این است که گاوها در حال خرید در کف هستند. پس از آن این جفت ارز می تواند دوباره تلاش کند تا بالاتر از مقاومت بالای ۳۰۰ دلار بیاید و اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارزممکن است تا ۳۴۰ دلار افزایش یابد.
از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، فروش می تواند تشدید شود و این جفت ارز ممکن است به SMA 50 روزه (۲۱۵ دلار) سقوط کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 4 خرداد

۵۵۵۵ 300x185 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز به زیر ۵۰-SMA سقوط کرده است که نشان دهنده سیو سود توسط معامله گران کوتاه مدت است. اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر ۲۵۰ دلار برسد، فروش می تواند تسریع شود و ممکن است جفت ارز به ۲۴۰ دلار و بعداً به ۲۰۰-SMA کاهش یابد.
هر بازگشتی احتمالاً با فروش در ۲۰-EMA مواجه خواهد شد. گاوها باید قیمت را به بالای ۲۰-EMA ببرند و حفظ کنند تا نشان دهند که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد. سپس این جفت ارز می تواند به ۲۸۰ دلار و بعداً به ۲۹۰ دلار افزایش یابد.

۶۶۶ 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

APE/USDT
ایپ کوین (APE) در ۱۹ آوریل(۳۰ فروردین) از الگوی مثلث متقارن خارج شد و نشان داد که بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها به نفع خریداران می باشد.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۳.۶۷ دلار) افزایش یافته است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها قدرت بیشتری دارند.همچنین یک مقاومت جزئی در ۱۸.۴۴ دلار وجود دارد که جفت ارز APE/USDT در ۲۳ آوریل(۳ اردیبهشت)از آن رد شد.
اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد جفت ارز را به بالای ۱۸.۴۴ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند به ۲۰ دلار و بعداً به ۲۴ دلار صعود کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود.

777777 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز از ۱۸ دلار کاهش یافته است اما از ۲۰-EMA بازگشته است. این نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید در کف هستند. اگر قیمت بالای ۱۷ دلار باقی بماند، گاوها تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را از سر بگیرند.
اگرچه افزایش ۲۰-EMA نشان دهنده مزیت برای خریداران است ولی RSI یک واگرایی منفی ایجاد کرده است که نشان می دهد حرکت مثبت ممکن است تضعیف شود. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۲۰-EMA برود، فروش می تواند تشدید شود و این جفت ارز ممکن است به سمت ۵۰-SMA برود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 16 تیر

888888 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

CAKE/USDT

پنکیک سواپ(CAKE) اخیراً از خط روند نزولی برگشته است، که نشان می دهد گاوها سطح را به حمایت تغییر داده اند. قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کرد و در تلاش است به SMA 200 روزه (۱۱.۵۲ دلار) برسد.
متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸.۶۹ دلار) و SMA 50 روزه (۷.۷۱ دلار) به تدریج افزایش می یابند و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت است که نشان می دهد گاوها قدرت بیشتری دارند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از SMA 200 روزه نگه دارند، جفت ارز CAKE/USDT می تواند تا ۱۳.۵۰ دلار و بعداً به ۱۵ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از SMA 200 روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود ادامه می دهند. ممکن است این جفت ارز به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، احتمال شکست بالاتر از SMA 200 روزه را افزایش می دهد. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برود، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود.

۱۱۱۱۱۱ 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته افزایش یافته است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها قدرت بیشتری دارند. اگر قیمت از سطح فعلی یا ۲۰-EMA افزایش یابد، خریداران سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالای سطح روانی ۱۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند مومنتوم صعودی بگیرد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۲۰-EMA بکشند. اگر این کار را انجام دهند، ممکن است جفت ارز به SMA 50 و بعداً به ۲۰۰-SMA برود. بسته شدن زیر این حمایت می تواند نشان دهد که خرس ها قدرت بیشتری دارند.

۲۲۲۲۲۲ 300x188 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.