تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

شاخص S&P 500 و نزدک برای پنج هفته متوالی کاهش یافته اند.همبستگی نزدیک بیت کوین (BTC) با بازارهای سهام ایالات متحده باعث شده است که قیمت آن تحت فشار باقی بماند.
بیت کوین کاهش خود را در تعطیلات آخر هفته افزایش داده است و اکنون در مسیر ششمین ضرر هفتگی متوالی خود قرار دارد که اولین مورد از سال ۲۰۱۴(۱۳۹۳) است.

پس از پایان شش هفته متوالی بیت کوین در منطقه قرمز، آیا زمان بهبود و ریکاوری فرا رسیده است؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است رشد کنند را بررسی کنیم:

BTC/USDT
بیت کوین از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸۲۶۸ دلار) در ۵ می(۱۵ اردیبهشت) کاهش یافت و به زیر خط حمایت کانال صعودی سقوط کرد. این حرکت همچنین واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) را باطل کرد.
میانگین های متحرک شروع به کاهش کرده اند و RSI به منطقه فروش بیش از حد نزدیک می شود که نشان می دهد خرس ها(فروشندگان) قدرت بیشتری دارند.
جفت ارز BTC/USDT حمایت جزئی در ۳۴۳۲۲ دلار دارد، اما اگر گاوها(خریداران) نتوانند از این سطح دفاع کنند، کاهش می تواند به ۳۲۹۱۷ دلار برسد. این سطح بسیار مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا اگر شکست بخورد،این جفت ارز ممکن است شاهد فروش شدید باشد و توقف بعدی ممکن است در ۲۸۸۰۵ دلار باشد.
اگر قیمت از ۳۴۳۲۲ دلار افزایش یابد، بهبودی و ریکاوری ممکن است با فروش نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه روبرو شود. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، نشان می دهد که این احساس منفی باقی می ماند و معامله گران در رالی می فروشند که این می تواند چشم انداز از سرگیری روند نزولی را افزایش دهد.
اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ببرند و حفظ کنند، این دیدگاه منفی می تواند در کوتاه مدت بی اعتبار شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۱۴۶۶ دلار) برسد.

11111 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین‌های متحرک نزولی نشان می‌دهد که خرس‌ها قدرت بیشتری دارند، اما سطوح فروش بیش از حد در RSI نشان می‌دهد که یک تثبیت در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر است. اگر بازیابی نتواند به بالای ۲۰-EMA برسد، خرس‌ها ممکن است فشار فروش را حفظ کنند و این جفت ارز به ۳۲۹۱۷ دلار کاهش یابد.
برعکس، شکستن و بسته شدن در بالای ۲۰-EMA می تواند نشانه شروع یک رشد باشد. سپس این جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA برسد. خریداران باید قیمت را به بالای ۴۰۰۰۰ دلار ببرند و حفظ کنند تا نشان دهند که روند نزولی ممکن است به پایان برسد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 17 تیر

2222222 300x184 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ALGO/USDT
الگورند (ALGO) در چند روز گذشته در الگوی کانال نزولی معامله می‌شود. قیمت از خط حمایت کانال در ۱ می(۱۱ اردیبهشت) برگشت.
اگر خریداران قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه (۰.۷۶ دلار) نگه دارند، جفت ارز ALGO/USDT می تواند به خط مقاومت کانال صعود کند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، شروع یک حرکت جدید را نشان می دهد و این جفت ارز می تواند ابتدا تا ۱.۱۰ دلار و بعداً به ۱.۲۵ دلار افزایش یابد.
از سوی دیگر، اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید، نشان می دهد که این جفت ارز ممکن است وضعیت خود را در داخل کانال برای چند روز دیگر تمدید کند. خرس ها باید قیمت را زیر کانال حفظ کنند تا نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

3333333 300x182 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

۲۰-EMA مشخص شده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای خریداران است. یک مقاومت جزئی در ۰.۸۰ دلار وجود دارد و اگر گاوها این مقاومت را برطرف کنند، جفت ارز می تواند تا خط مقاومت کانال صعود کند.
از جنبه منفی، ۲۰-EMA سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که احساسات به نفع خریداران تغییر کرده است. این می تواند احتمال شکست بالای ۰.۸۰ دلار را افزایش دهد. از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA سقوط کند، توقف بعدی می تواند ۵۰-SMA باشد.

44444444 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XMR/USDT
مونرو (XMR) در چند روز گذشته نزدیک حمایت روانی ۲۰۰ دلار می باشد. خریداران اجازه نداده‌اند که قیمت به زیر خط روند نزولی بشکند و این نشان می‌دهد که تلاش می‌کنند سطح را به سطح حمایت برگردانند.
گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۳ دلار) نگه دارند تا نشان دهند که فاز اصلاحی ممکن است به پایان رسیده باشد. یک مقاومت جزئی در ۲۴۰ دلار وجود دارد، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت ارز XMR/USDT می تواند تا ۲۸۹ دلار افزایش یابد.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند. این می تواند احتمال شکست را به زیر ۲۰۰ دلار افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، فروش ممکن است تشدید شود و جفت ارز ممکن است به ۱۵۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 12 اسفند

6666666666666 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز یک الگوی مثلث متقارن تشکیل داده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است. اگر گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث هدایت کنند، نشان می دهد که روند نزولی ممکن است به پایان برسد. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۲۰۰-SMA صعود و بعداً به سمت هدف الگوی ۲۵۲ دلار صعود کند.
برعکس، اگر عدم قطعیت مثلث به سمت پایین برود، نشان می دهد که مثلث به عنوان یک الگوی ادامه عمل کرده است که می تواند نشانه از سرگیری حرکت نزولی باشد و هدف الگوی نزولی ۱۶۴ دلار است.

777777777 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XTZ/USDT
تزوس (XTZ) در ۲۹ آوریل(۹ اردیبهشت) به زیر خط روند صعودی بلندمدت رسید و خرس‌ها با موفقیت از سطح شکست در ۵ می(۱۵ اردیبهشت) دفاع کردند. خرس‌ها سعی کردند روند نزولی را شروع کنند اما در تلاش برای حفظ سطوح پایین‌تر هستند.
اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند صعودی ببرند و حفظ کنند، نشان دهنده رشد خواهد بود. سپس جفت ارز XTZ/USDT ممکن است بین SMA 50 روزه (۳.۱۸ دلار) و ۳.۴۰ دلار به منطقه بالای سر صعود کند.
اگر قیمت یک بار دیگر از خط روند صعودی کاهش یابد، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می دهد که خرس ها خط روند صعودی را به مقاومت تغییر داده اند. شکستن و بسته شدن به زیر ۲.۳۹ دلار می تواند یک روند نزولی جدید را آغاز کند که می تواند به ۲ دلار برسد.

8888888888888 300x187 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

۲۰-EMA صاف شده است و RSI واگرایی صعودی در نمودار ۴ ساعته ایجاد کرده است که نشان می دهد حرکت منفی در حال ضعیف شدن است. این جفت ارز اکنون می تواند تا ۲.۹۰ دلار صعود کند، جایی که خرس ها ممکن است مقاومت قوی از خود نشان دهند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی تا ۳ دلار و بعداً به ۳.۳۰ دلار باز کند.
از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی می‌فروشند که می تواند محدوده را بین ۲.۹۰ تا ۲.۳۹ دلار حفظ کند. اگر خرس ها قیمت را به زیر ۲.۳۹ دلار کاهش دهند، روند نزولی می تواند تسریع شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 15 تیر

1111111111 300x188 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

THETA/USDT
THETA در چند هفته گذشته بین ۲.۲۷ تا ۴.۴۰ دلار معامله می شد. این محدوده در ۶ می(۱۶ اردیبهشت) کاهش یافت و نشان داد که خرس ها دست برتر را داشتند.
اگرچه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۵۷ دلار) در حال کاهش است، RSI در تلاش است تا یک واگرایی صعودی ایجاد کند که نشان می دهد شتاب فروش در حال ضعیف شدن است.
سپس جفت ارز THETA/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد. این یک سطح مهم است که باید مراقب آن بود زیرا اگر گاوها بر این مقاومت غلبه کنند، جفت ارز می‌تواند به SMA 50 روزه (۳.۱۰ دلار) برسد.
اگر قیمت از سطح فعلی یا سطح شکست در ۲.۲۷ دلار کاهش یابد و به زیر ۲ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود.

222222 2 300x187 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها نزول های نزدیک به سطح روانی را با قیمت ۲ دلار می خرند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط روند نزولی قرار دهند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها ممکن است قدرت خود را از دست بدهند. این جفت ارز پس از آن می تواند به مقاومت در ۲.۶۴ دلار صعود کند. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما اگر خریداران این مقاومت را برطرف کنند، حرکت صعودی ممکن است افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۲۰-EMA یا خط روند نزولی کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ادامه می دهند که می تواند احتمال شکست به زیر ۲ دلار و از سرگیری روند نزولی را افزایش دهد.

7777777777 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.