تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) در تعطیلات آخر هفته نسبتاً آرام بود و با عدم حمایت عوامل کلان، بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که بهبود و ریکاوری روند کندی داشته باشد.
شرکت تحقیقاتی کریپتو دلفی دیجیتال(Delphi Digital) در گزارش اخیر خود اعلام کرد که افزایش شاخص دلار ایالات متحده (DXY)، شاخص قدرت نسبی ۱۴ ماهه آن را «برای اولین بار از سال ۲۰۱۴(۱۳۹۳) به بالای ۷۰ رسانده است».
اگر همبستگی معکوس بین DXY و بیت کوین به همین حالت باقی بماند، می تواند برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مشکل ساز شود.

آرتور هیز(Arthur Hayes)، مدیر عامل سابق پلتفرم مشتقات رمزارزی BitMEX، در آخرین پست وبلاگ خود گفت که بازارهای کریپتو پس از ریزش شدید، باید فرصتی برای بهبود و ریکاوری داشته باشند. او گفت که اگر بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار و اتر (ETH) به ۱۳۰۰ دلار کاهش یابد،خرید انجام می دهد.
اگرچه بازارهای کریپتو در یک روند نزولی قرار دارند،افزایش دوره‌ای در بازار نزولی می‌تواند فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت را ایجاد کند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتالی را که در صورت بهبود احساسات ممکن است رشد کنند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT
بیت کوین در ۱۳ می(۲۳ اردیبهشت) تلاش کرد تا یک جهش و رشد قوی داشته باشد، اما سایه بلند کندل روزانه نشان می‌دهد که خرس‌ها(فروشندگان) تمایلی به تسلیم شدن ندارند. با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که خرس‌ها نتوانسته‌اند قیمت را زیر سطح حمایت حیاتی ۲۸۸۰۵ دلار حفظ کنند.
این بازیابی و ریکاوری می تواند در سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی در ۳۱۷۲۱ دلار و دوباره به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (33985 دلار) برخورد کند.
اگر قیمت از هر یک از مقاومت ها کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند جفت ارز BTC/USDT را به زیر ۲۶۷۰۰ دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، روند نزولی می تواند از سر گرفته شود. حمایت بعدی در جهت نزولی ۲۵۰۰۰ دلار و سپس ۲۱۸۰۰ دلار است.
برخلاف این فرض، اگر خریداران قیمت را به بالای سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸% در ۳۴۸۲۳ دلار برسانند، نشان می دهد که فشار فروش ممکن است تضعیف شود که می تواند منجر به افزایش شدید میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (39626 دلار) شود، جایی که انتظار می رود خرس ها دوباره چالش بزرگی را ایجاد کنند.

22222222 2 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها(خریداران)در حمایت بحرانی با قیمت ۲۸۸۰۵ دلار می‌خرند در حالی که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا ریکاوری را در خط روند نزولی متوقف کنند. ۲۰-EMA مسطح شده است و RSI تا نقطه میانی افزایش یافته است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، نشان دهنده مزیت برای خریداران خواهد بود. گاوها می توانند قیمت را به ۳۲۶۵۹ دلار برسانند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند مسیر رالی احتمالی به ۲۰۰-SMA را باز کند.
برعکس، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۲۸۸۰۵ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا ۲۷۷۰۰ دلار کاهش یابد. گاوها احتمالاً به شدت از این حمایت دفاع خواهند کرد، زیرا شکستن زیر آن می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 29 تیر

3333333333 1 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MANA/USDT
دیسنترالند (MANA) در چند روز گذشته در یک روند نزولی قوی بوده است. گاوها به شدت از سطح ۰.۶۰ دلار در ۱۲ می(۲۲ اردیبهشت) دفاع کردند که منجر به بازگشت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۶ دلار) شد.
در یک روند نزولی، خرس‌ها در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌فروشند. اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش پیدا کند، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند حمایت را در ۰.۶۰ دلار ریتست کنند. شکست و بسته شدن به زیر این سطح می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد. سپس جفت ارز MANA/USDT می تواند کاهش خود را تا سطح روانی ۰.۵۰ دلار افزایش دهد.
برعکس، اگر گاوها از سطح فعلی فاصله زیادی نداشته باشند، نشان می دهد که معامله گران در کاهش قیمت خرید می کنند.اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می تواند به SMA 50 روزه (۱.۹۴ دلار) برسد.

444444444444 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

بازگشت قوی از سطح ۰.۶۰ از ۵۰-SMA بالاتر رفته است. این نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. خریداران اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۲۰۰-SMA برسانند، که احتمالاً به عنوان یک مقاومت قوی عمل می کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. این می تواند قیمت را به ۰.۹۵ دلار کاهش دهد. اگر این سطح شکست بخورد، این جفت ارز می‌تواند حمایت حیاتی را در ۰.۶۰ دلار ریتست کند.

5555555555555 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MKR/USDT
میکر(MKR) حمایت روانی را در ۱۲ می(۲۲ اردیبهشت) به ۱۰۰۰ دلار کاهش داد که نشان می دهد گاوها با تمام توان از این سطح دفاع می کنند. گاوها قیمت را در ۱۳ می(۲۳ اردیبهشت) به SMA 50 روزه (۱۷۵۴ دلار) رساندند، اما سایه بلند روی کندل روزانه فروش قوی در سطوح بالاتر را نشان می دهد.

با این حال، یک نشانه مثبت این است که گاوها در ۱۳ می(۲۳ اردیبهشت) تسلیم نشدند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۴۰ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است.
گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، راه را برای صعود احتمالی به SMA 200 روزه (۲۱۷۹ دلار) باز خواهد کرد.
از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا SMA 50 روزه کاهش یابد، فروش قوی در سطوح بالاتر را پیشنهاد می‌کند. اگر خرس‌ها قیمت را پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند، حرکت صعودی می‌تواند تضعیف شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 16 دی

11111111 3 300x188 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

۲۰۰-SMA بارها و بارها به عنوان یک مقاومت قوی عمل کرده است، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها در حال خرید کف ۲۰-EMA هستند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش به خرید در کف های قیمتی است.
اگر خریداران قیمت را بالاتر از ۲۰۰-SMA حفظ کنند، جفت ارز MKR/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۱۸۰۰ دلار و بعداً به ۱۹۰۰ دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، این جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA سقوط کند.

22222222222 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ZEC/USDT
زی کش (ZEC) در چند روز گذشته با موفقیت حمایت قوی را در ۸۱ دلار حفظ کرده است. اگرچه خرس ها قیمت را در ۱۱ و ۱۲ می(۲۱ و ۲۲ اردیبهشت) به زیر این حمایت رساندند، اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند که این نشان دهنده تقاضای قوی گاوها است.
جفت ارز ZEC/USDT اکنون می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۴ دلار) افزایش یابد. این سطح به عنوان یک مقاومت قوی در طول عقب نشینی قبلی در ۵ می(۱۵ اردیبهشت) عمل کرد. بنابراین، خرس ها سعی خواهند کرد تا ریکاوری را در متحرک نمایی ۲۰ روزه متوقف کنند.
اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، قیمت می تواند دوباره به سمت حمایت حیاتی در ۸۱ دلار کاهش یابد. خرس ها برای شروع مرحله بعدی روند نزولی باید قیمت را زیر این سطح حفظ کنند.
از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند،این جفت ارز ممکن است تا ۱۳۵ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است دفاعی قوی داشته باشند. گاوها باید قیمت را به بالاتر از SMA 200 روزه (۱۵۰ دلار) برسانند تا نشانگر تغییر احتمالی روند باشند.

3333333333 2 300x185 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها قیمت را به بالای ۵۰-SMA در نمودار ۴ ساعته رسانده اند. این نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر ادامه دارد. ۲۰-EMA شروع به افزایش کرده است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد.
خریداران ممکن است در منطقه بین ۱۰۸ تا ۱۱۶ دلار با مقاومت روبرو شوند، اما اگر بر این مقاومت غلبه کنند، بهبودی و ریکاوری می تواند به ۱۳۵ دلار برسد.
از جنبه نزولی، اولین نشانه ضعف، شکست و بسته شدن به زیر ۸۷ دلار خواهد بود که می تواند درها را برای ریتست منطقه حمایتی حیاتی بین ۸۱ تا ۶۹ دلار باز کند. شکست و بسته شدن به زیر ۶۹ دلار می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 22 تیر

444444444444 1 300x187 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

KCS/USDT
توکن کوکوین(KCS) در ۱۲ می(۲۲ اردیبهشت) به شدت از حمایت قوی ۹ دلار بازگشت. رالی از اولین مانع در سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی در ۱۲.۸۹ دلار بالاتر رفته است که یک نکته مثبت خفیف به حساب می آید.
جفت ارز KCS/USDT می‌تواند در مرحله بعدی تا سطح اصلاحی ۵۰% در ۱۴.۹۵ دلار افزایش یابد و بعداً به مقاومت بحرانی در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵.۴۵ دلار) برسد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه داشت، زیرا شکستن بالاتر از آن می‌تواند نشانه پایان یافتن روند نزولی باشد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به زیر سطح حمایت حیاتی ۹ دلار ببرند. اگر این سطح بشکند، جفت ارز می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد و تا ۵ دلار و پس از آن به ۴.۴۰ دلار کاهش یابد.

555555555 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها قیمت را به ۵۰-SMA رسانده اند که نشان دهنده تلاشی قوی برای بازگشت است. ۲۰-EMA شروع به افزایش تدریجی کرده است و RSI در منطقه مثبت رشد کرده است که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود را دارد.
اگر گاوها قیمت را به بالای ۵۰-SMA برسانند، این جفت ارز می تواند تا ۱۵ دلار افزایش یابد. اگر خریداران بر این مقاومت غلبه کنند، شتاب صعودی می‌تواند بیشتر شود. اگر قیمت از ۵۰-SMA پایین بیاید و به زیر ۱۲ دلار برسد، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. سپس خرس‌ها سعی می‌کنند این جفت ارز را به سطح حمایت قوی ۹ دلار برسانند.

666666666 300x184 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.