تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

میانگین شاخص داوجونز به مدت هشت هفته متوالی کاهش یافته است. در ۲۰ می(۳۰ اردیبهشت)، S&P 500 برای مدت کوتاهی سقوط کرد که نشان می دهد معامله گران در ترس از رکود به فروش دارایی های پرریسک ادامه می دهند.
به دلیل ارتباط تنگاتنگ بازار ارز دیجیتال با بازارهای سهام ایالات متحده، بیت کوین (BTC) برای چندین هفته تحت فشار باقی مانده است. گاوها(خریداران) در تلاش هستند تا بیت کوین را در آخر هفته بالاتر ببرند و از یک روند نزولی طولانی تر جلوگیری کنند.

عملکرد بیت کوین در پنج ماه اول بدترین عملکرد از سال ۲۰۱۸(۱۳۹۷) بوده است که نشان می دهد فروشندگان قدرت بیشتری دارند. با این حال، پس از چندین هفته ضعف و نزول، بازارهای ارزهای دیجیتال ممکن است در آستانه صعود قرار بگیرند.
بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتالی را که ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند را مطالعه کنیم.

BTC/USDT
بیت کوین در ۲۰ می(۳۰ اردیبهشت) از حمایت حیاتی ۲۸۶۳۰ دلار بازگشت که نشان دهنده خرید قوی نزدیک به این سطح است. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند که می تواند اولین نشانه ای از کاهش فشار فروش باشد.
بالاتر از خط روند نزولی، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۱۸۸۷ دلار) افزایش یابد. خرس ها(فروشندگان) احتمالاً از این سطح با قدرت دفاع می کنند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس ها بار دیگر سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۲۸۶۳۰ دلار کاهش دهند.
اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز ممکن است به ۲۶۷۰۰ دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن می‌تواند درها را برای کاهش تا ۲۵۰۰۰ دلار و سپس به ۲۱۸۰۰ دلار باز کند.
برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این جفت ارز می تواند تا سطح ۶۱.۸% اصلاحی فیبوناچی در ۳۴۸۲۳ دلار افزایش یابد. اگر این سطح کاهش یابد، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۷۲۸۹ دلار) صعود کند.

Picture1 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت بین خط روند نزولی و ۲۸۶۳۰ دلار فشرده می شود. ۲۰-EMA و ۵۰-SMA صاف شده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط روند نزولی ببرند و حفظ کنند، این تعادل می تواند به نفع خریداران متمایل شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می تواند حرکت خود را به سمت بالا و ۲۰۰-SMA آغاز کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 28 شهریور

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد جفت ارز را به زیر ۲۸۶۳۰ دلار کاهش دهند و قدرت بیشتر را به دست آورند.

Picture2 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

BNB/USDT
بایننس کوین (BNB) از حمایت بحرانی ۲۱۱ دلار بهبود یافت و به مقاومت در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲۳ دلار) رسیده است.
بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، جفت ارز BNB/USDT می تواند تا ۳۵۰ دلار و پس از آن به SMA 50 روزه (۳۷۶ دلار) صعود کند. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها قیمت را بالاتر از آن قرار دهند، این جفت ارز می تواند به SMA 200 روزه (۴۵۱ دلار) برسد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می دهند. سپس این جفت ارز می تواند تا ۲۱۱ دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، جفت ارز ممکن است برای چند روز بین ۲۱۱ تا ۳۲۰ دلار تثبیت شود.

Picture3 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای مقاومت در ۳۲۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند به سمت ۳۵۰ دلار افزایش یابد. خرس ها احتمالاً از این سطح دفاع می کنند. اگر قیمت از ۳۵۰ دلار کاهش یابد، جفت ارز می تواند دوباره به ۳۲۰ دلار کاهش یابد.
اگر قیمت از این سطح بازگردد، جفت ارز می‌تواند برای مدتی در محدوده ۳۲۰ تا ۳۵۰ دلار باقی بماند. حرکت صعودی می تواند بالاتر از ۲۰۰-SMA افزایش یابد و این جفت ارز ممکن است تا ۳۸۰ دلار و بعداً تا ۴۰۰ دلار افزایش یابد.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، جفت ارز می‌تواند به ۲۸۶ دلار و سپس به ۲۷۲ دلار کاهش یابد.

Picture4 300x193 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XMR/USDT
مونرو (XMR) در ۱۲ می(۲۲ اردیبهشت) به زیر سطح حمایت قوی ۱۳۴ دلار سقوط کرد، اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان دهنده خرید در کف قیمتی است. قیمت از EMA 20 روزه (۱۷۹ دلار) بهبود یافته است.
اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ببرند و حفظ کنند، جفت ارز XMR/USDT می تواند به منطقه مقاومت بین SMA 200 روزه (۲۰۲ دلار) و SMA 50 روزه (۲۱۲ دلار) برسد. انتظار می رود که خرس ها مقاومتی قوی در این منطقه داشته باشند.
اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد و گاوها کاهش بعدی را در متحرک نمایی ۲۰ روزه متوقف کنند، نشان دهنده تغییر بالقوه در روند خواهد بود. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد جفت ارز را به ۱۵۰ دلار و پس از آن به ۱۳۴ دلار بکشند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 13 مرداد

Picture5 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته حالت کف بالایی و سقف بالایی(higher highs) را نشان می دهد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر ۵۰-SMA برسانند اما گاوها با موفقیت از سطح دفاع کردند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش به خرید در کاهش قیمت است.
این جفت ارز می‌تواند بعداً به ۲۰۰-SMA صعود کند، جایی که خرس‌ها ممکن است مقاومت قوی نشان دهند. اگر گاوها بر این مقاومت غلبه کنند، این جفت ارز می تواند تا ۲۲۵ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۵۰-SMA برسد، جفت ارز می تواند تا ۱۵۰ دلار کاهش یابد. شکستن زیر این سطح می تواند حمایت قوی در ۱۳۴ دلار را به چالش بکشد.

Picture6 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ETC/USDT
اتریوم کلاسیک (ETC) از ۵۲ دلار در ۲۹ مارس(۹ اردیبهشت) به ۱۶ دلار در ۱۲ می(۲۲ اردیبهشت) افت کرد.
اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره با بردن جفت ارز ETC/USDT به زیر سطح حمایت بحرانی ۱۶ دلار، دوباره تلاش خواهند کرد تا روند نزولی را از سر بگیرند.
در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، شروع یک صعود قوی‌تر را پیشنهاد می‌کند. واگرایی مثبت در RSI همچنین به احتمال بهبود در کوتاه مدت اشاره دارد. سپس این جفت ارز می تواند تا سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی در ۳۰ دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است مقاومت قوی داشته باشند.

Picture7 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

مدتی است که قیمت بین ۱۹ تا ۲۳ دلار معامله می شود. این نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای تشکیل یک سطح پایین‌تر هستند.
اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۳ دلار برسانند، شروع یک حرکت صعودی جدید را پیشنهاد می شود. این جفت ارز می تواند ابتدا به ۲۰۰-SMA و سپس به ۳۳ دلار برسد. از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۹ دلار سقوط کند، خرس‌ها قدرت بیشتری را به دست خواهند آورد. سپس آنها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به ۱۶ دلار کاهش دهند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 18 مرداد

Picture8 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MANA/USDT
دیسنترالند(MANA) در ۱۶ می(۲۶ اردیبهشت) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۲۴ دلار) رد شد، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها اجازه ندادند قیمت زیر سطح روانی در ۱ دلار باقی بماند.
خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز MANA/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۱.۷۲ دلار) صعود کند. خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت سختی در این سطح داشته باشند، اما اگر گاوها این مقاومت را برطرف کنند، جفت ارز می‌تواند حرکت خود را به سمت بالا به سمت SMA 200 روزه (۲.۷۲ دلار) آغاز کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۱ دلار سقوط کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را تا سطح حمایت حیاتی ۰.۶۰ دلار ببرند. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند شروع مرحله بعدی روند نزولی باشد.

Picture9 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز بین ۰.۹۷ تا ۱.۳۶ دلار می باشد که نشان می دهد گاوها در حال خرید کف های قیمتی زیر ۱ دلار هستند.۲۰-EMA و ۵۰-SMA مسطح شده اند، که نشان می دهد تثبیت ممکن است برای مدت بیشتری ادامه یابد.
اگر خریداران قیمت را به بالای ۵۰-SMA برسانند، جفت ارز می تواند تا مقاومت محدوده ۱.۳۶ دلار افزایش یابد. اگر خریداران بر این مقاومت غلبه کنند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد. در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت ۰.۹۷ دلار سقوط کند، خرس ها می توانند قدرت بیشتری را به دست آورند.

Picture10 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.