تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از افت برای هشت هفته متوالی، میانگین شاخص داوجونز در هفته گذشته به شدت رشد کرد.با این حال، بیت کوین (BTC) نتوانسته عملکرد بازارهای سهام ایالات متحده را تکرار کند و برای نهمین هفته متوالی کندل نزولی ایجاد کرد.
یک علامت مثبت این است که نهنگ های بیت کوین در اصلاح بازار خریداری می کنند. داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد که تعداد کیف پول‌های نهنگ بیت‌کوین با موجودی ۱۰۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر به بالاترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۱(بهمن ۱۳۹۹) رسیده است. انباشت در کیف‌های نهنگ ها نشان می‌دهد که دیدگاه بلندمدت آنها برای بیت‌کوین صعودی باقی مانده است.

اگر بیت‌کوین در کوتاه‌مدت بهبود وریکاوری را آغاز کند، آلتکوین‌های خاصی احتمالاً از آن پیروی و رشد خواهند کرد. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتالی که ممکن است رشد کنند را مطالعه کنیم.

BTC/USDT
بیت کوین در محدوده بین خط روند نزولی و حمایت ۲۸۶۳۰ دلار گیر کرده است. خرس ها در ۲۶ و ۲۷ می(۵ و ۶ خرداد) قیمت را به زیر ۲۸۶۳۰ دلار رساندند اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند که به بازگشت در ۲۸ می(۷ خرداد) منجر شد.
گاوها(خریداران) اکنون سعی خواهند کرد قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۵۳۸ دلار) را به چالش بکشند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز BTC/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و رالی می تواند به SMA 50 روزه (۳۵۱۸۱ دلار) برسد.
واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که حرکت نزولی ممکن است تضعیف شود و ممکن است یک صعود به همراه داشته باشد.
از سوی دیگر، اگر قیمت از مقاومت کاهش یابد، خرس‌ها(فروشندگان) دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۲۸۶۳۰ دلار بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل خواهد کرد که هدف آن ۲۴۶۰۱ دلار است.

1111111111111111 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

۲۰-EMA و ۵۰-SMA در نمودار ۴ ساعته مسطح شده اند و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی هدایت کنند، الگوی مثلث نزولی منفی نفی خواهد شد که می تواند منجر به یک فشار کوتاه مدت شود زیرا خرس های کوتاه مدت ممکن است موقعیت های خود را ببندند که می تواند راه را برای یک تجمع احتمالی به ۲۰۰-SMA باز کند.
برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۸۶۳۰ دلار سقوط کند، خرس‌ها در صدر قرار خواهند گرفت که می تواند منجر به آزمایش مجدد یا ریتست حمایت حیاتی در ۲۶۷۰۰ دلار شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 10 اسفند

222222222 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ETH/USDT
اتریوم (ETH) در یک روند نزولی قرار داشته است، اما گاوها در تلاش هستند تا با حمایت حیاتی ۱۷۰۰ دلار، این کاهش را متوقف کنند. قیمت از این حمایت در ۲۸ می(۷ خرداد) برگشت و گاوها در تلاش هستند تا در ۲۹ می(۸ خرداد) آن را بهبود بخشند.
RSI در حال ایجاد واگرایی صعودی است که نشان می دهد روند نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد. اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰۳۶ دلار) برسانند، جفت ارز ETH/USDT می تواند تا سطح مقاومت بالای ۲۱۵۹ دلار افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها از این سطح دفاع کنند. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، جفت ارز ممکن است برای چند روز در محدوده ۲۱۵۹ تا ۱۷۰۰ دلار باقی بماند.
از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۱۷۰۰ دلار کاهش دهند. در صورت موفقیت، جفت ارز ممکن است روند نزولی خود را با حمایت اصلی بعدی در ۱۳۰۰ دلار از سر بگیرد.

3333333333 3 300x201 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

جهش از حمایت ۱۷۰۰ دلاری به ۲۰-EMA رسیده است، جایی که خرس ها ممکن است دفاعی قوی داشته باشند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، می تواند چشم انداز شکست به زیر ۱۷۰۰ دلار را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، روند نزولی ممکن است از سر گرفته شود.
برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA برسانند، این جفت ارز ممکن است تا ۵۰-SMA افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت ارز می تواند به مقاومت روانی در ۲۰۰۰ دلار برسد.

444444444 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XTZ/USDT
تزوس (XTZ) در یک روند نزولی تثبیت می شود. اگرچه گاوها در ۲۴ می(۳ خرداد) قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲ دلار) رساندند، اما نتوانستند بهبود و ریکاوری را حفظ کنند و قیمت در ۲۶ می(۵ خرداد) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافت.
متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و RSI بالای ۴۶ است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت ارز XTZ/USDT می تواند به سمت SMA 50 روزه (۲.۴۵ دلار) حرکت کند. اگر این مقاومت نیز تسلیم شود، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای خط روند صعودی برسانند.
در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها همچنان از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع می کنند. سپس فروشندگان تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به زیر ۱.۷۵ دلار کاهش دهند که می تواند درها را برای سقوط به ۱.۶۴ دلار باز کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 20 دی

5555555555555 1 300x200 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که بازیابی از ۲۰۰-SMA کاهش یافته است اما این جفت ارز از خط روند صعودی برگشته است. گاوها قیمت را به بالای ۵۰-SMA رسانده اند و اکنون تلاش خواهند کرد تا مقاومت ۲۰۰-SMA را برطرف کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، شروع یک حرکت صعودی کوتاه مدت را نشان می دهد.
از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۲۰۰-SMA کاهش یابد، ممکن است جفت ارز به خط روند صعودی سقوط کند. شکست و بسته شدن زیر این حمایت می تواند قیمت را تا ۱.۶۱ دلار کاهش دهد.

666666666666 300x193 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

KCS/USDT
توکن کوکوین(KCS) در ۲۰ می(۳۰ اردیبهشت) به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵.۶۱ دلار) رسید، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (۱۷.۱۹ دلار) برسانند. این ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سود خود را سیو کنند که این امر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۶ می کشاند.
خرس ها نتوانستند از مزیت خود استفاده کنند و قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند که نشان دهنده خرید قوی گاوها در سطوح پایین تر است. خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۹ می(۸ خرداد) بازگردانده اند.
اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند، احتمال شکست بالاتر از میانگین متحرک متحرک ۵۰ روزه افزایش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز KCS/USDT ممکن است به ۱۸.۴۴ دلار و بعداً به SMA 200 روزه (۱۹.۶۳ دلار) صعود کند.
بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می دهد که معامله گران در حال فروش هستند. شکست و بسته شدن به زیر ۱۴.۹۲ دلار می تواند درها را برای کاهش بیشتر به ۱۲.۹۰ دلار باز کند.

77777777777 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز در ۲۰۰-SMA با مقاومت سختی روبرو بوده است، اما تصحیح نشان می دهد که گاوها با افت ها و کاهش های جزئی خرید می کنند. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰۰-SMA برسانند، توقف بعدی می تواند ۱۷.۱۴ دلار باشد. استراحت و بستن بالاتر از این سطح می تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز کند.
برعکس، اگر قیمت از مقاومت کاهش یابد، خرس‌ها ممکن است این جفت ارز را تا سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% در ۱۴.۲۰ دلار و سپس به سطح ۵۰% اصلاحی در ۱۳.۳۰ دلار کاهش دهند که این منطقه احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 18 مرداد

8888888888 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

AAVE/USDT
AAVE در ۲۳ می(۲ خرداد) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۱ دلار) رسید، اما گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از آن برسانند که نشان می‌دهد که خرس‌ها به دفاع از این سطح ادامه می‌دهند.
اگر قیمت بالا برود و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، نشان دهنده شروع یک رالی قوی تر خواهد بود. سپس جفت ارز AAVE/USDT می‌تواند به SMA 50 روزه (۱۳۲ دلار) برسد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره دفاعی قوی داشته باشند.
از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و به زیر ۸۹ دلار برسد، گاوهای کوتاه مدتی که ممکن است در سطوح پایین تر خرید کرده باشند، می توانند موقعیت خود را ببندند که می تواند قیمت را به ۷۹ دلار و بعداً به ۶۴ دلار کاهش دهد.

999999999 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز برای مدتی بین ۹۰ تا ۱۱۰ دلار در نوسان بوده است. ۲۰-EMA و ۵۰-SMA صاف هستند و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۱۰ دلار ببرند و حفظ کنند، این تعادل می تواند به نفع خریداران متمایل شود. اگر این کار را انجام دهند، جفت ارز می تواند به سمت ۱۳۰ دلار و سپس ۱۴۳ دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت به زیر ۹۰ دلار سقوط کند، خرس‌ها قدرت بیشتری به دست خواهند آورد و سپس این جفت ارز می تواند به ۸۰ دلار و بعداً به ۷۰ دلار کاهش یابد.

121212122121122121 300x201 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.