تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

خرس‌ها(فروشندگان) در تلاش هستند تا رکورد بیت کوین (BTC) از ۹ کندل قرمز متوالی هفتگی را به ده کندل افزایش دهند، اما گاوها(خریداران) در تلاش هستند تا از این اتفاق منفی جلوگیری کنند. اگرچه احساسات منفی باقی مانده است، آرتور هیز(Arthur Hayes)، مدیرعامل سابق صرافی بیتمکس(BitMEX)، پیش بینی می کند بیت کوین در محدوده ۲۵۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار بماند.
داده‌های زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که پول هوشمند ممکن است شروع به انباشت بیت کوین کرده باشد. جریان خروجی خالص از صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال در ۳ ژوئن(۱۳ خرداد) به ۲۳۲۸۶ بیت کوین رسید که بالاترین میزان از ۱۴ می(۲۴ اردیبهشت) است.

بر اساس گزارش Arcane Research، یکی دیگر از نشانه های مثبت انباشت این است که سرمایه گذاری در محصولات قابل معامله در صرافی های بیت کوین (ETP) در ماه می(اردیبهشت) قوی بود و تنها در دو روز اول ژوئن(۱۱ و ۱۲ خرداد) افزایش بیشتری داشته است. ETP ها ۲۰۵۰۰۰ بیت کوین تحت مدیریت دارند که یک رکورد جدید است.
آیا بیت کوین می تواند شروع به بازیابی کند؟ اگر این اتفاق بیفتد، آیا آلتکوین های انتخابی می توانند از آن پیروی کنند و رشد کنند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتالی را که ممکن است رشد کنند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT
بیت کوین در تاریخ ۱ ژوئن(۱۱ خرداد) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰,۴۵۹ دلار) سقوط کرد. گاوها تلاش کردند در ۲ و ۳ ژوئن(۱۲ و ۱۳ خرداد) قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، اما خرس ها تسلیم نشدند.
خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت قوی در ۲۸۶۳۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز BTC/USDT می تواند به حمایت حیاتی در ۲۶۷۰۰ دلار کاهش یابد. انتظار می رود خریداران با تمام توان از این منطقه حمایتی دفاع کنند زیرا در صورت عدم موفقیت، ممکن است روند نزولی از سر گرفته شود.
در روند صعودی، گاوها باید قیمت را به بالای ۳۲۶۵۹ دلار ببرند و حفظ کنند تا نشان دهند که یک روند صعودی جدید ممکن است شروع شود. حرکت صعودی می تواند در یک شکست افزایش یابد و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۳۷۷۸ دلار) بسته شود. سپس این جفت ارز می تواند به هدف الگوی ۳۶۶۸۸ دلار و پس از آن به ۴۰۰۰۰ دلار برسد.

1111111111 1 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که عمل قیمت در حال فشرده شدن است. اگرچه گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA رساندند، اما در ۵۰-SMA با مقاومت سختی روبرو هستند که نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.
یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که آنها اجازه نداده اند قیمت به زیر سطح حمایت ۲۹۲۸۲ دلار برسد.
اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی بالاتر برود، گاوها تلاش خواهند کرد این جفت ارز را به ۲۰۰-SMA سوق دهند. برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۹۲۸۲ دلار برسد، توقف بعدی می تواند ۲۸۶۳۰ دلار باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 6 اردیبهشت

222222222 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ADA/USDT
کاردانو (ADA) در ۳۱ می(۱۰ خرداد) از خط روند نزولی شکست اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را همانطور که از سایه بلند روی کندل روزانه مشاهده می شود حفظ کنند.
اگرچه خرس‌ها با موفقیت از خط روند نزولی دفاع کردند، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها جفت ارز ADA/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۶ دلار) نگه داشته‌اند که این امر احتمال شکست بالای خط روند نزولی را افزایش می دهد.
اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می‌تواند به SMA 50 روزه (۰.۶۷ دلار) برسد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره چالشی قوی ایجاد کنند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. سپس این جفت ارز می تواند تا سطح شکست ۰.۷۴ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۵۳ دلار سقوط کند، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به ۰.۵۰ دلار و بعداً به ۰.۴۴ دلار بکشند.

333333333 300x199 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت بین ۲۰۰-SMA و ۵۰-SMA فشرده شده است، اما بعید است که این محدوده معاملاتی محدود برای مدت طولانی ادامه یابد. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰۰-SMA برسانند، این جفت ارز می تواند تا ۰.۶۴ دلار افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند درها را برای صعود احتمالی به ۰.۶۹ دلار باز کند.
برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۵۳ دلار برسد، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و ممکن است جفت ارز به ۰.۵۰ دلار و بعداً به ۰.۴۷ دلار کاهش یابد.

44444444 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XLM/USDT
استلار (XLM) در ۳۰ می(۹ خرداد) به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) صعود کرد، که اولین نشانه ای بود که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. خرس‌ها حرکت صعودی را نزدیک SMA 50 روزه (۰.۱۵ دلار) متوقف کردند، اما نتوانستند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند.
این نشان می دهد که گاوها در حال خرید کف به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند، شروع یک بهبود و ریکاوری را نشان می دهد. سپس جفت ارز XLM/USDT می تواند تا ۰.۱۸ دلار و بعداً به SMA 200 روزه (۰.۲۱ دلار) صعود کند.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۱۳ دلار برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد که می تواند جفت ارز را به ۰.۱۲ دلار کاهش دهد. اگر این حمایت نیز از بین برود، خرس‌ها سعی خواهند کرد با بردن این جفت ارز به زیر سطح روانی ۰.۱۰ دلار، روند نزولی را از سر بگیرند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 22 شهریور

555555555555 300x199 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک مثلث متقارن معامله می شود. اگر گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث ببرند، جفت ارز می‌تواند تا ۰.۱۵ دلار افزایش یابد و پس از آن به هدف الگوی ۰.۱۷ دلار صعود کند.
از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد جفت ارز را به زیر خط حمایت مثلث ببرند. اگر این کار را انجام دهند، فروش می تواند تشدید شود و ممکن است جفت ارز به سطح حمایت قوی در ۰.۱۳ دلار سقوط کند.

66666666 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XMR/USDT
شکست مونرو (XMR) در بالا رفتن از SMA 50 روزه (۲۰۲ دلار) ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سیو سود کنند که باعث کاهش قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۹ دلار) شده است.
گاوها در حال تلاش برای دفاع از متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند، اما فقدان رشد قوی از آن نشان دهنده تقاضای ضعیف است. اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، توقف بعدی می تواند خط روند صعودی باشد. شکست و بسته شدن زیر این حمایت می تواند قیمت را تا ۱۶۷ دلار کاهش دهد.
در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، خریداران تلاش خواهند کرد تا بر منطقه مقاومت بین SMA 50 روزه و ۲۱۰ دلار غلبه کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز XMR/USDT می تواند رالی خود را تا ۲۳۰ دلار افزایش دهد.

7777777777777 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز در داخل یک کانال نزولی کاهش یافته است که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای فروشندگان است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر کانال کاهش دهند، حرکت منفی ممکن است افزایش یابد و جفت ارز به ۱۶۷ دلار کاهش یابد.
از طرف دیگر، اگر قیمت از خط حمایت خارج شود، خریداران سعی خواهند کرد جفت ارز را به بالای کانال بکشانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند دوباره از مقاومت بالای ۲۱۰ دلار عبور کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 3 اسفند

11111111 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MANA/USDT
دیسنترالند (MANA) طی چند روز گذشته نتوانسته است از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۰۶ دلار) عبور کند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، نشان می دهد که خرس ها قدرت خود را از دست می دهند. سپس جفت ارز MANA/USDT می تواند تا مقاومت در ۱.۳۶ دلار افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن و بسته شدن بالای آن می‌تواند نشان‌دهنده کف باشد و سپس این جفت ارز می تواند تا ۱.۶۸ دلار افزایش یابد.
برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۹۰ دلار برسد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها تمایلی به تسلیم شدن ندارند. سپس این جفت ارز می‌تواند حمایت حیاتی را با قیمت ۰.۶۰ دلار ریتست کند. خرس ها باید قیمت را به زیر این حمایت بکشند تا نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

22222222222 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در محدوده بین ۰.۹۴ تا ۱.۰۴ دلار معامله می شود. شیب تدریجی ۲۰-EMA و RSI در قلمرو منفی یک مزیت جزئی را برای فروشندگان نشان می دهد. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۰.۹۴ دلار برسانند، این جفت ارز ممکن است تا ۰.۹۰ دلار کاهش یابد.
برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای ۱.۰۴ دلار برسانند، نشان می‌دهد که تقاضا از عرضه بیشتر است که می تواند درها را برای افزایش احتمالی مقاومت در ۱.۱۵ دلار باز کند.
اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، این جفت ارز ممکن است برای مدتی بیشتر بین ۰.۹۰ دلار و ۱.۱۵ دلار در نوسان باشد. شکست و بسته شدن بالای ۱.۱۵ دلار می تواند نشان دهد که خریداران قدرت بیشتری دارند.

44444444 1 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.