تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) کاهش خود را متوقف کرده است و در حال تلاش برای بازیابی همراه با آلتکوین های منتخب است. برخی از معامله گران از فروش گسترده بیت کوین می ترسند.آیا بیت کوین می تواند به بهبود خود ادامه دهد و آلتکوین های انتخابی را بالاتر ببرد؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT
گاوها(خریداران) در تلاش هستند تا بیت کوین را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۴۴۱۵ دلار) در چند روز گذشته برسانند.این نشان می دهد که گاوها در هر کف ها خرید می کنند.
اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ببرند و حفظ کنند، نشان دهنده تغییر احتمالی روند خواهد بود. سپس جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۷۹۸۷ دلار) برسد، جایی که خرس‌ها(فروشندگان) ممکن است دوباره مقاومت سختی داشته باشند. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند مسیر رالی را تا ۵۲۰۸۸ دلار باز کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت نتواند از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر برود، نشان می‌دهد که این احساس منفی باقی می‌ماند و معامله‌گران در رالی می‌فروشند. خرس‌ها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت ۳۹۶۰۰ دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند روند نزولی خود را افزایش دهد.

1111111111111111 300x188 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین های متحرک صاف شده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی نمودار ۴ ساعته است. این نشان دهنده یک حرکت رنج در کوتاه مدت است. این جفت ارز ممکن است بین ۳۹۶۰۰ تا ۴۵۴۵۶ دلار باقی بماند.
شکست و بسته شدن به بالای ۴۵۴۵۶ دلار می تواند مزیت را به نفع گاوها تغییر دهد و نشان دهنده شروع صعود احتمالی به ۵۲۰۸۸ دلار باشد. از طرف دیگر، شکست و بسته شدن به زیر ۳۹۶۰۰ دلار می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

2222222222222222222 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

NEAR/USDT
NEAR در یک روند صعودی قوی قرار دارد. قیمت در ۱۱ ژانویه(۲۱ دی) از سقف تاریخی خود در ۱۷.۹۵ دلار بالاتر رفت، که نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است. خرس‌ها قیمت را در ۱۲ ژانویه(۲۲ دی) به زیر ۱۷.۹۵ دلار بازگرداندند، اما گاوها این اصلاح را خریدند و در ۱۳ ژانویه(۲۳ دی) سطح را پس گرفتند.
RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر گاوها اجازه ندهند قیمت به زیر سطح شکست در ۱۷.۹۵ دلار سقوط کند، جفت ارز NEAR/USDT می تواند تا ۲۵.۴۴ دلار افزایش یابد.
از طرف دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۷.۹۵ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا EMA 20 روزه (۱۶.۴۲ دلار) کاهش یابد. جهش از این سطح می تواند روند صعودی را ادامه دهد، اما شکست و بسته شدن به زیر آن نشان می دهد که معامله گران به سمت خروج و فروش عجله دارند. سپس این ارز می تواند به ۱۳ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 4 بهمن

3333333333333333333333333333 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در ۲۰-EMA حمایت می شود. میانگین های متحرک صعودی و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که روند کوتاه مدت به نفع خریداران است.
اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰.۵۹ دلار برسانند، روند صعودی می تواند آغاز شود. سپس این جفت ارز می تواند به ۲۲ دلار و بعداً به ۲۵ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA کاهش یابد، نشان می دهد که معامله گران کوتاه مدت ممکن است سیو سود کنند. سپس این جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA سقوط کند. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر است.444444444444 1 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ATOM/USDT
کازماس (ATOM) در حال تلاش برای تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است که با شکست کامل شده و بالاتر از مقاومت در ۴۴.۸۰ دلار بسته می شود.
افزایش میانگین‌های متحرک و RSI در منطقه بیش‌خرید نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. بسته شدن بالای ۴۴.۸۰ دلار می تواند دروازه ها را برای افزایش سطح روانی در ۵۰ دلار و سپس به سمت هدف الگوی ۶۹.۴۲ دلار باز کند.
از طرف دیگر، اگر قیمت از مقاومت کاهش یابد، جفت ارز ATOM/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۶ دلار) کاهش یابد. این یک سطح کلیدی برای گاوها به حساب می آید. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا این ارز را به بالای مقاومت هدایت کنند و روند صعودی را از سر بگیرند.
وقفه و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، اولین علامتی است که نشان می دهد حرکت صعودی می تواند از دست برود. سپس این جفت ارز می تواند به ۳۲.۹۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 13 بهمن

5555555555555 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت از الگوی مثلث متقارن خارج شده است که نشان می دهد عدم قطعیت به نفع خریداران می باشد. خرس‌ها ممکن است سعی کنند از مقاومت بالای ۴۴.۸۰ دلار دفاع کنند، اما اگر شکست بخورند، جفت ارز می‌تواند به هدف الگوی ۵۱.۱۹ دلار برسد.
از طرف دیگر، اگر خرس ها با موفقیت از مقاومت ۴۴.۸۰ دلار دفاع کنند،قیمت می تواند تا ۲۰-EMA سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت عقب نشینی کند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا مانع را برطرف کنند. این دیدگاه مثبت اگر زیر ۵۰-SMA بسته می شود باطل می شود.

6666666666666666666666666 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

FTM/USDT
فانتوم (FTM) در یک روند صعودی قوی است. قیمت چند روز گذشته یک معکوس (IH&S) را تشکیل داده است که با شکست کامل می شود و بالای ۳.۱۷ دلار بسته می شود.
خرس‌ها ممکن است تلاش کنند تا رالی را در ۳.۴۸ دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، مرحله بعدی روند صعودی می‌تواند آغاز شود. این حرکت صعودی می تواند ابتدا به ۴ دلار برسد و بعداً به مسیر خود به سمت هدف الگوی ۵.۱۱ دلار ادامه دهد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت کاهش یابد، خرس ها تلاش خواهند کرد جفت ارز FTM/USDT را به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۶۲ دلار) بکشند. اگر قیمت از این سطح بالا برود، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید در اصلاحات هستند.
با این حال، شکستن و بسته شدن زیر این حمایت، شروع یک اصلاح عمیق‌تر برای SMA 50 روزه (۲.۰۷ دلار) خواهد بود.

777777777777777 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

خرس‌ها تلاش کردند تا قیمت ۳.۱۷ دلار را متوقف کنند، اما گاوها برنامه‌های دیگری داشتند. آنها نزول به ۲۰-EMA را خریدند و قیمت را به بالای مقاومت رساندند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از سطح شکست حفظ کنند، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود.
از سوی دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۳.۱۷ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا ۲۰-EMA سقوط کند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن می‌تواند نشان دهد که نزول باشد. سپس این جفت ارز می تواند به ۲.۸۰ دلار و بعداً به ۵۰-SMA کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 19 بهمن

888888888888888 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

FTT/USDT
FTTدر چند هفته گذشته در مرحله اصلاحی قوی بوده است. گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی در ۱۴ ژانویه(۲۴ دی) رساندند که نشان دهنده تغییر احتمالی روند بود.
میانگین متحرک در آستانه یک تقاطع صعودی است و RSI پس از ایجاد واگرایی مثبت به بالای ۶۴ رسیده است. این نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. اگر قیمت بالاتر از خط روند نزولی باشد، جفت ارز FTT/USDT می تواند تا ۵۳.۵۰ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک برسد، نشان می دهد که شکست جعلی است. این می تواند قیمت را به ۳۳.۷۶ دلار کاهش دهد. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا ۲۴ دلار باز کند.

99999999999999999 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته شکل گیری یک الگوی گوه(wedge) در حال سقوط را نشان می دهد. خریداران قیمت را بالاتر از این الگو قرار دادند و همچنین مقاومت را در ۴۵.۰۷ دلار کاهش دادند.
RSI در منطقه خرید بیش از حد است که نشان می دهد گاوها قدرت بیشتری دارند. اگر گاوها قیمت را بالای ۴۵.۰۷ دلار حفظ کنند، این جفت ارز می تواند حرکت خود را به سمت مقاومت روانی در ۵۰ دلار آغاز کند.
اگر قیمت کاهش یابد و دوباره وارد گوه شود، این دیدگاه مثبت باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد.

1010101010 1 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلی های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.