تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بازارهای سهام ایالات متحده هفته گذشته شاهد بازگشت شدیدی بودند که در راس آن نزدک کامپوزیت ۷.۵ درصد رشد کرد. S&P در هفته حدود ۶.۵% افزایش داشت در حالی که میانگین شاخص داوجونز ۵.۴% افزایش یابد.

با ادامه همبستگی تنگاتنگ بازار ارز دیجیتال با بازار سهام، بازار ارز دیجیتال نیز در تلاش برای ریکاوری است. بیت کوین (BTC) بهبود کمی داشته است، اما برخی آلتکوین ها در هفته گذشته به شدت افزایش یافته اند که نشان می دهد سرمایه گذاران از کاهش شدید قیمت برای انباشت آلتکوین ها در سطوح پایین تر استفاده می کنند.

Screenshot 20220627 002903 Chrome 300x246 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های کیف پول بیت‌کوین که بیش از یک بیت‌کوین دارند، بین ۱۵ ژوئن تا ۲۵ ژوئن(۲۵ تا ۴ خرداد) ۸۷۳ مورد افزایش یافته است.

آیا بهبود بیت کوین و آلتکوین ها می تواند شتاب بیشتری بگیرد؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتالی را که می توانند در کوتاه مدت رشد بیشتری داشته باشند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT

همانطور که از سایه بلند کندل ۲۶ ژوئن(۵تیر) مشاهده می شود، رالی بیت کوین با مقاومت سخت نزدیک به ۲۲۰۰۰ دلار روبرو است که نشان می دهد خرس ها(فروشندگان) حاضر نیستند از قدرت خود دست بکشند و به فروش ادامه می‌دهند.

فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سمت حمایت حیاتی ۲۰۰۰۰ دلار برسانند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا جهش از آن نشان می دهد که گاوها(خریداران) در تلاش برای تشکیل یک سطح پایین بالاتر یا به اصطلاح higher low هستند.

این حرکت می تواند دورنمای شکست را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳۱۵۵ دلار) افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز BTC/USDT می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد. گاوها سپس سعی خواهند کرد قیمت را به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۷۴۲۴ دلار) سوق دهند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان کنترل و قدرت را در دست دارند. سپس فروشندگان سعی خواهند کرد جفت ارز BTC/USDT را به سطح حیاتی ۱۷۶۲۲ دلار کاهش دهند.

Screenshot 20220627 004341 Chrome 300x222 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

شکست گاوها در رساندن قیمت به سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی ۲۳۰۲۴ دلار، نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است. میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است، که نشان‌دهنده یک عمل محدود به منطقه رنج(range)در کوتاه‌مدت است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این جفت ارز ممکن است تا ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یابد. شکستن زیر این حمایت می تواند نشانه ضعف باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 14 بهمن

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با کاهش قیمت هستند. سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۲۳۰۲۴ دلار برسانند. در صورت عبور از این سطح، توقف بعدی می تواند سطح اصلاحی ۵۰ درصدی ۲۴۶۹۳ دلار باشد.

Screenshot 20220627 004932 Chrome 300x221 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

UNI/USDT
یونی سواپ از ۳.۳۳ دلار در ۱۸ ژوئن(۲۸ خرداد) به شدت رشد کرد و به مقاومت در ۶.۰۸ دلار رسید. خرس ها به شدت از سطح دفاع می کنند.
میانگین های متحرک نزدیک به تکمیل یک تقاطع صعودی هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۶.۰۸ دلار برسانند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد و جفت ارز UNI/USDT می تواند تا ۸ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، توقف بعدی می تواند ۱۰ دلار باشد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴.۹۰ دلار) برسد، نشان می دهد که روند منفی باقی می ماند و معامله گران نزدیک به سطوح مقاومتی می فروشند. سپس این جفت ارز می تواند تا ۴ دلار کاهش یابد.

Screenshot 20220627 005430 Chrome 300x206 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا بهبود را نزدیک به مقاومت بالای ۶.۰۸ دلار متوقف کنند، اما میانگین‌های متحرک رو به افزایش در نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها در کوتاه‌مدت قدرت بیشتری خواهند داشت.

اگر بازگشت مجدد ۲۰-EMA حفظ شود، می تواند احتمال شکست بالای ۶.۰۸ دلار را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۶.۶۶ دلار و سپس به ۷.۳۴ دلار صعود کند.

احتمال دیگر این است که جفت ارز پایین آمده و زیر ۲۰-EMA بشکند. شکست زیر این حمایت می تواند دیدگاه صعودی را باطل کند.

Screenshot 20220627 005837 Chrome 300x226 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XLM/USDT
استلار (XLM) در یک روند نزولی قوی بوده است، اما گاوها در تلاش هستند تا نزدیک به ۰.۱۰ دلار را به پایین برسانند. خریداران در ۲۴ ژوئن (۳تیر)قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۲ دلار) رساندند اما نتوانستند مقاومت SMA 50 روزه (۰.۱۳ دلار) را برطرف کنند.
یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۲ دلار) برود. صاف شدن متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 22 تیر

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند، جفت ارز XLM/USDT می‌تواند به مقاومت بالای ۰.۱۵ دلار برسد. اگر این سطح از بین برود، ممکن است نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد.

این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود، اگر قیمت پایین‌تر ادامه یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد. سپس این جفت ارز می تواند تا ۰.۱۱ دلار کاهش یابد.

Screenshot 20220627 010340 Chrome 300x224 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای خریداران است. خریداران باید قیمت را به بالای ۰.۱۳ دلار برسانند تا درهای رالی احتمالی را به ۰.۱۴ دلار و سپس ۰.۱۵ دلار باز کنند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برود، جفت ارز می‌تواند به خط روند صعودی سقوط کند. شکستن زیر این حمایت می تواند مزیت را به نفع خرس ها برگرداند. سپس این جفت ارز می تواند تا ۰.۱۱ دلار کاهش یابد.

Screenshot 20220627 010623 Chrome 300x213 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

THETA/USDT

شبکه تتا (THETA) در چند روز گذشته در محدوده رنجی بین ۱ تا ۱.۵۵ دلار تثبیت شده است. هر چه مدت زمان صرف شده در یک محدوده رنج طولانی تر باشد، خروج از آن قوی تر خواهد بود.

هر دو میانگین متحرک در آستانه تکمیل یک کراس اوور یا تقاطع صعودی هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱.۵۵ دلار ببرند، شروع یک حرکت صعودی جدید را پیشنهاد می کند. سپس جفت ارز THETA/USDT می تواند به هدف الگوی ۲.۱۰ دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۱.۵۵ دلار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به دفاع از مقاومت ادامه می دهند که می تواند جفت ارز را برای چند روز دیگر در محدوده گیر نگه دارد.

Screenshot 20220627 011038 Chrome 300x224 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت از مقاومت در ۱.۵۵ دلار کاهش یافته است، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها در تلاش برای دفاع از ۲۰-EMA هستند. این نشان می دهد که احساسات مثبت شده و معامله گران در حال خرید در کف هستند.

اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها دوباره سعی می‌کنند مقاومت را در ۱.۵۵ دلار برطرف کنند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، می تواند شروع یک روند صعودی جدید را نشان دهد. برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، این جفت ارز می تواند تا ۵۰-SMA سقوط کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 3 تیر

Screenshot 20220627 011436 Chrome 300x239 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

HNT/USDT
هلیوم (HNT) یک الگوی مثلث متقارن تشکیل داده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است. معمولاً مثلث متقارن به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می کند اما در برخی موارد نشان دهنده یک معکوس است.
میانگین‌های متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد.

قیمت در چند روز گذشته بین خط مقاومت مثلث و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰.۵۰ دلار) گیر کرده است. این یک علامت مثبت است زیرا نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش به خرید با کاهش است.

اگر خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برانند، تغییر احتمالی در روند را نشان خواهد داد. جفت ارز HNT/USDT می تواند تا ۱۶.۵۰ دلار و بعداً به هدف الگوی ۱۸.۵۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود که می تواند درها را برای سقوط احتمالی به خط حمایت مثلث باز کند.

Screenshot 20220627 011911 Chrome 300x227 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها برای حفظ قیمت بالای ۱۲ دلار تلاش می کنند، که نشان می دهد خرس ها با قدرت از منطقه بالای ۱۲.۵۰ تا ۱۳.۵۰ دلار دفاع می کنند. اگر قیمت به زیر خط روند صعودی سقوط کند، می تواند مزیت کوتاه مدت را به نفع فروشندگان متمایل کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۲۰-EMA برگشت که نشان می‌دهد گاوها در حال خرید با کاهش هستند. گاوها سپس یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا منطقه بالای سر را از بین ببرند. اگر آنها موفق شوند، شروع یک حرکت جدید را نشان می دهد.

Screenshot 20220627 012204 Chrome 300x222 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.