تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

خرس‌ها(فروشندگان) تلاش می‌کنند بیت کوین (BTC) را به زیر ۱۹۰۰۰ دلار کاهش دهند تا مزیت خود را نسبت به بازار کریپتو تقویت کنند. تحلیلگرانی که MVRV-Z Score بیت‌کوین را مشاهده می‌کنند، معیاری که میزان بالا یا پایین بودن قیمت بیت‌کوین را نسبت به «ارزش منصفانه» اندازه‌گیری می‌کند، انتظار سقوط حتی عمیق‌تری را قبل از رسیدن به کف دارند.
با این حال، الکس کروگر(Alex Krueger)، اقتصاددان، تاجر و کارآفرین اشاره کرد که حجم بیت کوین در ماه ژوئن(خرداد) به بالاترین حد خود رسید. معمولاً، بالاترین حجم در یک روند نزولی نشان‌دهنده تسلیم شدن است و کف های اصلی قیمتی را ایجاد می‌کند. اگر بیت کوین از الگوی تاریخی بازار نزولی ۲۰۱۸(۱۳۹۷) پیروی کند، کروگر انتظار دارد که در ماه جولای(تیر) کف پایین تری شکل بدهد.

با توجه به همبستگی تنگاتنگ بین بیت کوین و S&P 500، معامله گران ارزهای دیجیتال باید عملکرد بازارهای سهام ایالات متحده را در هفته آینده زیر نظر داشته باشند، که ممکن است تحت تأثیر انتشار صورتجلسه آخرین جلسه گزارش مشاغل ژوئن فدرال رزرو ایالات متحده باشد.
آیا بیت کوین می تواند پایین ترین سطح را تشکیل دهد و بازارهای رمزارزی را به سمت مسیر بهبود هدایت کند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم که امکان رشد در کوتاه مدت را دارند:

BTC/USDT
سایه بلند کندل بیت کوین در اول جولای(۱۰ تیر) نشان می دهد که خرس ها به فروش خود نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱,۳۹۶ دلار) ادامه می دهند. اگرچه خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۹۶۳۷ دلار رساندند، اما نتوانسته‌اند بر روی این شتاب حرکت کنند.
گاوها(خریداران) در تلاش هستند تا قیمت را به بالای ۱۹۶۳۷ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز BTC/USDT می تواند دوباره به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالای ۲۲۰۰۰ دلار می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد. سپس این جفت ارز می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۵۹۳۸ دلار) صعود کند.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها قدرت دارند. سپس فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۱۸۶۲۶ دلار برسانند. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت ارز می تواند به منطقه حمایتی مهم ۱۷۹۶۰ دلار به ۱۷۶۲۲ دلار سقوط کند.
این یک منطقه مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا شکست در انجام این کار می تواند شروع مرحله بعدی روند نزولی باشد. سپس این جفت ارز می تواند به ۱۵۰۰۰ دلار کاهش یابد.

Picture1 300x202 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس ها از ۲۰-EMA دفاع می کنند. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی است که نشان می دهد خرس ها قدرت بیشتری دارند. سقوط به زیر ۱۸۶۲۶ دلار می تواند خرس ها را بیشتر تقویت کند.
اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA برسانند، این دیدگاه نزولی می تواند در کوتاه مدت باطل شود. سپس این جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA صعود کند، جایی که خرس ها ممکن است دوباره چالش بزرگی را ایجاد کنند. اگر قیمت از این مقاومت بالاتر رود، جفت ارز می‌تواند تا ۲۱۰۰۰ دلار و پس از آن به ۲۲۰۰۰ دلار افزایش یابد.

همچنین بخوانید:   سه اندیکاتور نشان می دهد که بیت کوین در کف قیمتی می باشد

Picture12 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

SHIB/USDT
شیبا اینو (SHIB) در محدوده‌ای نزدیک به میانگین‌های متحرک معامله می‌شود، زیرا گاوها تلاش می‌کنند پایین‌ترین سطح خود را نزدیک به ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار تشکیل دهند.
اگر قیمت به بالاتر از SMA 50 روزه (۰.۰۰۰۰۱۰ دلار) برسد، جفت ارز SHIB/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار و سپس به ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار سقوط کند، می تواند گاوهایی را که ممکن است این شکست را بالاتر از SMA 50 روزه خریداری کرده باشند، به دام بیندازد که می تواند مسیر را برای آزمایش مجدد یا ریتست احتمالی ۰.۰۰۰۰۰۷ دلار باز کند. شکستن زیر این حمایت مهم ممکن است نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

Picture2 300x199 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث متقارن را نشان می دهد. این جفت ارز بین ۲۰-EMA و خط حمایت مثلث گیر کرده است. اگر خرس ها سقوط کنند و قیمت را زیر خط حمایت حفظ کنند، جفت ارز می تواند تا ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار کاهش یابد. شکستن زیر این حمایت می تواند نشان دهنده قدرت خرس ها باشد.
برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA برسانند، این جفت ارز می تواند تا خط مقاومت مثلث افزایش یابد. در صورت عبور از این سطح، جفت ارز می‌تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۱ دلار افزایش یابد و سپس به سمت ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار حرکت کند.

Picture3 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MATIC/USDT
پالیگان(MATIC) از مقاومت بالای سر ۰.۶۱ دلار در ۲۶ ژوئن(۵ تیر) رد شد و خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۰ دلار) در ۲۸ ژوئن(۷ تیر) کشاندند.
از آن زمان، جفت ارز MATIC/USDT نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه معامله می شود. این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از سطح برگردانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند دوباره سعی کند مقاومت ۰.۶۱ دلار را برطرف کند.
RSI یک واگرایی مثبت ایجاد کرده است که نشان می دهد خرس ها ممکن است قدرت خود را از دست بدهند. شکست بالای ۰.۶۱ دلار می تواند مسیر رالی احتمالی تا ۰.۷۵ دلار را باز کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۰.۴۱ دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که بهبود و ریکاوری اخیر ممکن است یک افزایش در بازار نزولی بوده باشد. سپس فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سمت حمایت حیاتی ۰.۳۱ دلار برگردانند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 30 تیر

Picture4 300x203 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی و ۲۰-EMA رساندند اما نتوانستند سطح روانی ۰.۵۰ دلار را بشکنند. این باعث فروش شد و خرس ها قیمت را به ۰.۴۵ دلار رساندند. اگر این حمایت شکسته شود، احتمال تست مجدد یا ریتست ۰.۴۱ دلار وجود دارد.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در کاهش هستند. سپس گاوها تلاش دیگری برای شکستن مقاومت در ۰.۵۰ دلار انجام خواهند داد. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز می تواند تا ۰.۵۵ دلار و سپس به ۰.۶۱ دلار افزایش یابد.

Picture5 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ATOM/USDT
پس از یک روند نزولی طولانی مدت، کازماس(ATOM) در حال تلاش برای تشکیل یک کف است. خریداران در اول جولای(۱۰ تیر) قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۸۴ دلار) رساندند، اما SMA 50 روزه (۸.۸۱ دلار) احتمالاً به عنوان یک مقاومت قوی عمل می کند.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان می دهد که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه قرار دهند، ممکن است حرکت صعودی افزایش یابد و جفت ارز ATOM/USDT تا ۱۰.۸۴ دلار و سپس به ۱۲.۵۰ دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.
اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۶.۸۹ دلار برسد، این صعود می تواند در کوتاه مدت باطل شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می‌تواند دوباره حمایت بحرانی را در ۵.۵۵ دلار ریتست کند.

Picture6 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا ۵۰-SMA را به حمایت برگردانند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۸.۳۸ دلار برسد، گاوها می توانند مقاومت در ۸.۷۵ دلار را به چالش بکشند. وقفه بالاتر از این سطح می تواند نشانه از سرگیری حرکت صعودی باشد که این جفت ارز می تواند تا ۹ دلار افزایش یابد.
برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می دهند. سپس این جفت ارز می تواند به سمت ۷.۱۸ دلار و سپس ۶.۸۹ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 24 شهریور

Picture7 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

APE/USDT
خریداران، ایپ کوین(APE) را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴.۶۹ دلار) در ۲۷ ژوئن(۶تیر) بردند و بستند، اما نتوانستند بر اساس بازیابی و ریکاوری پیشرفت کنند. خرس‌ها در ۲۹ ژوئن(۸ تیر) قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگرداندند.
صاف شدن متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI درست زیر نقطه میانی نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.
اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قرار دهند، می تواند مزیت را به نفع آنها تغییر دهد. جفت ارز APE/USDT سپس می‌تواند به SMA 50 روزه (۵.۷۲ دلار) برسد، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها دفاعی قوی داشته باشند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۴.۲۱ دلار سقوط کند، توقف بعدی می تواند ۳.۸۵ دلار باشد.

Picture8 300x200 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته یک مثلث متقارن را نشان می دهد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین خریداران و فروشندگان است. هر دو میانگین متحرک صاف هستند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده وضعیت تعادل است.
اگر قیمت به زیر مثلث سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها برتری دارند و سپس این جفت ارز می تواند به هدف الگوی ۳.۷۸ دلار کاهش یابد.
از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از مثلث بالاتر برود، می تواند نشان دهنده برتری گاوها باشد. سپس این جفت ارز می تواند تا ۵.۳۸ دلار و بعداً به ۵.۵۷ دلار افزایش یابد.

Picture9 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع: cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.