تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) در آخر هفته به دلیل محتاط بودن سرمایه گذاران در مورد داده های تورم مصرف کننده ایالات متحده که قرار است در ۱۳ جولای(۲۲ تیر) منتشر شود، کاهش یافته است. تحلیلگران پیش بینی می کنند که شاخص قیمت مصرف کننده ژوئن(خرداد) بالاتر از سطح ۸.۶ درصدی ماه می(اردیبهشت) باشد.
به دلیل عدم قطعیت کلان، سرمایه گذاران مطمئن نیستند که اصلاح بیت کوین به پایان رسیده است. با این حال، جورین تیمر(Jurrien Timmer)، مدیر کلان جهانی سرمایه گذاری فیدلیتی( Fidelity Investments)، گفت که بیت کوین به سطح بازار صعودی سال ۲۰۱۳(۱۳۹۲) بازگشته است و بیت کوین زیر ارزش ذاتی خود می باشد.

قرائت شاخص ریسک ذخایر(Reserve Risk)، که احساسات بلندمدت دارندگان یا هولدرها را نشان می دهد ، در ماه جولای(تیر) به پایین ترین حد خود سقوط کرد.
آیا بیت کوین می تواند ریکاوری کند و یک رالی جدید آغاز کند یا این که بیشتر کاهش خواهد یافت؟ آیا آلتکوین ها رشد میکنند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم که ممکن است صعود کنند:

BTC/USDT
بیت کوین در ۷ جولای(۱۶ تیر) از الگوی مثلث متقارن شکست اما گاوها(خریداران) نتوانستند حرکت را در سطوح بالاتر حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها(فروشندگان) تسلیم نشده‌اند و تلاش می‌کنند از مقاومت بالای ۲۳۳۶۳ دلار دفاع کنند.
خرس ها تلاش می کنند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۲۳۰ دلار) حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز BTC/USDT می تواند به خط حمایت مثلث کاهش یابد.
اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که گاوها به خرید در سطوح پایین تر ادامه می دهند. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از مقاومت در ۲۳۳۶۳ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۴۶۹۲ دلار) قرار دهند. اگر آنها موفق شوند، می تواند نشانه شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.
در مقابل، اگر قیمت به زیر خط حمایت سقوط کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا این جفت ارز را به زیر ۱۷۶۲۲ دلار بکشند.

1111111111 1 300x204 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

خرس‌ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA رساندند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال تلاش برای دفاع از ۵۰-SMA هستند. این نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA برسانند، این جفت ارز ممکن است تا ۲۲۵۰۰ دلار افزایش یابد.
از طرف دیگر، اگر قیمت از ۲۰-EMA کاهش یابد، احتمال شکست به زیر ۵۰-SMA افزایش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می تواند کاهش خود را به ۱۹۳۰۰ دلار افزایش دهد. مسطح شدن ۲۰-EMA و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی، مزیت واضحی به گاوها یا خرس ها نمی دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 21 دی

2222222 1 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

UNI/USDT
یونی سواپ(UNI) بالاتر از مقاومت در ۶.۰۸ دلار شکست که الگوی سر و شانه معکوس صعودی را تکمیل کرد. خرس ها در تلاش هستند تا قیمت را به زیر سطح شکست برگردانند.
اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که افزایش بالای ۶.۰۸ دلار می تواند قیمت را به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۳۹ دلار) بکشاند. اگر قیمت با قدرت از این سطح بازگردد، می تواند احتمال شکست به بالای ۶.۶۲ دلار را افزایش دهد. سپس این جفت ارز می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت هدف الگوی ۸.۷۸ دلار افزایش یابد.
برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک شکسته شود، نشان می دهد که حرکت صعودی ضعیف شده است. سپس جفت ارز UNI/USDT می تواند برای چند روز محدود به محدوده رنج باقی بماند.

3333333 300x202 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

خرس‌ها قیمت را به زیر سطح شکست ۶.۰۸ دلار رساندند، اما بازگشت قوی ۲۰-EMA نشان‌دهنده خرید در سطوح پایین‌تر است. خریداران تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای ۶.۶۲ دلار و از سرگیری روند صعودی انجام خواهند داد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها قدرت بیشتری دارند. سپس این جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA سقوط کند. اگر این سطح نیز شکسته شود، کاهش می تواند تا ۴.۶۰ دلار افزایش یابد.

4444444444 1 300x193 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ICP/USDT
اینترنت کامپیوتر (ICP) در ۸ جولای (۱۷ تیر)به بالاتر از SMA 50 روزه (۶.۴۸ دلار) رسید، که نشان می دهد گاوها در تلاش برای تشکیل یک کف هستند. میانگین متحرک به تکمیل یک کراس اوور صعودی نزدیک است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها ممکن است قدرت خود را از دست بدهند.
اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها سطح را به سمت حمایت تغییر داده‌اند. این می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی به سطح روانی ۱۰ دلار باز کند، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره چالشی قوی ایجاد کنند.
از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان می دهد که خرس ها به فروش در سطوح بالاتر ادامه می دهند. سپس جفت ارز ICP/USDT می تواند به ۵ دلار کاهش یابد که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 16 اسفند

555555555 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

سایه های بلند روی چندین کندل بالای ۷ دلار نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند. خرس‌ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA رساندند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها این کف را خریداری کردند که این نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است.
خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالای ۲۰-EMA برگردانند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز می تواند به ۶.۷۰ دلار و بعداً به ۷ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت کاهش یابد و به زیر ۶.۳۰ دلار سقوط کند، جفت ارز می‌تواند به سمت ۵۰-SMA سقوط کند.

66666666666 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

AAVE/USDT
ریکاوری AAVE در ۹ جولای(۱۸ تیر) به بالاتر از SMA 50 روزه (۷۹ دلار) رسید که نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۸ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها در تلاش برای بدست آوردن قدرت هستند.
اگر گاوها قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه نگه دارند، جفت ارز AAVE/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت مقاومت روانی در ۱۰۰ دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما اگر گاوها کاهش بعدی را بالاتر از SMA 50 روزه متوقف کنند، نشان می دهد که خریداران به بازی بازگشته اند. این جفت ارز پس از آن می‌تواند تا ۱۲۰ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت کمتر از SMA 50 روزه باقی بماند، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود ادامه می‌دهند. خرس‌ها سپس تلاش خواهند کرد تا این جفت ارز را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ببرند.

777777777777 300x203 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز به بالای ۷۸ دلار شکست و یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد. خرس‌ها قیمت را به زیر سطح شکست برگشتند، اما یک علامت مثبت این است که خریداران از ۲۰-EMA دفاع می‌کنند.
اگر قیمت افزایش یابد و به بالای ۸۳ دلار برسد، جفت ارز می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۹۳ دلار افزایش یابد. هدف الگوی این ستاپ صعودی، ۱۱۰ دلار است.
خرس ها باید قیمت را به زیر ۲۰-EMA برگردانند تا این دیدگاه مثبت را باطل کنند که می تواند درها را برای سقوط احتمالی به ۵۰-SMA باز کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 23 شهریور

8888888888 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

QNT/USDT
کوانت(QNT) در چند روز گذشته به شدت افزایش یافته است، که نشان می دهد ممکن است کف باشد. این حرکت پس از اینکه خریداران قیمت را به بالای ۶۷ دلار رساندند افزایش یافت.
میانگین‌های متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان‌دهنده تغییر روند احتمالی است. حرکت صعودی با یک مقاومت قوی نزدیک به ۹۰ دلار روبرو است.
اگر قیمت از این مقاومت پایین بیاید و از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۴ دلار) بازگردد، نشان می دهد که احساسات مثبت شده است و معامله گران در حال خرید هستند که می تواند چشم انداز یک رالی را تا سطح روانی ۱۰۰ دلار افزایش دهد.
این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود، اگر قیمت پایین‌تر ادامه یابد و به زیر ۶۷ دلار بازگردد.

999999 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

فروشندگان در تلاشند تا حرکت صعودی را در ۹۰ دلار متوقف کنند، اما میانگین های متحرک صعودی و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها قدرت بیشتری دارند. اگر قیمت از ۲۰-EMA برگردد، خریداران می توانند دوباره قیمت را به ۹۰ دلار برسانند. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند نشان دهنده از سرگیری روند صعودی کوتاه مدت باشد.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. سپس این جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA کاهش یابد.

121212 300x205 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.