تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بازارهای سهام ایالات متحده از پایین ترین سطح خود در هفته گذشته بهبود یافتند که نشان می دهد تقاضا در سطوح پایین تر وجود دارد. در خطوط مشابه، بیت کوین (BTC) نیز از ۱۸۹۱۰ دلار در هفته گذشته بهبود یافت که نشان می دهد معامله گران ممکن است به دارایی های پرریسک بازگردند.
با این حال، تحلیلگران همچنان در نظرات خود در مورد بهبود بیت کوین اختلاف نظر دارند.برخی انتظار دارند که حرکت صعودی، مقاومت حیاتی را در میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای (۲۲۶۲۶ دلار) دوباره آتست کند.

به گفته فیلیپ سوئیفت(Philip Swift)، خالق پلتفرم تحلیلی آنچین LookIntoBitcoin، زمان صرف شده در طبقه بندی “ترس شدید” طولانی تر از بازار نزولی بیت کوین در سال ۲۰۱۸(۱۳۹۷) است.
بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم که احتمال رشد دارند:

BTC/USDT
بیت کوین در ۱۵ جولای(۲۴ تیر) بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰۸۹۴ دلار) بود، اما گاوها(خریداران) نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. خرس ها(فروشندگان) احتمالاً با قدرت از خط مقاومت مثلث دفاع می کنند.
متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی افزایش یافته است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اولین نشانه قدرت، شکست و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۳۴۴۵ دلار) خواهد بود. این می تواند مسیر را برای افزایش احتمالی به هدف الگوی ۲۸۱۷۱ دلار باز کند. چنین حرکتی نشان می دهد که جفت ارز BTC/USDT ممکن است به ۱۷۶۲۲ دلار رسیده باشد.
از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد. شکستن و بسته شدن زیر مثلث می تواند نشان دهنده قدرت فروشندگان باشد.

1111111111 7 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین های متحرک مدتی است که از یکدیگر عبور می کنند که نشان دهنده تشکیل محدوده رنج(range) است. خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین های متحرک بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز ممکن است تا ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یابد. شکستن زیر این حمایت می تواند درها را برای افت احتمالی به خط حمایت باز کند.
از سوی دیگر، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در کف هستند که می تواند خروج از مثلث را بهبود بخشد. سپس این جفت ارز می تواند به مقاومت در ۲۳۳۶۳ دلار صعود کند.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

222222222 3 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ETH/USDT
اتر (ETH) یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد، زمانی که گاوها در ۱۶ جولای(۲۵ تیر) قیمت را به بالای ۱۲۸۰ دلار رساندند. خرس‌ها در حال حاضر در تلاش هستند تا قیمت را به زیر سطح شکست برگردانند و گاوها را به دام بیاندازند.
سطح بحرانی برای تماشای نزولی ۱۲۸۰ دلار است. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که گاوها ۱۲۸۰ دلار را به حمایت تبدیل کرده اند که می تواند چشم انداز از سرگیری روند صعودی را بهبود بخشد. جفت ارز ETH/USDT می‌تواند به ۱۷۰۰ دلار برسد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره چالش بزرگی را ایجاد کنند.
برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲۰۶ دلار) برسد، نشان می دهد که خرس ها در رالی می فروشند که می تواند جفت ارز را به سمت خط حمایت مثلث ببرد.

333333333333 300x201 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

۲۰-EMA در نمودار ۴ ساعته در حال افزایش است و RSI نزدیک به منطقه بیش از حد خرید است که نشان می دهد گاوها قدرت دارند. اگر قیمت بالا برود و به بالای ۱۴۲۳ دلار برسد، جفت ارز می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۱۵۵۰ دلار و سپس به ۱۷۰۰ دلار افزایش یابد.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش پیدا کند، گاوها تلاش خواهند کرد تا کاهش را در ۲۰-EMA متوقف کنند. این یک سطح مهم است که باید مراقب آن بود زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن می تواند جفت ارز را به ۵۰-SMA ببرد.

44444444 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MATIC/USDT
پالیگان (MATIC) یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد زمانی که قیمت در ۱۳ جولای(۲۲ تیر) از مقاومت ۰.۶۳ دلار عبور کرد. این اولین نشانه از شروع یک روند صعودی جدید بود.
میانگین های متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و نشان می دهد که خریداران قدرت بیشتری دارند. با این حال، عملکرد قیمت در چند روز گذشته، RSI را به منطقه اشباع خرید نزدیک کرده است، که نشان می‌دهد احتمال یک عقب‌نشینی جزئی یا تثبیت در کوتاه مدت وجود دارد.
اگر قیمت از حمایت ۰.۶۳ دلار عقب نشینی کند، نشان می دهد که سطوح پایین تر باعث جذب خرید توسط گاوها می شود که می تواند احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش دهد. سپس جفت ارز MATIC/USDT می تواند به هدف الگوی ۰.۹۵ دلار برسد.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه (۰.۵۴ دلار) سقوط کند، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 6 بهمن

555555555 1 300x203 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ریکاوری بالاتر از مقاومت در ۰.۷۵ دلار افزایش یافت، اما RSI را به منطقه اشباع خرید سوق داد که نشان دهنده اصلاح یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت است.
خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۲۰-EMA برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز ممکن است به ۵۰-SMA کاهش یابد.
از طرف دیگر، اگر قیمت از ۰.۷۵ دلار یا ۲۰-EMA برگشت، نشان می‌دهد که گاوها کنترل را در دست گرفتند که احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش می دهد.

6666666666 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

FTT/USDT
اقدام قیمت FTT در چند روز گذشته منجر به تشکیل یک مثلث متقارن شده است. این معمولا به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می کند، اما در برخی موارد، به عنوان یک ستاپ معکوس نیز عمل می کند.
میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اوور صعودی قرار دارند و RSI به منطقه مثبت صعود کرده است که نشان می دهد خریداران دارای برتری اندکی هستند. شکست خط مقاومت مثلث نشان می دهد که عدم قطعیت به نفع خریداران برطرف شده است.
این می تواند نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید باشد که می تواند تا ۳۲ دلار و بعداً به هدف الگوی ۳۶.۵۰ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید، جفت ارز FTT/USDT می‌تواند برای چند روز دیگر در داخل مثلث بماند.

77777777 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت به خط مقاومت مثلث رسیده است، جایی که انتظار می رود خرس ها دفاعی قوی داشته باشند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید اما از ۲۰-EMA بازگردد، نشان می دهد که معامله گران در حال خرید در کف ها هستند که می تواند دورنمای شکست در بالای مثلث را افزایش دهد.
این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود، اگر قیمت پایین‌تر ادامه یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد که می تواند جفت ارز را به سمت ۵۰-SMA بکشاند و نشان دهد که عمل محدود به محدوده رنج ممکن است برای چند روز دیگر ادامه یابد.

888888888 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ETC/USDT
اتریوم کلاسیک (ETC) از محدوده ۱۲.۵۰ تا ۱۸ دلاری که در چند روز گذشته در آن گیر کرده بود، خارج شد. این نشان می دهد که گاوها در تلاش برای تشکیل یک الگوی کف دوقلو است.
متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵.۸۷ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI نزدیک به منطقه بیش از حد خرید شده است، که نشان می دهد گاوها قدرت بیشتری دارند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از حمایت ۱۸ دلار حفظ کنند، جفت ارز ETC/USDT می تواند حرکت خود به سمت صعود و ۲۳.۵۰ دلار و سپس ۲۵ دلار را آغاز کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۸ دلار برسد، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک سقوط کند. شکستن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند نشان دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال باقی می مانند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 22 شهریور

1111111111 8 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

حرکت صعودی شدید بالای ۱۸ دلار، RSI را به منطقه ای که بیش از حد خرید شده است، سوق داده است. این نشان دهنده یک عقب نشینی یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت است. خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر سطح شکست برگردانند در حالی که گاوها تلاش می کنند از آن دفاع کنند.
اگر قیمت از ۱۸ دلار برگشت، نشان می دهد که گاوها سطح را به سمت حمایت تغییر داده اند که می تواند احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش دهد. از طرف دیگر، شکست به زیر ۱۸ دلار می تواند خرس هایی را که سعی می کنند این جفت ارز را به ۱۶ دلار بکشند، تقویت کند.

2222222222222 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.