تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) در ماه جولای(تیر) بازگشتی قوی را تجربه کرد و در مسیر بهترین سودهای ماهانه خود از اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰)قرار دارد. بهبود و ریکاوری بیت کوین و چندین آلتکوین، شاخص ترس و طمع کریپتو را به ۴۲/۱۰۰ در ۳۰ جولای(۸ مرداد) رساند که بالاترین سطح خود از ۶ آوریل(۱۷ فروردین) به حساب می آمد.
داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای گلسنود(Glassnode )نشان می‌دهد که بیت‌کوین در کیف پول‌های صرافی به ۲.۴ میلیون بیت‌کوین در ماه جولای کاهش یافته که نسبت به سطح ۳.۱۵میلیون بیت‌کوین مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸)کاهش یافته است.

مایک مک گلون(Mike McGlone)، استراتژیست ارشد کالایی بلومبرگ، تاکید کرد که اشاره فدرال رزرو ایالات متحده برای در نظر گرفتن افزایش نرخ بر اساس جلسه ممکن است زمینه را برای پیشی گرفتن بیت کوین از اکثر دارایی ها فراهم کند.
آیا بیت‌کوین و آلتکوین ها میتوانند رشد کنند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند را مطالعه کنیم:

BTC/USDT
تلاش گاوها(خریداران) برای حفظ قیمت بالای ۲۴۲۷۶ دلار در دو روز گذشته شکست خورده است و این نشان می دهد که خرس ها(فروشندگان) با قدرت از سطح خود دفاع می کنند.
گاوها عجله‌ای برای سیو سود ندارند، زیرا انتظار شکستن بالاتر از مقاومت را دارند. اگر قیمت بشکند و به بالای ۲۴۲۷۶ دلار بسته شود، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۲۸۱۷۱ دلار صعود کند. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها بر مقاومت غلبه کنند، توقف بعدی می تواند ۳۲۰۰۰ دلار باشد.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۴۸۰ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت نشان می دهد که گاوها قدرت بیشتری دارند.
برای بی اعتبار کردن این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت، خرس ها باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند که می تواند مسیر را برای افت احتمالی به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۱,۳۸۶ دلار) و سپس به خط حمایت باز کند. شکستن زیر این سطح نشان می‌دهد که خرس‌ها دوباره قدرت بیشتری دارند.

۱۱۱۱۱۱ 300x193 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای مقاومت ۲۴۲۷۶ دلار رساندند اما نتوانستند پس از شکست قیمت را افزایش دهند. خرس‌ها قیمت را به پایین‌تر از سطح بازگرداندند، اما در تلاش برای بردن این جفت ارز به زیر ۲۰-EMA هستند که نشان می دهد که گاوها با کاهش قیمت خرید می کنند.
اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها یک بار دیگر به منطقه بین ۲۴۲۷۶ تا ۲۴۶۶۸ دلار خواهند رفت. برعکس، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا ۵۰-SMA کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 6 بهمن

1111111 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

BNB/USDT
بایننس کوین (BNB) در ۲۸ جولای(۶ مرداد) بالاتر از خط روند نزولی شکست که نشان دهنده یک تغییر روند بالقوه است. حرکت صعودی نزدیک به سطح روانی ۳۰۰ دلار با مقاومت روبرو است.
شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶۳ دلار) و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود را دارد. اگر خریداران قیمت را به بالای ۳۰۰ دلار برسانند، جفت ارز BNB/USDT می تواند روند صعودی خود را به سمت مقاومت در ۳۵۰ دلار از سر بگیرد.
از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۸۵ دلار برسد، این جفت ارز می تواند به خط روند نزولی سقوط کند. EMA 20 روزه نزدیک به این سطح قرار می گیرد، از این رو به یک حمایت مهم تبدیل می شود. اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این جفت ارز می تواند به SMA 50 روزه (۲۳۹ دلار) کاهش یابد.

2222222222222 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز از مقاومت بالای ۳۰۰ دلار رد شد، اما گاوها در حال تلاش برای دفاع از ۲۰-EMA هستند. این حرکت نشان دهنده خرید در کف است. گاوها ممکن است دوباره تلاش کنند تا قیمت را به بالای ۳۰۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود و این جفت ارز می تواند تا ۳۱۱ دلار و سپس به ۳۲۲ دلار افزایش یابد.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA برسد. انتظار می رود خریداران به شدت از این سطح دفاع کنند زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن می تواند درها را برای کاهش تا ۲۳۹ دلار باز کند.

333333 300x201 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

UNI/USDT
یونی سواپ(UNI) از سطح شکست ۶.۰۸ دلار در ۲۶ جولای(۴ مرداد) بازگشت، که نشان دهنده خرید قوی در کاهش قیمت است. این حرکت صعودی در ۲۸ جولای(۶ مرداد) به مقاومت روانی ۱۰ دلار رسید، جایی که خرس‌ها دفاعی قوی دارند.
میانگین های متحرک صعودی و RSI در قلمرو مثبت نشان دهنده مزیت برای خریداران است. اگر قیمت به ۸.۱۱ دلار بازگشت، نشان می‌دهد که خریداران در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تغییر دهند.
بازگشت قوی به ۸.۱۱ دلار می تواند درها را برای ریتست در ۱۰ دلار باز کند. گاوها باید این مقاومت را برطرف کنند تا شروع مرحله بعدی صعود به ۱۲ دلار را نشان دهد.
برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۸.۱۱ دلار برسد، جفت ارز UNI/USDT می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۴۸ دلار) کاهش یابد. شکست و بسته شدن به زیر این سطح نشان می دهد که حرکت صعودی ضعیف شده است.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

444444444 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای دفاع از ۲۰-EMA هستند. اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و به بالای ۹.۱۸ دلار برسد، جفت ارز می‌تواند منطقه مقاومت بین ۹.۸۳ تا ۱۰ دلار را به چالش بکشد.
از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می دهد که عرضه از تقاضا بیشتر است. سپس این جفت ارز می تواند به منطقه بین ۸.۱۱ دلار و ۵۰-SMA سقوط کند. این منطقه مهمی برای دفاع گاوها است، زیرا اگر آنها موفق به انجام این کار نشوند، حرکت کوتاه مدت می تواند به نفع خرس ها متمایل شود.

555555 300x200 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

FIL/USDT
پس از چند روز ماندن در یک منطقه رنج(range)، فایلکوین(FIL) در ۳۰ جولای(۸ مرداد) شروع به رشد کرد و نشان از تغییر روند بالقوه داشت. RSI به منطقه ای که بیش از حد خرید صعود کرده است که نشانه دیگری از پایان روند نزولی است.
حرکت صعودی ممکن است با مقاومت ۹.۵۰ دلار روبرو شود، اگر خرید زیادی اتفاق بیفتد، جفت ارز FIL/USDT می تواند حرکت خود را به سمتصعود به سمت ۱۶ دلار آغاز کند، که ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند.
اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۶.۵۵ دلار بازگردد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. این جفت ارز ممکن است پس از آن برای چند روز در محدوده وسیعی بین ۵ تا ۹.۵۰ دلار در نوسان باشد.

6666666 300x200 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز پس از شکستن به بالای ۶.۴۰ دلار شتاب بیشتری گرفت. خرس‌ها تلاش کردند تا قیمت ۸.۸۹ دلار را متوقف کنند، اما گاوها برنامه‌های دیگری داشتند. آنها به شدت این کف را خریدند و قیمت را نزدیک به مقاومت در ۹.۵۰ دلار رساندند.
اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد تا عقب نشینی را در سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی ۸.۰۴ دلار متوقف کنند. رشد قوی از این سطح، احتمال شکست بالای ۹.۵۰ دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می تواند تا ۱۰.۸۲ دلار افزایش یابد ولی این نمای صعودی می تواند زیر ۷.۷۰ دلار را باطل کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 9 اردیبهشت

77777777777 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

THETA/USDT
شبکه تتا (THETA) در چند روز گذشته بین ۱ تا ۱.۵۵ دلار تثبیت شده است. گاوها در ۳۰ جولای(۸ مرداد) سعی کردند قیمت را بالاتر از سطح مقاومت بالا ببرند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند.
اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، گاوها تلاش دیگری برای رفع مقاومت بالای ۱.۵۵ دلار انجام خواهند داد. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز THETA/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. این رالی ابتدا می تواند به هدف الگوی ۲.۱۰ دلار برسد و در صورت عبور از این سطح، رالی ممکن است تا ۲.۶۰ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به ۱ دلار بکشند. چنین حرکتی می تواند نشان دهد که منطقه رنج ممکن است برای چند روز دیگر ادامه یابد.

8888888888 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز از ۱.۵۰ دلار کاهش یافته است و در تلاش برای بازگشت به ۲۰-EMA است. این نشان می دهد که معامله گران ممکن است در هر افزایش جزئی سیو سود کنند.
اگر قیمت زیر ۲۰-EMA باقی بماند، این جفت ارز می تواند تا ۵۰-SMA کاهش یابد که یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا شکستن زیر آن می تواند جفت ارز را به ۱.۱۵ دلار کاهش دهد.
از طرف دیگر، اگر قیمت با قدرت از میانگین های متحرک بازگردد، نشان می دهد که سطوح پایین تر، خریداران را جذب می کند. اگر گاوها قیمت را به بالای ۱.۴۲ دلار برسانند، ریتست منطقه مقاومت ۱.۵۰ تا ۱.۵۵ دلار ممکن است.

99999999 300x206 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.