تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

داده‌های مشاغل ایالات متحده در ۵ آگوست(۱۴ مرداد) فراتر از انتظارات بازار بود که نشان می‌دهد تورم کاهش نیافته است. اعداد قوی این احتمال را کاهش می دهد که فدرال رزرو ایالات متحده سرعت تهاجمی افزایش نرخ بهره را کاهش دهد. بر اساس داده‌های گروه CME، پس از انتشار، احتمال افزایش ۷۵ واحدی در سپتامبر(شهریور) به ۶۸ درصد افزایش یافته است.

با این حال، تحلیلگران در Fundstrat Global Advisors دیدگاه متفاوتی دارند. آنها تاکید کردند که ، S&P 500 شش ماه قبل از آخرین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به پایین ترین سطح خود رسیده است. بنابراین، این شرکت پیش‌بینی می‌کند که S&P 500 در نیمه دوم سال شاهد صعودی قوی به ۴۸۰۰ باشد.

اگر همبستگی تنگاتنگ بین بازارهای سهام و بازارهای ارزهای دیجیتال حفظ شود، بهبود در بازارهای کریپتو ممکن است فضای بیشتری برای اجرا داشته باشد. منابع مانیتورینگ زنجیره‌ای Material Indicators در به‌روزرسانی توییتر در ۵ آگوست اعلام کرد که اگر بیت‌کوین (BTC) به بالای ۲۵۰۰۰ دلار برسد، مقاومت عمده‌ای تا محدوده ۲۶۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلار وجود ندارد.

آیا بیت کوین می تواند بالاتر از مقاومت صعود کند و بازیابی و ریکاوری خود را گسترش دهد؟ آیا آلتکوین ها نیز میتوانند رشد کنند؟بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند را مطالعه کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۷۱۹ دلار) معامله می شود که نشان دهنده نبرد سخت بین گاوها(خریداران) و خرس ها(فروشندگان) است. اگرچه گاوها این سطح را حفظ کرده اند، اما نتوانسته اند به یک بازگشت قوی از آن دست یابند که نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

هر دو میانگین متحرک صاف شده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۴۶۶۸ دلار ببرند و حفظ کنند، این مزیت می تواند به نفع خریداران باشد.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا ۲۸۰۰۰ دلار و سپس به مقاومت بعدی در ۳۲۰۰۰ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند، این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۱۷۱۹ دلار) کاهش یابد. اگر این حمایت نیز از بین برود، توقف بعدی می تواند خط روند صعودی باشد.

Screenshot 20220808 014919 Chrome 1024x757 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

قیمت در نمودار ۴ ساعته بین ۲۲۴۰۰ تا ۲۳۶۴۸ دلار است. هر دو میانگین متحرک صاف شده اند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۳۶۴۸ دلار برسانند، این جفت ارز می تواند تا سطح مقاومت بالای ۲۴۶۶۸ دلار افزایش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 28 شهریور

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۲۴۰۰ دلار برسد، مزیت کوتاه مدت را به نفع خرس‌ها تغییر خواهد داد. سپس این جفت ارز می تواند تا خط روند صعودی کاهش یابد که می تواند به عنوان یک حمایت قوی عمل کند.

Screenshot 20220808 015222 Chrome 1024x708 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

FLOW/USDT

معاملات محدوده رنج در فلو (FLOW) با گسترش دامنه در ۴ آگوست(۱۳ مرداد) به سمت بالا حرکت کرد. این نشان دهنده تجمع در سطوح پایین تر و شروع یک حرکت صعودی جدید است.

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا حرکت صعودی را نزدیک به ۳ دلار متوقف کنند و همچنین خریداران نیز تلاش می‌کنند که این نشان می دهد معامله گران پس از رالی اخیر عجله ای برای سیو سود ندارند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۰۷ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد است که نشان می دهد گاوها قدرت بیشتری دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای محدوده مقاومت ۳ تا ۳.۳۰ دلار برسانند، جفت ارز FLOW/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۴.۶۰ دلار افزایش یابد.

Screenshot 20220808 020423 Chrome 1024x745 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز از مقاومت نزدیک به ۳ دلار کاهش یافته است، اما در نمودار ۴ ساعته در ۲۰-EMA حمایت می شود. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲.۸۰ دلار برسانند، جفت ارز می تواند مقاومت را در ۲.۹۹ دلار دوباره تست کند. شکست بیش از این سطح می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA سقوط کند، این جفت ارز می‌تواند تا سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی ۲.۴۱ دلار و سپس به سطح ۶۱.۸% اصلاحی ۲.۲۷ دلار کاهش یابد. شکست به زیر این سطح می تواند مزیت را به نفع خرس ها ببرد و جفت ارز را به ۲ دلار کاهش دهد.

Screenshot 20220808 020645 Chrome 1024x741 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

THETA/USDT

شبکه تتا (THETA) در ۵ آگوست(۱۴ مرداد) بالای مقاومت در ۱.۵۵ دلار شکست و بسته شد، که نشان می دهد محدوده به نفع گاوها کاهش یافته است. خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست در ۶ آگوست(۱۵ مرداد) برگردانند، اما گاوها موضع خود را حفظ کردند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۹ دلار) شروع به رشد کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای خریداران است. اگر گاوها قیمت بالاتر از ۱.۶۵ دلار را حفظ کنند، جفت ارز THETA/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را به سمت هدف الگوی ۲.۱۰ دلار آغاز کند. این سطح ممکن است چالش بزرگی باشد، اما اگر گاوها از این مانع عبور کنند، جفت ارز می‌تواند رالی خود را تا ۲.۶۰ دلار افزایش دهد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

برای بی اعتبار کردن این دیدگاه مثبت، خرس ها باید قیمت را به زیر ۱.۵۵ دلار بکشند و حفظ کنند. اگر این اتفاق بیفتد، گاوها شکست میخورند و این جفت ارز به میانگین متحرک می‌رسد.

Screenshot 20220808 021013 Chrome 1024x749 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها شیب ۲۰-EMA را خریداری کرده اند، که نشان دهنده خرید در کف است. هر دو میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته شیب دار هستند و RSI نزدیک به محدوده خرید بیش از حد است که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود را دارد. اگر گاوها قیمت را بالای ۱.۶۵ دلار حفظ کنند، حرکت صعودی ممکن است از سر گرفته شود.

اولین نشانه ضعف، شکست و بسته شدن به زیر ۲۰-EMA خواهد بود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز ممکن است به ۵۰-SMA کاهش یابد. خرس ها باید قیمت را به زیر این سطح برسانند تا نشان دهند که روند صعودی ممکن است در کوتاه مدت به پایان رسیده باشد.

Screenshot 20220808 021245 Chrome 1024x784 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

QNT/USDT

کوانت (QNT) از پایین ترین سطح روزانه خود یعنی ۴۰ دلار که در ۱۳ ژوئن(۲۳ خرداد) به ثبت رسیده بود، به خوبی بهبود یافت. خرس ها سعی کردند حرکت صعودی خود را در ۱۱۵ دلار متوقف کنند، اما گاوها در ۲۶ جولای(۴ مرداد) به شدت نزول زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۳ دلار) را خریداری کردند.

گاوها حرکت خود را حفظ کردند و قیمت را به بالای مقاومت ۱۱۵ دلار در ۶ آگوست(۱۵ مرداد) رساندند. این نشان دهنده از سرگیری روند صعودی بود. جفت ارز QNT/USDT می تواند به منطقه مقاومت بین ۱۵۴ تا ۱۶۲ دلار صعود کند، جایی که خرس ها ممکن است دفاعی قوی داشته باشند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد تا سطح ۱۱۵ دلار را به حمایت برگردانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد.

Screenshot 20220808 021952 Chrome 1024x759 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز در یک روند صعودی قرار دارد اما RSI در نمودار ۴ ساعته به منطقه بیش از حد خرید رفته که نشان دهنده احتمال اصلاح کوتاه مدت است. انتظار می رود که گاوها نزول های ۲۰-EMA را بخرند. اگر آنها این کار را انجام دهند، نشان می دهد که این احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید در کف هستند که احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش می دهد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA سقوط کند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد زیرا شکستن زیر آن می تواند منجر به سقوط به ۱۰۰ دلار شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 9 فروردین

Screenshot 20220808 022200 Chrome 1024x764 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MKR/USDT

ریکاوری میکر (MKR) با مقاومت سختی نزدیک به ۱۱۰۰ دلار مواجه است، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۴۴ دلار) برسد.

میانگین های متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خریداران قدرت بیشتری دارند.

اگر گاوها قیمت را بین ۱۱۰۰ تا ۱۱۸۸ دلار به بالای منطقه مقاومت ببرند و حفظ کنند، جفت ارز MKR/USDT می تواند تا ۱۴۰۰ دلار و سپس به هدف الگوی ۱۵۷۰ دلار صعود کند. چنین حرکتی نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است به کف رسیده باشند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این جفت ارز می تواند به سمت خط روند سقوط کند. شکستن و بستن زیر این سطح، ستاپ صعودی را باطل می‌کند.

Screenshot 20220808 022536 Chrome 1024x778 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز یک مثلث متقارن در نمودار ۴ ساعته تشکیل داده است. ۲۰-EMA به تدریج در حال افزایش است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده برتری جزئی برای گاوها است.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط مقاومت قرار دهند، این جفت ارز می‌تواند تا سطح مقاومت بالای ۱۱۸۸ دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده از سرگیری روند صعودی باشد.

برعکس، شکستن زیر خط حمایت مثلث می تواند مزیت را به نفع فروشندگان متمایل کند. سپس این جفت ارز می تواند تا سطح روانی ۱۰۰۰ دلار کاهش یابد.

Screenshot 20220808 022732 Chrome 1024x751 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.