بازارهای سهام ایالات متحده در ۲۶ آگوست(۴ مرداد) به دنبال سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که در آن وی موضع بانک مرکزی را تکرار کرد، سقوط کرد. در ادامه همبستگی خود با بازار سهام، بیت کوین (BTC) و بازارهای ارزهای دیجیتال نیز شاهد فروش شدیدی در ۲۶ آگوست بودند.

بیت کوین در این ماه حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است که بدترین عملکرد در ماه آگوست از سال ۲۰۱۵(۱۳۹۴) است که قیمت آن ۱۸.۶۷ درصد کاهش یافته بود. بر اساس داده‌های CoinGlass، این ممکن است خبر بدی برای سرمایه‌گذاران باشد، زیرا ماه سپتامبر از سال ۲۰۱۳ تاکنون یک رکورد مشکوک با میانگین زیان ۶ درصدی دارد.

اگرچه خرید در بازارهای نزولی استراتژی خوبی نیست، معامله‌گران می‌توانند ارزهای دیجیتالی را که عملکرد بهتری از بازار دارند، به دقت زیر نظر داشته باشند، زیرا در صورت هر چرخشی، این ارزها احتمالاً اولین ارزهای دیجیتال هستند. در یک بازار نزولی، معامله گران باید صبور باشند زیرا به احتمال زیاد پس از ثبات بازار فرصت های زیادی برای خرید پیدا می کنند.

سطوح بحرانی برای بیت کوین چه مناطقی است؟ اگر یک چرخش ایجاد شود، چه رمزارز هایی ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند؟ بیایید ۵ ارز دیجیتال را که در نمودارها قوی به نظر می رسند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT

بازگشت ضعیف از یک حمایت قوی نشان می دهد که گاوها(خریداران)برای خرید در سطح مردد هستند. گاوها برای چند روز با موفقیت از خط حمایتی دفاع کردند اما نتوانستند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۸۰۶ دلار) برسانند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

خرس‌ها(فروشندگان) از فرصت استفاده کردند و قیمت را در ۲۶ آگوست به زیر کانال صعودی کشاندند. متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و RSI نزدیک به منطقه فروش بیش از حد است.

جفت ارز BTC/USDT می تواند به منطقه حمایت قوی بین ۱۸۹۱۰ تا ۱۸۶۲۶ دلار سقوط کند. اگر قیمت از این منطقه بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲۳۴۰ دلار) برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند تا ۲۵۲۱۱ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر ۱۸۶۲۶ دلار برسد، این جفت ارز می‌تواند پایین‌ترین قیمت روز ۱۸ ژوئن(۲۸ خرداد) را در ۱۷۶۲۲ دلار دوباره تست کند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر این سطح برسانند تا نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

همچنین بخوانید:   به گفته ویلی وو بازار هنوز به کف خود نرسیده است

Screenshot 20220829 012018 Chrome 1024x716 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین‌های متحرک نزولی در نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها قدرت دارند، اما واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که فشار فروش می‌تواند در حال کاهش باشد.

اولین نشانه قدرت، بالا رفتن بالای ۲۰-EMA خواهد بود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می تواند تا ۵۰-SMA افزایش یابد. وقفه بالاتر از این سطح می‌تواند نشان‌دهنده پایان اصلاح باشد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر ۱۹,۸۰۰ دلار برسد، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و این جفت ارز ممکن است به منطقه ۱۸,۹۱۰ تا ۱۸,۶۲۶ دلار سقوط کند.

Screenshot 20220829 013149 Chrome 1024x761 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MATIC/USDT

پالیگان (MATIC) از حمایت قوی خود برگشته است، که نشان می دهد گاوها از این سطح دفاع می کنند که احتمال ادامه عمل محدود به منطقه رنج را برای چند روز دیگر افزایش می دهد. این یکی از دلایل تمرکز بر روی این آلتکوین است.

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک بالا ببرند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، نشان می دهد که جفت ارز MATIC/USDT می تواند تلاش کند تا مقاومت در ۱.۰۵ دلار افزایش یابد که این سطح می تواند فروش قوی خرس ها را جذب کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها می‌فروشند. خرس‌ها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت حیاتی در ۰.۷۵ دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند تا ۰.۶۳ دلار کاهش یابد.

Screenshot 20220829 065050 Chrome 1024x737 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک رسانده اند که این اولین نشانه ای است که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. نشانه مثبت دیگر این است که RSI یک واگرایی مثبت ایجاد کرده است، نشانه ای که ممکن است خرس ها قدرت خود را از دست بدهند.

خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت در ۰.۸۴ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند تا ۰.۹۱ دلار صعود کند که ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند. برای بی اعتبار کردن این دیدگاه مثبت، خرس ها باید قیمت را به زیر ۰.۷۵ دلار کاهش دهند.

Screenshot 20220829 065251 Chrome 1024x808 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ATOM/USDT

کازماس (ATOM) انتخاب شده است زیرا بالاتر از SMA 50 روزه (۱۰.۵۸ دلار) معامله می شود و نزدیک به حمایت روانی در ۱۰ دلار است.

انتظار می رود گاوها از منطقه بین ۱۰ دلار و SMA 50 روزه دفاع کنند. اگر قیمت از این منطقه بازگردد و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱.۳۹ دلار) برسد، نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد.

همچنین بخوانید:   5000 روزگی بیت کوین

سپس جفت ارز ATOM/USDT می تواند تا مقاومت در ۱۲.۵۰ دلار و بعداً به ۱۳.۴۵ دلار افزایش یابد. شکست بیش از این سطح می تواند نشان دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ناحیه حمایت سقوط کند، می‌تواند اصلاح عمیق‌تری را آغاز کند. سپس جفت ارز می تواند تا ۸.۵۰ دلار کاهش یابد.

Screenshot 20220829 070621 Chrome 1024x769 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

RSI در محدوده منفی قرار دارد، که نشان می‌دهد خرس‌ها در کوتاه مدت برتری خواهند داشت. فروشندگان باید برای به چالش کشیدن حمایت روانی در ۱۰ دلار، قیمت را زیر خط روند صعودی بیاورند و حفظ کنند.

برعکس، اگر قیمت از خط روند صعودی برگشت، نشان می‌دهد که گاوها مانند موارد قبلی، نزول‌ قیمتی را در این سطح می‌خرند. خریداران باید قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک بالا ببرند تا درهای رالی احتمالی به ۱۲.۵۰ دلار باز شود.

Screenshot 20220829 071246 Chrome 1024x805 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XMR/USDT

مونرو (XMR) به این لیست راه پیدا کرده است زیرا بالاتر از حمایت خود در ۱۴۲ دلار است. این نشان می دهد که سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند.

اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۳ دلار) برسانند، نشان می دهد که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد. جفت ارز XMR/USDT در صورتی که گاوها قیمت را بالاتر از مقاومت در ۱۵۸ دلار برسانند، می‌توانند شتاب بیشتری بگیرد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می تواند تا ۱۷۴ دلار افزایش یابد. گاوها باید این مقاومت را برطرف کنند تا نشان دهنده از سرگیری حرکت صعودی باشد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت قوی در ۱۴۲ دلار برسد، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می تواند به ۱۳۲ دلار و بعداً به ۱۱۷ دلار کاهش یابد. شیب نزولی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها قدرت کمی دارند.

Screenshot 20220829 072129 Chrome 1024x780 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالای ۲۰-EMA برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA برسد، که ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند. اگر گاوها بر این مقاومت غلبه کنند، جفت ارز می تواند تا ۱۵۸ دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت نشان دهنده تغییر در روند کوتاه مدت خواهد بود.

همچنین بخوانید:   راه اندازی فارم جدید استخراج در آرژانتین توسط شرکت Bitfarms

برعکس، اگر قیمت از ۲۰-EMA کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها می‌فروشند که این جفت ارز پس از آن می تواند به حمایت قوی در ۱۴۲ دلار کاهش یابد. اگر این حمایت شکست بخورد، شروع یک اصلاح عمیق تر را نشان می دهد.

Screenshot 20220829 072414 Chrome 1024x765 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

CHZ/USDT

چیلیز (CHZ) برای سومین هفته متوالی در این فهرست جای گرفته است. به این دلیل که حتی پس از اصلاحات اخیر، همچنان در یک روند صعودی قرار دارد.

خریداران قیمت را به بالای مقاومت ۰.۲۶ دلار در ۲۳ و ۲۴ آگوست(۱ و ۲ شهریور) رساندند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را که از شدو های بلند روی کندل ها مشاهده می شود، حفظ کنند. این ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سیو سود کنند که قیمت را به سطح شکست ۰.۲۰ دلار کاهش داد، که درست بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۰ دلار) است.

گاوها این افت را خریداری کردند و در تلاش هستند تا حرکت صعودی خود را به سمت مقاومت بالای ۰.۲۶ دلار از سر بگیرند. گاوها باید این مقاومت را برطرف کنند تا درهای رالی احتمالی به ۰.۳۳ دلار باز شود.

افزایش میانگین متحرک نشان دهنده مزیت برای خریداران است، اما واگرایی منفی در RSI نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، مزیت به نفع خرس ها خواهد بود. سپس این جفت ارز می تواند به SMA 50 روزه (۰.۱۵ دلار) کاهش یابد.

Screenshot 20220829 073052 Chrome 1024x769 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

۲۰-EMA در نمودار ۴ ساعته در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانی در نوسان است که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. این می تواند محدوده رنج این جفت ارز را برای مدتی بین ۰.۲۰ تا ۰.۲۶ دلار حفظ کند.

اگر گاوها قیمت را بالای ۰.۲۶ دلار یا زیر ۰.۲۰ دلار ببرند و حفظ کنند، حرکت روند بعدی می تواند آغاز شود. تا آن زمان، گاوها احتمالاً نزول ها را تا سطح حمایت با قیمت ۰.۲۰ دلار خریداری کرده و در نزدیکی مقاومت با قیمت ۰.۲۶ دلار به فروش خواهند رساند.

Screenshot 20220829 073311 Chrome 1024x780 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع:cointelegraph

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.