تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) در ۲۹ ژانویه(۹ بهمن) به بالای ۳۸۵۰۰ دلار رسید، اما گاوها(خریداران) در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند. در چند روز گذشته، احساسات بیت کوین به دقت بازارهای سهام ایالات متحده را دنبال کرده است. از این رو، تحلیلگران به معامله گران هشدار دادند که مراقب تجمعات احتمالی آخر هفته زمانی که بازارهای سنتی بسته هستند،باشند.

به نظر می‌رسد رکود اخیر بیت‌کوین، تحلیلگران جی‌پی مورگان را نزولی کرده است، زیرا معتقدند افزایش نوسانات می‌تواند مانع پذیرش بیشتر سازمانی شود. در یادداشتی، استراتژیست ها هدف بلندمدت قیمت بیت کوین خود را از ۱۵۰۰۰۰ دلار به ۳۸۰۰۰ دلار کاهش داده اند.
اگر بیت کوین ریکاوری خود را تمدید کند، آلتکوین های انتخابی می توانند رشد کنند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که می توانند در کوتاه مدت بهتر عمل کنند را بررسی کنیم.

BTC/USDT
رالی بیت کوین به منطقه مقاومت سخت بین ۳۷۳۳۲.۷۰ تا ۳۹۶۰۰ دلار رسیده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۹۴۷۵ دلار) نیز در این منطقه وجود دارد که این امر را برای خرس ها(فروشندگان) مهم می کند.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان دهنده قدرت خرس ها می باشد.
اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۳۷,۳۳۲.۷۰ دلار برگردانند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به تدریج به ۳۵,۵۰۷.۰۱ دلار کاهش یابد و بعداً پایین‌ترین قیمت روز ۲۴ ژانویه(۴ بهمن) را در ۳۲,۹۱۷.۱۷ دلار دوباره تست کند. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت می تواند مسیر را برای کاهش احتمالی تا ۳۰۰۰۰ دلار باز کند.
از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۳۹۶۰۰ دلار برسد، تغییر احتمالی در روند کوتاه مدت را نشان می دهد. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۴۳۵۰۵ دلار افزایش یابد و بعداً میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۴۸۸۳۳ دلار) را مجدداً تست کند.

111111 1 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که ۲۰-EMA به تدریج شروع به افزایش کرده است و RSI به منطقه مثبت صعود کرده است. این نشان می دهد که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۳۹۶۰۰ دلار برسانند، این جفت ارز می تواند به ۲۰۰-SMA برسد که ممکن است به عنوان یک مقاومت عمل کند.
از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۳۷۳۱۲.۷۰ دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند. سپس فروشندگان سعی خواهند کرد تا قیمت را به ۳۵۵۰۷.۰۱ دلار برسانند که حمایت مهمی برای گاوها می باشد.
اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که معامله گران در حال خرید کف هستند. این ممکن است احتمال شکست بیش از ۳۹۶۰۰ دلار را افزایش دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 14 اردیبهشت

22222222 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

LINK/USDT
چین لینک (LINK) در چند ماه گذشته بین ۱۵ تا ۳۶ دلار محدود شده است. چندین تلاش برای فرار از محدوده شکست خورده است که نشان می دهد گاوها در حمایت خرید می کنند و خرس ها در مقاومت می فروشند.
خرس‌ها در چند روز گذشته قیمت را به زیر ۱۵ دلار رساندند اما نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند. این ممکن است باعث خرید از سوی معامله گران شده باشد که در تلاش هستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸.۹۱ دلار) برسانند.
اگر آنها موفق شوند، جفت ارز LINK/USDT می تواند تا SMA 200 روزه (۲۴.۷۵ دلار) افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۱۵ دلار بکشند و روند نزولی جدیدی را آغاز کنند.

4444444444444 300x202 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای مقاومت ۱۶.۸۸ دلار رسانده اند. ۲۰-EMA در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد.
اگر خریداران قیمت بالای ۱۶.۸۸ دلار را حفظ کنند، این جفت ارز می تواند تا ۲۰ دلار و سپس به ۲۳ دلار حرکت کند. در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۶.۸۸ دلار سقوط کند، نشان دهنده ادامه فروش خرس ها خواهد بود، سپس این جفت ارز می تواند به ۱۴ دلار کاهش یابد.

3333333333 300x199 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

HNT/USDT
هلیوم (HNT) در ۲۱ ژانویه(۱ بهمن) به زیر SMA 200 روزه (۲۶.۶۷ دلار) سقوط کرد، اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. گاوها به شدت این کف را به ۲۰ دلار خریدند و قیمت را به بالای SMA 200 روزه در ۲۶ ژانویه(۶ بهمن) رساندند.
ریکاوری با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸.۸۴ دلار) برخورد کرد و رد شد، اما گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر SMA 200 روزه کاهش یابد. قیمت در سه روز گذشته بین میانگین های متحرک معامله می شود.
بعید است که این معاملات در محدوده محدود برای مدت طولانی ادامه یابد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند، جفت ارز HNT/USDT می تواند تا ۳۶ دلار و سپس به خط روند نزولی صعود کند.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 200 روزه سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. این ممکن است جفت ارز را به ۲۰ دلار کاهش دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 17 خرداد

55555555555 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

قیمت از خط روند نزولی خارج شد که نشان می دهد خرس ها ممکن است کنترل را از دست بدهند. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر ۲۰-EMA برگردانند، اما گاوها در تلاش برای دفاع از حمایت هستند.
حرکت صعودی ممکن است پس از اینکه گاوها قیمت را به بالای ۳۱ دلار رساندند، شتاب بیشتری پیدا کند، زیرا این می تواند نشان دهنده سیگنال کف ۱-۲-۳ به اصطلاح(۱-۲-۳ bottom)باشد. یک مقاومت جزئی در ۲۰۰-SMA وجود دارد، اما پس از رفع آن، جفت ارز می تواند حرکت خود را به سمت ۴۰ دلار آغاز کند. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۶ دلار سقوط کند، این جفت ارز می تواند تا ۲۴ دلار کاهش یابد.

66666666666 1 300x185 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

FLOW/USDT
FLOW در چند ماه گذشته در یک روند نزولی قوی بوده است. خرس‌ها در ۲۲ ژانویه(۲ بهمن) قیمت را به زیر سطح حمایت قوی ۶ دلار رساندند.
گاوها امروز قیمت را به بالاتر از سطح شکست و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۴۱ دلار) رسانده اند. اگر آنها قیمت را بالاتر از سطح مقاومت نگه دارند، نشان دهنده تغییر احتمالی روند خواهد بود.
متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و RSI به محدوده مثبت بازگشته است، که نشان می دهد گاوها در حال بازگشت هستند.
اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر سطح حمایت ۶ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها به فروش در سطوح بالاتر ادامه می دهند.

77777777777 2 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در ۲۰۰-SMA با مقاومت روبرو است. این یک سطح حیاتی است که باید مراقب آن بود زیرا بهبود قبلی در این مقاومت دچار تزلزل شده بود. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، جفت ارز FLOW/USDT می‌تواند تا ۲۰-EMA کاهش یابد.
اگر قیمت با قدرت از این سطح بازگردد، نشان دهنده این است که گاوها در حال خرید با کاهش هستند. سپس خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به بالای ۲۰۰-SMA برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند به منطقه مقاومت در ۹.۲۷ تا ۹.۷۰ دلار صعود کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 10 اسفند

888888888888 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ONE/USDT
هارمونی (ONE) در محدوده بین ۰.۱۶ تا ۰.۳۶ دلار معامله می شود. خرس‌ها اخیراً سعی کردند قیمت را به زیر محدوده کاهش دهند،اما خریداران این اجازه را ندادند.
قیمت از سطح حمایت بازگشته است و گاوها اکنون سعی خواهند کرد جفت ارز ONE/USDT را به بالاتر از SMA 200 روزه (۰.۱۹ دلار) برسانند. اگر موفق شوند، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۳ دلار) افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت سختی داشته باشند.
شکست و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند مسیر احتمالی تا ۰.۲۸ دلار را باز کند. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به زیر ۰.۱۶ دلار برسانند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، نشانه شروع احتمالی یک روند نزولی جدید خواهد بود.

99999999999999999 1 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث متقارن را نشان می دهد. ۲۰-EMA صاف شده است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
این بلاتکلیفی می تواند به نفع گاوها متمایل شود، اگر قیمت افزایش یابد و بالای مثلث حفظ شود. این می تواند نشان دهنده یک تغییر روند احتمالی باشد و این جفت ارز ممکن است تا ۰.۲۲ دلار و بعداً به ۰.۲۶ دلار افزایش یابد.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایت سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که مثلث به عنوان یک الگوی ادامه عمل می کند.

111111111111ششششش 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.