تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) در ۴ فوریه(۱۵ بهمن) از مقاومت روانی ۴۰۰۰۰ دلاری عبور کرد و در آخر هفته با موفقیت این سطح را حفظ کرد. بر اساس داده های CoinGecko، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را از ۱.۷۸ تریلیون دلار در ۳ فوریه(۱۴ بهمن) به حدود ۲ تریلیون دلار در ۶ فوریه(۱۷ بهمن) افزایش داد.
افشای مالی جدید سناتور تد کروز(Ted Cruz) نشان می دهد که او در کاهش اخیر، بیت کوین را در ۲۵ ژانویه(۵ بهمن) از طریق کارگزاری ریور خریداری کرده است. در آن روز، بیت کوین تقریباً بین ۳۵۷۰۰ تا ۳۷۶۰۰ دلار معامله شد. اگر سناتور تگزاس خرید خود را متوقف کرده باشد، در حال حاضر در سود است.

آیا بیت کوین می تواند سطح خود را حفظ کند یا افزایش یابد؟ اگر این اتفاق بیفتد، آیا آلتکوین ها می توانند صعود کنند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتری را که در کوتاه مدت آماده حرکت صعودی هستند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT
بیت کوین در ۴ فوریه(۱۵ بهمن) بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۹۶۰۰ دلار) افزایش یافت و بسته شد که نشان می دهد گاوها در تلاش برای بازگشت قوی هستند. محدوده کوچک در ۵ فوریه (۱۶ بهمن) نشان می دهد که معامله گرانی که ممکن است در سطوح پایین تر خرید کرده باشند، هنوز عجله ای برای سیو سود ندارند.
شاخص قدرت نسبی (RSI) به محدوده مثبت جهش کرده است که نشان می دهد حرکت به نفع گاوها است. خرس‌ها(فروشندگان) احتمالاً مقاومت سختی در منطقه بین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۲۸۶۰ دلار) و ۴۴۵۰۰ دلار خواهند داشت.
اگر قیمت از آن ناحیه کاهش یابد اما به زیر ۳۹۶۰۰ دلار سقوط نکند، نشان می دهد که سطح به سمت حمایت تغییر کرده است و گاوها دوباره سعی می کنند این جفت ارز را به بالای منطقه ببرند. اگر آنها موفق شوند، توقف بعدی می تواند SMA 200 روزه (۴۹۱۱۵ دلار) باشد.

11111111111 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته یک شکل مثلث صعودی را نشان می دهد که بالای ۳۹۳۲۰ دلار بسته شد. این ستاپ صعودی دارای هدف الگوی ۴۵۷۲۲ دلار است. قیمت در حال حاضر در محدوده بین ۴۲۱۶۸ تا ۴۰۸۴۳ دلار گیر کرده است.
شکستن و بسته شدن بالاتر از این محدوده، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود. این جفت ارز پس از آن می تواند تا ۴۴۵۰۰ دلار صعود کند. در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۴۰۸۰۰ دلار برسد، این ارز می‌تواند به سطح شکست در ۳۹۳۲۰ دلار سقوط کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 21 اردیبهشت

222222222222 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ETH/USDT
اتر (ETH) در ۴ فوریه(۱۵ بهمن) به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸۳۹ دلار) رسید و به خط مقاومت کانال نزولی رسیده است. این سطح قبلاً به عنوان یک مقاومت قوی عمل کرده است، از این رو خرس ها ممکن است دوباره سعی کنند با تمام توان از آن دفاع کنند.
اگر قیمت از ناحیه بین خط مقاومت و SMA 50 روزه (۳۲۵۶ دلار) کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می دهند. جفت ارز ETH/USDT می تواند ابتدا تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و سپس به ۲۶۵۲ دلار کاهش یابد.
اگر قیمت از این منطقه بازگردد، نشان دهنده تغییر در تمایل از فروش در به خرید در کف است. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به بالای ناحیه بالای سر ببرند. اگر این اتفاق بیفتد، تغییر روند ممکن است مناسب باشد.
از طرف دیگر، شکست به زیر ۲۶۵۲ دلار نشان می دهد که این جفت ارز ممکن است برای چند روز دیگر به معامله در داخل کانال ادامه دهد.

33333333333 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک الگوی کانال صعودی در حال افزایش است. ۲۰-EMA و ۵۰-SMA تغییر کرده اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها قدرت بیشتری دارند.
اگر گاوها قیمت را به بالای کانال هدایت کنند، مومنتوم می تواند بیشتر شود و این جفت ارز ممکن است به ۳۴۰۰ دلار برسد، جایی که انتظار می رود خرس ها مقاومت سختی داشته باشند. برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA بشکند، ممکن است به خط حمایت کانال سقوط کند.

444444444444 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

NEAR/USDT
پروتکل نیر (NEAR) از منطقه حمایت روانی ۱۰ دلار به ۹.۵۰ دلار برگشت و مانع متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲.۵۸ دلار) در ۴ فوریه(۱۵ بهمن) را برطرف کرد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵ فوریه(۱۶ بهمن) برسانند اما گاوها منطقه مربوطه را حفظ کردند.
حرکت صعودی امروز از سر گرفته شده است و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (۱۴ دلار) برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز NEAR/USDT می تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰% در ۱۵.۰۵ دلار و سپس به سطح اصلاحی ۶۱.۸% در ۱۶.۳۶ دلار صعود کند. خرس ها احتمالاً در این منطقه مقاومت قوی خواهند داشت.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد این جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود ادامه می دهند و این جفت ارز می تواند یک بار دیگر به ۱۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 24 شهریور

555555555555555555 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته تشکیل یک مثلث متقارن را نشان می دهد که عموماً به عنوان الگوی ادامه دهنده عمل می کند اما در این مورد به عنوان یک الگوی معکوس عمل می کند.
در حال حاضر، بازیابی با مقاومت سختی در ۲۰۰-SMA مواجه است. اگر قیمت از ۲۰-EMA برگشت، نشان می دهد که گاوها در حال انباشتن هستند. اگر این اتفاق بیفتد، حرکت صعودی می تواند به هدف الگوی راه اندازی در ۱۶.۳۶ دلار برسد.
اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. در چنین حالتی، جفت ارز می‌تواند سطح شکست را از مثلث پایین بیاورد و دوباره تست کند.

666666666666 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MANA/USDT
دیسنترالند (MANA) در ۳۱ ژانویه(۱۱ بهمن) بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۷۰ دلار) شکست اما از SMA 50 روزه (۲.۹۳ دلار) در ۱ فوریه(۱۲ بهمن) رد شد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند اما ناموفق بودند. این نشان می دهد که متحرک نمایی ۲۰ روزه ممکن است به حمایت تبدیل شده باشد.
حرکت صعودی از سر گرفته شد و گاوها در ۵ فوریه(۱۶ بهمن) قیمت را به بالای SMA 50 روزه رساندند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه حفظ کنند، جفت ارز MANA/USDT می تواند تا مقاومت در ۴ دلار افزایش یابد.
برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان دهنده این است که خرس ها در سطوح بالاتر به شدت در حال فروش هستند. در این صورت، این جفت ارز می‌تواند حمایت قوی را در SMA 200 روزه (۲.۰۳ دلار) دوباره تست کند.

77777777777 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که هم ۲۰-EMA و هم ۵۰-SMA تغییر کرده اند و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این نشان می دهد که گاو قدرت بیشتری دارند. هر نزولی از سطح فعلی احتمالاً در میانگین متحرک حمایت خواهد شد.
در روند صعودی، خریداران ممکن است با مقاومت ۳.۴۰ دلاری و بعداً در ۴ دلار مواجه شوند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و از میانگین متحرک کمتر شود، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. سپس این جفت ارز می تواند تا ۲.۴۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 28 اردیبهشت

88888888888888888 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

LEO/USD
LEO با شکستن و بسته شدن بالای ۳.۹۲ دلار در ۱ فوریه(۱۲ بهمن)، یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست در ۲ و ۳ فوریه(۱۳ و ۱۴ بهمن) برگردانند، اما گاوها تسلیم نشدند.
خرید در ۴ فوریه(۱۵ بهمن) از سر گرفته شد و قیمت به بالاترین حد خود در ۵.۴۴ دلار رسید و همچنین پولبک، RSI را از منطقه ی بیش خرید خارج کرد.
معمولاً اصلاحات در یک روند صعودی کوتاه مدت هستند. سایه بلند روی کندل روزانه نشان دهنده خرید در سطوح پایین تر است. گاوها اکنون تلاش خواهند کرد جفت ارز LEO/USD را به بالای ۵.۴۴ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز می تواند به سمت هدف الگوی ۵.۸۱ دلار و بعداً به ۶ دلار افزایش یابد.
از طرف دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۴.۵۰ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند به EMA 20 روزه (۴.۰۶ دلار) اصلاح شود.

1111111111111 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در یک روند صعودی اصلاح می شود. گاوها با موفقیت از ۲۰-EMA دفاع کردند و تلاش می کنند این جفت ارز را به بالاتر از سطح روانی ۵ دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، این ارز می تواند سقف تاریخی خود را در ۵.۴۴ دلار دوباره تست کند.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می دهد که معامله گران به شدت در سطوح بالاتر سیو سود می کنند. اگر قیمت به زیر ۴.۳۸ دلار سقوط کند، این جفت ارز می تواند تا ۴.۲۰ دلار کاهش یابد.

2222222222222 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.