تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

جریان اخبار ژئوپلیتیکی احتمالاً در چند روز آینده منجر به حرکت های بی ثبات بیت کوین (BTC) و آلتکوین ها می شود. اخبار مربوط به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به نیروهای بازدارنده هسته ای در حالت آماده باش، ممکن است منفی تلقی شود، اما گزارش ها از مذاکرات بین کشورهای متخاصم می تواند مثبت باشد زیرا امید به پایان درگیری را افزایش می دهد.
هنگامی که دولت اوکراین برای کمک خواستار شد و به دنبال کمک های مالی ارز دیجیتال بود، جامعه کریپتو مورد توجه قرار گرفت. برخی از افراد در رسانه های اجتماعی گفتند که کارت های اعتباری اوکراینی آنها از کار افتاده است و آنها قادر به برداشت پول از بانک های خود نیستند. آنها نشان دادند که رمزارز تنها پولی است که با آنها باقی مانده است.

در حالی که برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که بیت کوین ممکن است به پایین ترین سطح خود رسیده باشد، مارسل پچمن(Marcel Pechman)، یکی از همکاران کوین تلگراف هشدار داد که داده های مشتقات(derivatives) بی نتیجه باقی می مانند.
اقدامات قیمت کوتاه مدت توسط تحولات جنگ روسیه و اوکراین دیکته خواهد شد. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است رشد کنند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT
بازگشت بیت کوین از پایین ترین سطح روزانه ۲۴ فوریه(۵ اسفند) در ۳۴,۳۲۲ دلار به میانگین متحرک در ۲۶ فوریه(۸ اسفند) رسید.
میانگین های متحرک در حال صاف شدن هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در تلاش است تا به نقطه میانی افزایش یابد که نشان می دهد گاوها(خریداران) در حال بازگشت هستند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک حفظ کنند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به مقاومت بالای ۴۵۸۲۱ دلار برسد. این سطح احتمالاً فروش قوی خرس ها(فروشندگان) را به خود جلب می کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، این جفت ارز می‌تواند برای چند روز بین ۳۹۶۰۰ تا ۳۶۲۵۰ دلار تثبیت شود. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا ۳۲۹۰۰ دلار باز کند.

1111111111111 2 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در محدوده محدودی بین ۳۸۲۰۰ تا ۳۹۶۰۰ دلار معامله می شود. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ و RSI درست بالاتر از نقطه میانی نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است.
شکست و بسته شدن به بالای ۳۹۶۰۰ دلار می تواند قیمت را به ۴۱۰۰۰ دلار و پس از آن به ۴۲۰۰۰ دلار برساند. خرس‌ها احتمالاً در این منطقه مقاومت قوی خواهند داشت.
اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد اما به زیر ۳۹۶۰۰ دلار نرسد، نشان می‌دهد که احساسات از فروش در رالی به خرید در کف قیمت تغییر کرده است. این می تواند چشم انداز ادامه روند صعودی را افزایش دهد.
برعکس، شکست و بسته شدن به زیر ۳۸۲۰۰ دلار نشان دهنده فروش نزدیک به ۳۹۶۰۰ دلار است. این جفت ارز می تواند دوباره به ۳۶۲۵۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

222222222 300x193 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

LUNA/USDT
LUNA پس از شکستن و بسته شدن بالای خط روند نزولی، شتاب صعودی گرفت. خرید قوی، قیمت را به بالاتر از مقاومت در ۷۰ دلار در ۲۵ فوریه(۶ اسفند) رساند.
میانگین متحرک در آستانه یک کراس اوور صعودی است اما RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد است. این نشان می‌دهد که گاوها قدرت بیشتری دارند، اما جفت ارز LUNA/USDT می‌تواند شاهد اصلاح یا تثبیت جزئی در کوتاه‌مدت باشد.
از جنبه منفی، گاوها احتمالاً از سطح شکست در ۷۰ دلار و کمتر از آن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۰ دلار) دفاع خواهند کرد. اگر قیمت از هر دو حمایت بازگردد، جفت ارز می‌تواند رالی خود را تا ۹۰ دلار افزایش دهد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت سختی ارائه دهند. این دیدگاه صعودی در یک وقفه رد می شود که زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بسته می شود.

333333333333 1 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز برای روزهای زیادی بین ۴۷ تا ۶۰ دلار معامله می شد. شکست و بسته شدن بالای ۶۰ دلار نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید احتمالی بود. ۲۰-EMA در حال افزایش است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای خریداران است.
اگر گاوها از ۲۰-EMA دفاع کنند، احتمال ادامه روند صعودی افزایش می یابد. سپس این جفت ارز می تواند به بالای ۸۰ دلار برسد و بعداً به منطقه مقاومت بین ۸۴ تا ۸۷ دلار صعود کند. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۷۰ دلار سقوط کند، این جفت ارز می تواند تا ۶۴ دلار کاهش یابد.

44444444444 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

AVAX/USDT
معاملات AVAX در چند روز گذشته در کانال نزولی انجام شده است. قیمت به زیر میانگین متحرک در ۲۰ فوریه(۱ اسفند) رسید، اما گاوها سطح را در ۲۵ فوریه(۶ اسفند) پس گرفتند که نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است.
گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط روند نزولی کانال نزولی برسانند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا شکستن و بسته شدن بالاتر از آن نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. جفت ارز AVAX/USDT می تواند ابتدا تا ۱۰۰ دلار افزایش یابد و پس از آن حرکت صعودی خود را تا ۱۲۰ دلار آغاز کند.
از طرف دیگر، اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد، جفت ارز می‌تواند به میانگین‌های متحرک سقوط کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، احتمال شکست بالای کانال افزایش می‌یابد.
اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت کاهش یابد و به زیر ۷۰ دلار برسد، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

555555555 1 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

قیمت بین مقاومت ۸۳ دلار و میانگین متحرک معامله می شود. ۲۰-EMA در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۷۶ دلار برسانند، این تعادل به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد. سپس این جفت ارز می تواند به حمایت بعدی در ۷۳ دلار کاهش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به بالای ۸۳ دلار برسد، جفت ارز می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به منطقه مقاومت در ۹۷ تا ۱۰۰ دلار برسد.

666666666666 1 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ATOM/USDT
کازماس (ATOM) از حمایت قوی ۲۰ دلار در ۲۴ فوریه(۵ اسفند) بازگشت.قیمت در ۲۶ فوریه(۷ اسفند) به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷ دلار) رسید و گاوها در تلاش هستند تا جفت ارز ATOM/USDT را بالاتر از این سطح حفظ کنند. متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال صاف شدن است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد، که نشان می دهد گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند.
اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۱ دلار) نگه دارند، این جفت ارز می تواند تا ۳۷ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که خرس ها از مقاومت در SMA 50 روزه دفاع می کنند. این جفت ارز می تواند به ۲۴ دلار کاهش یابد.

777777777777777777777 300x195 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک و خط روند نزولی در نمودار ۴ ساعته قرار داده اند. ۲۰-EMA شروع به افزایش یافته است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها قدرت بیشتری دارند.
اگر این جفت ارز بالاتر از خط روند نزولی حفظ شود، گاوها تلاش خواهند کرد تا مانع را در ۳۱ دلار از بین ببرند و قیمت را به ۳۴ دلار برسانند. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برود، ممکن است جفت ارز به ۵۰-SMA سقوط کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 28 بهمن

8888888888888 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

FTM/USDT
فانتوم(FTM) در چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین ۱.۲۴ تا ۳.۳۸ دلار معامله می‌شود. قیمت در ۲۴ فوریه(۵ اسفند) به شدت از حمایت محدوده برگشت کرد که نشان می دهد گاوها به خرید در این سطح ادامه می دهند.
این بازگشت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۸۲ دلار) رسیده است که به عنوان یک مقاومت قوی عمل می کند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از این سطح برانند و حفظ کنند، جفت ارز FTM/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۲.۱۸ دلار) برسد. شکست بیش از این سطح می تواند مسیر را برای افزایش احتمالی تا ۲.۶۰ دلار باز کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، جفت ارز می‌تواند برای چند روز دیگر بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ۱.۲۴ دلار تثبیت شود. سطح بحرانی برای مشاهده در جهت نزولی ۱.۲۴ دلار است زیرا اگر این سطح شکسته شود،این جفت ارز می تواند روند نزولی جدیدی را آغاز کند.

999999999999999 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین های متحرک یک تقاطع صعودی را در نمودار ۴ ساعته تکمیل کرده اند که نشان می دهد روند نزولی کوتاه مدت ممکن است به پایان برسد. اگر قیمت از میانگین های متحرک بازگردد، نشان می دهد که معامله گران در حال خرید با تخفیف هستند.
سپس خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از خط روند نزولی برده و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز می تواند به ۲.۱۴ دلار و سپس به ۲.۴۰ دلار افزایش یابد. اگر جفت ارز زیر میانگین متحرک باقی بماند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود.

1111111111111 3 300x188 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.