تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) در ۴ مارس(۱۳ اسفند) به زیر ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کرد و در طول آخر هفته زیر سطح معامله شد.
اگرچه قیمت کریپتو در چند روز گذشته بی‌ثبات بوده است، داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی از دسامبر ۲۰۲۱(دی ۱۴۰۰) به تدریج بیت کوین را از طریق سهام Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) جمع‌آوری می‌کنند.
یکی دیگر از نشانه های مثبت این بوده است که مدیران صندوق ها نترسیدند و دارایی های خود را در GBTC رها نکرده اند. این نشان می‌دهد که مدیران احتمالاً در بلندمدت دیدگاه صعودی دارند.

بلومبرگ اینتلیجنس(Bloomberg Intelligence) در گزارش چشم انداز بازار کریپتو در ۴ مارس اعلام کرد که در صورت ادامه سقوط بازارهای سهام ایالات متحده، بیت کوین ممکن است تحت فشار باقی بماند، اما در نهایت، آنها انتظار دارند که رمزارزها صعودی باشند. از سوی دیگر، اگر بازار سهام بهبود یابد، در صورت تکرار الگوهای گذشته، بیت کوین می تواند با سرعت بیشتری افزایش یابد.
اگرچه بازارهای کریپتو با وضعیت های مخالف شدیدی روبرو هستند، برخی از آلتکوین ها احتمال صعود دارند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که می توانند صعود کنند، مطالعه کنیم.

BTC/USDT
بیت کوین در ۴ مارس(۱۳ اسفند) به زیر میانگین متحرک سقوط کرد و این نشان می دهد که خرس ها(فروشندگان) در حال تلاش برای به دست آوردن قدرت هستند. گاوها(خریداران) سعی کردند با عقب بردن قیمت به بالای میانگین متحرک در ۵ مارس و ۶ مارس(۱۴ و ۱۵ اسفند)، خرس ها را شگست بدهند، اما شکست خوردند.
اگر قیمت کمتر از میانگین های متحرک باقی بماند، خرس ها سعی خواهند کرد جفت ارز BTC/USDT را به خط حمایت کانال صعودی بکشند. گاوها احتمالاً از این سطح دفاع می کنند. بازگشت قوی از این حمایت نشان می دهد که این جفت ارز می تواند چند روز دیگر در کانال باقی بماند.
اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۰۴۷۴ دلار) عبور کند، این دیدگاه نزولی کوتاه مدت باطل خواهد شد. این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سمت خط مقاومت کانال ببرند. حرکت پرطرفدار بعدی احتمالاً پس از شکسته شدن این جفت ارز در بالا یا پایین کانال آغاز می شود.

1111111111111 1 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

۲۰-EMA در نمودار ۴ ساعته کاهش یافته است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی است، که نشان می دهد خرس ها قدرت بیشتری دارند. اگر قیمت به زیر ۳۸۰۰۰ دلار برسد، این جفت ارز ممکن است به ۳۷۰۰۰ دلار و سپس به ۳۵۵۰۰ دلار کاهش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۲۰-EMA برسد، خرید قوی در سطوح پایین‌تر را پیشنهاد می‌کند. حرکت صعودی می تواند پس از شکست این جفت ارز و بسته شدن به بالای میانگین متحرک ۵۰ ساده افزایش یابد که می تواند درها را برای یک حرکت صعودی تا ۴۵۰۰۰ دلار باز کند.

همچنین بخوانید:   پیش بینی قیمت بیت کوین؛ یک شنبه 27 شهریور

2222222222222 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XRP/USDT
ریپل (XRP) در چند روز گذشته تلاش کرده است تا از خط روند نزولی بالاتر برود اما خرس‌ها همچنان موضع خود را حفظ کرده‌اند. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها تسلیم نشده اند و سعی می کنند از SMA 50 روزه (۰.۷۲ دلار) دفاع کنند.
میانگین متحرک مسطح و RSI نزدیک به نقطه میانی مزیت واضحی برای گاوها و خرس ها ایجاد نمی کند. اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی ببرند و حفظ کنند، احتمالاً مومنتوم افزایش می یابد و جفت ارز XRP/USDT می تواند تا ۰.۹۱ دلار افزایش یابد.
شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند مسیر را برای ریتست احتمالی مقاومت روانی در ۱ دلار باز کند. برعکس، اگر قیمت سقوط کند و به زیر ۰.۶۹ دلار برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها دوباره کنترل را در دست دارند. سپس این جفت ارز می تواند به ۰.۶۲ دلار کاهش یابد.

333333333333333 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در حال حاضر بین ۰.۸۰ تا ۰.۷۰ دلار محدود است. اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، جفت ارز می‌تواند مقاومت را در ۰.۸۰ دلار به چالش بکشد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده برتری گاوها باشد. این جفت ارز می تواند ابتدا تا ۰.۸۵ دلار و سپس به ۰.۹۱ دلار صعود کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی می‌فروشند. سپس این جفت ارز می تواند به ۰.۷۰ دلار کاهش یابد. اگر این سطح شکست بخورد، فروش می تواند شتاب بگیرد و به ۰.۶۲ دلار کاهش یابد.

4444444444 300x184 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

NEAR/USDT
NEAR بین میانگین های متحرک چند روز گذشته قرار گرفته است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در SMA 50 روزه (۱۱ دلار) می‌فروشند در حالی که گاوها با کاهش به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰ دلار) خرید می‌کنند.
RSI نزدیک به نقطه میانی است و متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده است که نشان دهنده وضعیت تعادل بین گاوها و خرس ها است. اگر قیمت از سطح فعلی برگشت و به بالای ۱۲ دلار برسد، نشان می دهد که گاوها در حال بازگشت هستند. سپس جفت ارز NEAR/USDT می‌تواند تا ۱۴ دلار افزایش یابد، جایی که ممکن است دوباره با مقاومت شدید خرس‌ها مواجه شود.
برخلاف این فرض، اگر قیمت شکسته شود و کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بماند، نشان می دهد که خرس ها قدرت بیشتری دارند. سپس این جفت ارز می تواند به حمایت قوی در ۸ دلار سقوط کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 14 مرداد

55555555555555 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز پس از شکستن خط روند نزولی، شتاب صعودی را به دست آورد، اما رالی با مقاومت قوی در ۱۲ دلار مواجه است. خرس‌ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA رساندند، اما گاوها موفق شدند از ۵۰-SMA دفاع کنند.
اگر خریداران قیمت را بالاتر از ۲۰-EMA ببرند و حفظ کنند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا مقاومت بالای ۱۲ دلار را برطرف کنند. از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر ۵۰-SMA برسد، فروش می تواند تشدید شود و این جفت ارز به ۹.۵۰ دلار کاهش یابد.

66666666666 300x188 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

XMR/USDT
مونرو(XMR) در چند هفته گذشته در یک کانال نزولی تصحیح کرده است. گاوها در حال خریدکف تا ۱۳۴ دلار و تلاش برای ایجاد یک الگوی پایه( basing pattern) هستند.
این حرکت منجر به تثبیت بین ۱۳۴ تا ۱۸۸ دلار در چند روز گذشته شده است. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۴ دلار) مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اگر خریداران قیمت را بالای ۱۸۸ دلار ببرند و حفظ کنند، این تعادل به نفع خریداران تغییر خواهد کرد. این یک الگوی دو کفی را تکمیل می کند که هدف آن ۲۴۲ دلار است.انتظار می‌رود که خرس‌ها دفاعی قوی در خط مقاومت کانال ایجاد کنند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۵۵ دلار برسد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد جفت ارز XMR/USDT را به ۱۳۴ دلار برسانند.

77777777777 300x187 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی می برند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها از این سطح دفاع می کنند. میانگین متحرک در حال کاهش است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۵۵ دلار سقوط کند، روند کوتاه مدت می تواند به نفع خرس ها باشد. در مقابل، نزدیک شدن به بالای خط روند نزولی می تواند چشم انداز افزایش احتمالی مقاومت در ۱۸۸ دلار را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 8 اردیبهشت

888888888888 300x182 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

WAVES/USDT

WAVES یک الگوی کف دوقلو(double bottom pattern) در ۸ دلار تشکیل داد و به شدت به ۲۱ دلار افزایش یافت. میانگین های متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و RSI در منطقه خرید بیش از حد است که نشان می دهد گاوها قدرت بیشتری دارند.
خرس‌ها چالش سختی را نزدیک به ۲۰ دلار مطرح می‌کنند، اما یک نکته مثبت این است که گاوها هنوز قدرت دارند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، نشان می دهد که گاوها در حال خرید در کف هستند. که امکان ریتست را در ۲۱ دلار افزایش می دهد.
اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۱ دلار ببرند و حفظ کنند، جفت ارز WAVES/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۲۴ دلار و سپس ۲۷ دلار افزایش یابد. اگر خرس‌ها جفت ارز را به زیر ۱۶ دلار بکشند و حفظ کنند، این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت باطل می‌شود.

999999999999999 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که اصلاح از ۲۱ دلار، RSI را از سطوح بسیار زیاد خرید به پایین‌تر از نقطه میانی کشیده است. گاوها نزول را تا سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% در ۱۶ دلار خریداری کردند و قیمت را به بالای ۲۰-EMA رساندند.
اگر قیمت بالاتر از ۲۰-EMA باقی بماند، گاوها تلاش خواهند کرد تا این جفت ارز را به بالای مقاومت ۲۱ دلار برسانند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، ممکن است معامله‌گران کوتاه‌مدت به سمت خروج عجله کنند که می تواند این جفت ارز را به ۱۴ دلار و سپس ۱۳ دلار بکشاند.

111111111111 300x194 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.