تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین (BTC) در آخر هفته نسبتاً آرام بوده و نشان می دهد که معامله گران قبل از جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در ۱۵ و ۱۶ مارس(۲۴ و ۲۵ اسفند) معاملات های بزرگ انجام نمی دهند.
منابع تجزیه و تحلیل Material Indicators هشدار داد که بیت کوین ممکن است سقوط کند، اما آنها به سرمایه گذاران توصیه کردند که آماده خرید این کف قیمتی باشند.
گزارش پرایس واترهاوس کوپرز(Price Waterhouse Coopers) در سال ۲۰۲۲ برای آمریکای شمالی، سه مورد استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض را برجسته کرده است که می‌تواند آینده ورزش را شکل دهد. این مشاور معتقد است که NFT ها و دارایی های دیجیتال جزو ده گرایش اصلی در صنعت ورزش هستند.
آیا بازارهای کریپتو می توانند حرکتی صعودی را در کوتاه مدت آغاز کنند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است رشد قیمتی به همراه داشته باشند را مطالعه کنیم.

BTC/USDT
بیت کوین در ۱۲ مارس(۲۱ اسفند) الگوی دوجی را تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در میان گاوها(خریداران) و خرس ها(فروشندگان) است. قیمت بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۹۸۱۰ دلار) و حمایت ۳۷۰۰۰ دلار می باشد.
متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف است و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.
اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۹۹۷۸ دلار) باشد، گاوها تلاش خواهند کرد که جفت ارز BTC/USDT را به بالای ۴۲۶۰۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این ارز می تواند تا ۴۵۴۰۰ دلار و سپس به خط مقاومت کانال صعود کند.
برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۳۷۰۰۰ دلار برسد،فروشندگان سعی می کنند جفت ارز را به زیر خط حمایت کانال ببرند.چنین حرکتی می تواند مسیر کاهش احتمالی تا ۳۰۰۰۰ دلار را باز کند.

11111111111 2 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز در حال تشکیل یک الگوی مثلث نزولی است که در یک شکست کامل می شود و زیر سطح حمایت قوی در ۳۷۰۰۰ دلار بسته می شود. سپس می تواند به ۳۴,۳۲۲ دلار کاهش یابد و بعداً هدف خود را به سمت هدف الگوی ۲۹,۲۵۰ دلار آغاز کند.
از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای ۵۰-SMA ببرند و حفظ کنند، این جفت ارز می تواند تا خط روند نزولی افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، الگوی نزولی را باطل می کند که می تواند خرید را جذب کند و ممکن است قیمت به سمت ۴۵۴۰۰ دلار افزایش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین، پنج شنبه 29 اردیبهشت

2222222222222 2 300x193 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

DOT/USDT
پولکادات (DOT) در چند ماه گذشته در یک روند نزولی بوده است، اما گاوها در تلاش هستند تا در منطقه بین ۱۶ تا ۱۴ دلار پایین بیایند. قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷ دلار) بود، اما گاوها نتوانستند بر مقاومت متحرک ۵۰ روزه (۱۸ دلار) غلبه کنند.
معامله گران ممکن است با شکستن بالاتر از مقاومت، موضع خود را حفظ کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز DOT/USDT می‌تواند به مقاومت بالای ۲۳ دلار برسد.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی که یک اقدام محدود را در کوتاه مدت نشان می دهد. اگر قیمت از SMA 50 روزه کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۱۶ دلار بکشند. اگر آنها موفق شوند، می تواند حمایت بحرانی را در ۱۴ دلار دوباره تست کند.

3333333333333 1 300x192 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز بین ۱۶ تا ۱۹ دلار در نوسان است. شکست خریداران در بالا بردن قیمت به بالای مقاومت ممکن است باعث سیو سود از سوی معامله گران کوتاه مدت شده باشد که قیمت را به ۵۰-SMA کشاند.
اگر قیمت به بالای ۲۰۰-SMA افزایش یابد، به گاوها پیشنهاد می‌شود که با تخفیف به خرید ادامه دهند. سپس خریداران دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از مقاومت در ۱۹ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز می تواند تا ۲۰ دلار افزایش یابد و بعداً به ۲۳ دلار برسد.
در مقابل، شکستن و بسته شدن به زیر ۵۰-SMA ممکن است احتمال سقوط به حمایت قوی در ۱۶ دلار را افزایش دهد.

4444444444444 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

SAND/USDT
سندباکس(SAND) در چند هفته گذشته بین ۲.۵۵ تا ۴.۸۶ دلار قیمت داشته است. خرس‌ها در ۴ مارس(۱۳ اسفند) قیمت را به زیر SMA 200 روزه (۳.۱۵ دلار) رساندند، اما نتوانستند حمایت را در ۲.۵۵ دلار بشکنند.
این نشان دهنده انباشت در نزدیکی حمایت محدوده است. RSI نشانه هایی از واگرایی مثبت را نشان می دهد که نشان می دهد حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد.
اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد جفت ارز SAND/USDT را به بالای SMA 200 روزه برسانند. اگر این اتفاق بیفتد،قیمت ممکن است به SMA 50 روزه (۳.۵۱ دلار) برسد. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند درها را برای افزایش احتمالی به ۴.۵۰ دلار و سپس به ۴.۸۶ دلار باز کند.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲.۵۵ دلار سقوط کند، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت باطل می شود. این می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 30 تیر

555555555 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

۵۰-SMA به عنوان یک مقاومت در نمودار ۴ ساعته عمل کرده است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۲.۷۰ دلار کاهش دهند، این جفت ارز می‌تواند تا سطح حمایتی در ۲.۵۵ دلار کاهش یابد. شکستن و بسته شدن زیر این سطح می تواند نشان دهنده برتری خرس ها باشد.
برای نفی این دیدگاه، گاوها باید قیمت را به بالای منطقه بین ۵۰-SMA و ۳ دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد،قیمت می‌تواند تا ۳.۴۲ دلار افزایش یابد.

6666666666666 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

RUNE/USDT
ثورچین (RUNE) بالاتر از میانگین های متحرک در ۱ مارس(۱۰ اسفند) شکست و با ریتست را انجام داد.
گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به SMA 200 روزه (۷.۹۰ دلار) برسانند، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره چالش بزرگی را ایجاد کنند. اگر قیمت از SMA 200 روزه برنگردد، گاوها یک بار دیگر برای رفع این مقاومت تلاش خواهند کرد. اگر آنها موفق شوند، قیمت RUNE/USDT می تواند تا ۹ دلار افزایش یابد.
از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، متحرک نمایی ۲۰ روزه سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید. بازگشت قوی به این سطح نشان می دهد که احساسات صعودی همچنان باقی است، در حالی که شکستن زیر آن می تواند منجر به کاهش تا ۴ دلار شود.

7777777777 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. این جفت ارز اکنون می تواند به مقاومت بالای ۷ دلار برسد، جایی که خرس ها تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را متوقف کنند.
از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، قیمت می تواند تا ۲۰-EMA کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد روند صعودی را از سر بگیرند. خرس ها باید قیمت را به زیر ۲۰-EMA بکشند و حفظ کنند تا نشان دهنده تغییر در روند کوتاه مدت باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 30 فروردین

888888888888 1 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ZEC/USDT
زیکش (ZEC) در ۸ مارس(۱۷ اسفند) بالای مقاومت ۱۳۵ دلاری شکست و بسته شد که الگوی کف دو قلو را تکمیل کرد. به دنبال آن در ۱۰ مارس(۱۹ اسفند) با یک وقفه به بالای SMA 200 روزه (۱۴۵ دلار) رسید که نشان دهنده بازگشت خریداران بوده است.خرس‌ها در حال حاضر در تلاش هستند تا قیمت را به زیر SMA 200 روزه برسانند و سطح شکست را در ۱۳۵ دلار به چالش بکشند. این یک سطح مهم برای گاوها می باشد که در پی آن جفت ارز ZEC/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۱۱۴ دلار) کاهش یابد.
اگر قیمت از سطح فعلی یا ۱۳۵ دلار برگشت، نشان می دهد که این احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند. گاوها سپس سعی می کنند جفت ارز را به بالای ۱۶۰ دلار برسانند و حرکت صعودی را از سر بگیرند. هدف از شکست الگوی کف دوقلو ۱۸۹ دلار است.

1111111111111 2 300x193 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

خرس ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA در نمودار ۴ ساعته رساندند اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان می دهد که گاوها در هر کاهش قیمت به خرید ادامه می دهند. گاوها اکنون سعی خواهند کرد قیمت را به بالای ۱۶۰ دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند. افزایش ۲۰-EMA و RSI در بخش مثبت نشان می دهد که قیمت احتمال صعود دارد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت کاهش یابد و به زیر ۱۴۳ دلار سقوط کند، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد. سپس جفت ارز می تواند به حمایت بحرانی در ۱۳۵ دلار سقوط کند.

222222222222222222222 300x197 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.