بزرگترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین در روز دوشنبه، ۱۲ سپتامبر(۲۱ شهریور)،به نقطه عطفی رسید و ۵۰۰۰ روزه شد و این شبکه به مدت ۱۳.۶۹ سال تقریباً بدون مشکل کار کرده است.

در بیت کوین، بلاک چین آنلاین بوده و هر ۱۰ دقیقه یک بلوک معتبر از تراکنش ها را به طور متوسط ​​برای ۷۵۳۷۸۲ بلاک (۵۰۰۰ روز) تایید می کند. به علاوه، ۳۴۶۴ روز از آخرین حادثه خرابی گذشته است.

اولین بلاک بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ (۱۴ دی ۱۳۸۷)استخراج شد. بیت کوین ۹۹.۹ درصد از سال را به صورت آنلاین سپری می کند و به طور متوسط ​​هر ۱۰ دقیقه یک بار بلوک های معتبر را تائید می کند تا زمانی که به عنوان رویداد سرریز ارزش(Value Overflow ) شناخته می شود. این اتفاق به ایجاد یک “بلاک عجیب” به نام بلوک ۷۴۶۳۸ اشاره دارد که منجر به ایجاد میلیاردها بیت کوین بیشتر شد. پنج ساعت بعد، در طول بلوک ۷۴۶۹۱، زنجیره بلوکی سافت فورک شد و نودها به اجماع رسیدند.

در سال ۲۰۱۳(۱۳۹۲)، نرم افزار بیت کوین تقسیم شد و زنجیره به دو قسمت تقسیم شد. بلاک چین به مدت ۶ ساعت و ۲۰ دقیقه از کار افتاد و باعث کاهش بیش از ۲۳ درصدی قیمت شد و به ۳۷ دلار رسید. ترکیب خرابی شبکه بیت کوین بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ (۱۳۸۹ و ۱۳۹۲)تقریباً ۰.۰۱ درصد از کل زمان را ایجاد می کند.

همچنین بخوانید:   کاربران هم اکنون می توانند با وب گردی در مرورگرهای متعددی از قبیل گوگل کروم، بیت کوین دریافت کنند

333333333 1 - 5000 روزگی بیت کوین

رمزارزهای محبوبی مانند سولانا(SOL) یا اتر (ETH) در حال حاضر نمی توانند با زمان آپ تایم یا عدم تمرکز که بیت کوین برای آن شناخته شده است رقابت کنند. سولانا مرتباً قطعی‌هایی را تجربه می‌کند و همچنین ایجاد اتریوم نتیجه یک هارد فورک بود.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع:cointelegraph

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.