قیمت بیت کوین

بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال در دنیا است. است امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از بیت کوین بسیار در بین مردم رواج پیدا کرده است ست و در سراسر دنیا و کشورهای پیشرفته بسیاری از معاملات مالی خود را با استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین انجام میدهند. ایران نیز به عنوان یک کشور پیشرفته علاقمندان زیادی به بیت کوین دارد آنها همه روزه به دنبال قیمت بیت کوین و یا خرید بیت کوین میباشند. در این صفحه می‌توانید قیمت روز بیت کوین را مشاهده کنید و در صرافی آنلاین خرید بیت کوین انجام دهیم. در ادامه اطلاعاتی بیشتر راجع به بیت کوین به دست خواهیم آورد و آن را دقیق تر بررسی خواهیم کرد.

 

بیت کوین چیست؟

بیت کوین شناخته شده ترین است ارز دیجیتال در دنیا است که در سال ۲۰۰۹-۲۰۰۸ توسط فرد یا گروهی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو ساخته شد. هویت این فرد یا این تیم همچنان ناشناس باقی مانده است. است افراد زیادی در طول تاریخ به عنوان خالق بیت کوین معرفی شده اند که هیچ کدام از آنها سندیت رسمی ندارند و همچنان هویت این فرد یا این تیم سازنده ناشناس باقی مانده است. بیت کوین مانند پول واقعی تمامی ویژگی‌ها را دارند. با آن میتوانید خرید و فروش انجام دهیم، می توانید سرمایه گذاری کنید و یا آن را پس انداز کنید. مهمترین ویژگی بیت کوین که آن را از دیگر بازارهای مالی و پول های دیگر متمایز می کند غیر متمرکز بودن آن است. قیمت بیت کوین و یا خرید بیت کوین وابسته به هیچ شرکت، دولت و یا سازمانی نیست و همین مورد آن را بسیار پرطرفدار و مشهور ساخته است چرا که می توان با آن انواع تراکنش های قانونی و غیرقانونی را به سادگی انجام داد.

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

عوامل تغییر دهنده قیمت بیت کوین

اصلی‌ترین عامل نوسان قیمت بیت کوین مسئله عرضه و تقاضا است. به طور کل هر چه تقاضا در بازار افزایش یابد و عرضه ثابت باشد یا دچار کاهش شود قیمت بیت کوین رشد می‌کند که البته حالت عکس آن نیز صادق است و با افزایش عرضه بیش از تقاضا بازار قیمت بیت کوین سقوط می‌کند. مسئله بعدی هاوینگ بیت کوین است که هر چند وقت یک بار پاداش استخراج بیت کوین را کاهش می‌دهد، غالبا هاوینگ باعث رشد قیمت بیت کوین می‌شود چرا که با کاهش پاداش بیت کوین ماینرها میل کمتری برای استخراج پر مشقت و هزینه‌بر آن پیدا می‌کنند و رشد عرضه کاهش می‌یابد.از دیگر نکات تاثیر گذار بر ارزش بیت کوین اخبار یا اظهارنظرهای مثبت یا منفی درباره این رمز ارز است. اگر یک شرکت بزرگ یا یک مقام ارشد دولتی یک کشور با سخنان خود تردید در دل سرمایه‌گذاران بیافکند، بسیاری برای جلوگیری از ریسک از دست دادن سرمایه خود احتمالا به سرعت اقدام به فروش بیت کوین خود می‌کنند که این مسئله قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می‌دهد. دیگر فاکتور تعیین کننده تصمیمات نهنگ‌های بازار است. نهنگ‌ها به بازیگران عمده بازار گفته می‌شود که حجم عظیمی از بیت کوین را در اختیار دارند و تعداد آن‌ها به انگشتان دو دست هم نمی‌رسد. تصمیم این افراد برای فروش یا نگهداری بیت کوین به حدی بر عرضه و تقاضا در بازار تاثیرگذار است که می‌تواند تمام سناریوهای دیگر بازار را تحت الشعاع خود قرار دهد.

نمودار تکنیکال قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین، نشان‌دهندهٔ روند قیمت آن در زمان‌های مختلف (به انتخاب شما) است. از طریق ابزارهای تحلیل تکنیکال، می‌توان به درک خوبی از رفتار بیت کوین رسید؛ ابزارهایی مانند شاخص قدرت نسبی، استوکاستیک، CCI، میانگین متحرک ساده و نمایی، نوسانگر مهیب و مکدی و غیره. همهٔ این ابزارها را می‌توانید در نمودار پیشرفتهٔ موجود در بازار بیت کوین در صرافی تبدیل، در اختیار داشته‌باشید و در تایم‌فریم‌های مختلف، به تحلیل بپردازید.