قیمت اتریوم

اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر در دنیا است. بسیاری از معامله گران بازار های مالی مانند ارز دیجیتال، معاملات خود را بر پایه قیمت اتریوم تنظیم می کنند و برایشان اهمیت دارد که قیمت مشاهده شده بروزترین قیمت اتریوم در بازار ارز های دیجیتال باشد. تیم ما با علم بر این موضوع بروزترین قیمت اتریوم را برای شما به نمایش گذاشته است تا بتواند معمالات خود را بر روی این قیمت ها انجام دهید.

قیمت لحظه ای اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم یکی از شناخته شده ترین ارز ها بین ارز های دیجیتالی معروف مثل بیت کوین می باشد که بسیاری از سرمایه گذاران بازار ارز های دیجیتال بر روی این ارز سرمایه گذاری کرده اند. سرمایه گذارانی که در این بازار از ارز دیجیتال اتریوم برای سرمایه خود خریداری کرده اند مشاهده قیمت لحظه ای این ارز برایشان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. جهت مشاهده قیمت لحظه ای ارز دیجیتال اتریوم افراد می توانند به راحتی به لینک زیر مراجعه نمایند.

پیشنهادی: آموزش ارز دیجیتال در اصفهان

بنیانگذاران اتریوم

تیم توسعه دهندگان اولیه اتریوم شامل پنج نفر عضو اصلی بود. ویتالیک بوترین، گوین وود، چارلز هاسکینسون، آنتونی دی یوریو و جوزف لوبین تیم اولیه این شبکه بلاک چین بودند. ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۴ وایت پیپر اتریوم را منتشر کرد. در مستندات رسمی اتریوم چهار زبان برنامه نویسی اصلی به عنوان زبان های توسعه این شبکه ذکر شده است: زبان Go، Python، ++C و C#. البته توسعه دهندگان به صورت غیر رسمی نام زبان‌های جاوا اسکریپت، روبی، راست و هسکل را هم ذکر کرده اند.

پیشنهادی: خرید اکانت تریدینگ ویو

قیمت اتریوم
قیمت اتریوم

عوامل مهم بر قیمت اتریوم

مانند سایر ارزهای دیجیتال و به‌طورکلی در تمام بازارهای مالی، قیمت یک کالا و در این مثال اتریوم براساس میزان عرضه و تقاضای بازار تعیین می‌شود. درست مانند بورس و سهام، بازار ارزهای دیجیتال دارای دفترچه سفارش حاوی سفارش‌های خرید و فروش است. به ‌این ‌ترتیب افزایش تقاضا برای خرید اتریوم قیمت این ارز را بالا برده و در مقابل نیز افزایش تقاضای فروش نیز سبب کاهش قیمت آن خواهد شد. به‌طورکلی اتریوم دارای کاربردهای بسیار متنوع است. این امر سبب شده تا برای انجام تراکنش در هر برنامه غیرمتمرکز ساخته شده روی بلاک چین اتریوم به توکن‌های اتر نیاز باشد. به همین ترتیب هرچه تراکنش‌های بیشتری روی اتریوم انجام شود، قیمت کارمزد تراکنش‌ها نیز افزایش می‌یابد؛ چراکه کارمزد تراکنش‌ها براساس میزان عرضه و تقاضای شبکه تعیین می‌شود. موارد دیگری که روی قیمت اتریوم تأثیر می‌گذارند عبارت‌اند از:

  1. پوشش خبری رسانه‌های اجتماعی
  2. افزایش اطلاع‌رسانی در رابطه با ارزهای دیجیتال و کاربردهای شبکه اتریوم
  3. افزایش میزان تراکنش‌های شبکه
  4. قیمت بیت کوین
  5. وضع قوانین و مقررات جدید توسط دولت‌ها
  6. افزایش تعداد توکن‌های ERC-20 که سبب افزایش کارایی شبکه اتریوم می‌شوند.