اِلیپا

plane tickets

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

ردیف نام آدرس سایت اینستاگرام شماره تماس
1 شرکت سفرهای علی‌بابا تهران ۰۲۱ – ۴۳۹۰۰۰۰۰
2 فلای تودی تهران 021-42405000
3 تریپ تهران 021-75134000
4 سه کلیک تهران 021-22222426
5 آژانس دورپرواز (فلایتیو) 021-41501
6 شرکت آرا جهان نوین گستر اطلس (اسنپ تریپ) 021-96669066
7
8
9
10

توضیحات بیشتر بهترین سایت خرید بلیط هواپیما

یکی از شرط‌های داشتن سفر خوب، شرایط سوار شدن به هواپیما، انتخاب لباس مناسب برای سفر با هواپیما و رزرو بلیط هواپیما مناسب است. البته جستجو برای یک پرواز خوب ممکن است بسته به پارامترهای مختلف کمی سخت باشد. از جمله مواردی که توصیه می‌شود قبل از نهایی کردن خرید بلیط هواپیما به آن توجه کنید تاریخ، زمان، قیمت، کلاس پرواز، خط هوایی و موارد دیگر از این قبیل هستند. مانند سایت‌های رزرو هتل، خوشبختانه امروزه سایت‌های متنوعی به منظور ارائه بلیط مناسب روی کار آمده‌اند که با ارائه فیلترهای مختلف کاربران را برای داشتن یک خرید مناسب کمک می‌کنند. اگر شما نیز تصمیم قطعی خود را برای سفر به هر مقصد گردشگری گرفته‌اید و به دنبال خرید بلیط هستید، توصیه می‌کنیم مطالب این مقاله را از دست ندهید. چرا که در این نوشته سعی کرده‌ایم تا بهترین سایت‌های خرید بلیط هواپیما‎ را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

انواع خرید بلیط هواپیما در ایران

بلیط هواپیما در ایران به دو صورت بلیط هواپیما چارتر و بلیط هواپیما سیستمی به فروش میرسد. رسالت هر دو نوع بلیط هواپیما خدمت رسانی به مسافران محترم میباشد. اما این دو نوع از بلیط هواپیما تفاوتهایی با یکدیگر دارند. قیمت بلیط هواپیما، خرید بلیط هواپیما خارجی، بلیط هواپیما ارزان، بلیط هواپیما چارتر بلیط هواپیما مشهد، مسیرهای پرتردد پروازی را در اینجا بررسی میکنیم. های هالیدی با در دست داشتن کامل ترین و جامع ترین بانک پروازی کشور ، فروش آنلاین بلیط هواپیما را سال هاست با پشتیبانی 24 ساعته به مشتریان خود ارائه میدهد. از ویژگی های منحصر به فرد های هالیدی اعلام بلیط های لحظه آخری به کاربران خود میباشد. برای خرید بلیط هواپیما با های هالیدی همراه باشید.

قیمت بلیط هواپیما

رزرو بلیط هواپیما در ایران به دو صورت بلیط چارتر و بلیط سیستمی میباشد. هر دو نوع این بلیط ها یک رسالت را بر عهده دارند. آن هم خدمت رسانی به مسافران میباشد. فروش بلیط هواپیما چارتر توسط آژانسهای چارتر کننده از ایرلاین اجاره شده است و در اختیار آنها میباشد. نرخ و میزان کنسلی آن همگی در اختیار آژانس می باشد. بلیط هواپیما سیستمی کاملا فروش آن بر عهده و تحت نظر مستقیم ایرلاین مربوطه میباشد. بلیط هواپیما چارتری عمدتا نرخی ثابت و تعیین شده ندارد. از آنجایی که نرخ گذاری بلیط چارتری تحت نظر آژانس های چارتر کننده میباشد و آنها با سیاست کاری خود نسبت به فروش آن اقدام میکنند, بلیط چارتر دارای نرخهای متفاوت و بعضا خوش قیمت تر میباشند. گاهی هم بسته به سیاست آژانس چارتر کننده رزرو بلیط هواپیما با نرخ بسیار بالایی بفروش میرسد. در پروازهای سیستمی نرخ گذاری های بلیط هواپیما بر اساس کلاس پروازی انجام میشود و نرخها مانند رزرو بلیط هواپیما چارتری در حال تغییرات لحظه ای نیستند. به عنوان مثال زمانی که بلیط هواپیما مشهد به تهران با نرخ 300.000 تومان در سامانه های فروش بلیط هواپیما به عنوان سیستمی به نمایش گذاشته میشود ، هیچ شرکت و وب سایت فروش و رزرو بلیط هواپیما اجازه تغییر دادن آن نرخ را ندارد و در سراسر کشور آن بلیط برای روز مشخصی که دارد با نرخ ثابت به فروش میرسد. اما در بلیط چارتری بعضا پیش میاید که یک پرواز دارای 10 نرخ مختلف میباشد که آن نیز ممکن است کم یا زیاد شود.

تفاوت کنسل کردن بلیط چارتر و بلیط سیستمی

استرداد بلیط چارتری عمدتا بعلت داشتن نرخهای مناسب و چارتری بودن آن امکان پذیر نیست. زیرا استرداد بلیط چارتری باعث خالی شدن آن صندلی و تلاش مجدد آژانس صادر کننده برای فروش مجدد میباشد. اما در برخی شرایط خاص و مواقعی که به زمان انجام پرواز چندین روز مانده باشد میتوان بلیط هواپیما چارتری را پس از کسر جریمه استرداد کرد. اما کنسلی بلیط سیستمی برخلاف چارتر آن قابل استرداد بوده و برای تمامی کلاسهای پروازی تمامی ایرلاین ها جدول جریمه کنسلی بلیط هواپیما وجود دارد که کنسلی بلیط هواپیما سیستمی صرفا طبق جدول انجام میشود. وقتی مسافر بلیط سیستمی خریداری میکند میتواند در صورت عدم استفاده از پرواز با کسر جریمه مبلغی از بلیطش را از ایرلاین استرداد کند. اما مسافرانی که بلیط هواپیما را به صورت چارتری خریداری میکنند به هیچ عنوان امکان استرداد بلیط هواپیما را ندارند.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط لحظه آخری که معمولا تا زمان پرواز کمتر از 24 ساعت مانده است گفته میشود. بلیط لحظه آخری با تعدادی محدود همیشه در همه پروازها موجود هستند. یکی از مهمترین رسالت وب سایتهای فروش بلیط هواپیما نمایش و اطلاع رسانی بلیطهای لحظه آخری هر پرواز میباشد. قیمت بلیط لحظه آخری معمولا در اکثر مواقع بسیار مناسب تر و ارزان تر میباشد. شما می توانید با مراجعه به سایت های هالیدی و انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ مورد نظرتان از نرخ تمامی پروازهای موجود آن مسیر و همچنین بلیط لحظه آخری موجود در آن مسیر مطلع شوید. همچنین در صورت نیاز به بلیط اتوبوس نیز می توانید از قابلیت لحظه آخری استفاده نمایید.

مزایای خرید آنلاین بلیط هواپیما

  1. تمامی مسیرهای پرواز و ایرلاین ها را با هم مقایسه کنید فرض کنید برای خرید بلیط هواپیما به استانبول، تلفنی با یک آژانس هواپیمایی تماس گرفته اید. کارمندان آژانس هواپیمایی به طور متوسط برای هر تماس بیش از 5 دقیقه زمان نمیگذارند. فکر می کنید در این زمان چند مسیر پروازی می توانند به شما پیشنهاد دهند؟ 5 دقیقه حتی برای اینکه انتظارات خود از مسیر پرواز را هم به ایشان توضیح دهید کافی نیست. کافیست همین مسیر را در سایت راهیتو جستجو کنید. راهیتو معمولا برای بلیط هواپیما به استانبول حدود 250 پیشنهاد ارائه می دهد. در سایت راهیتو شما این امکان را دارید در چند دقیقه تمامی پیشنهادها را با هم مقایسه کنید. بر اساس ساعت پرواز و یا قیمت پیشنهادها را مرتب کنید. ایرلاین ها مورد قبولتان را فیلتر کنید. در میان راه در کسری از ثانیه میتوانید نظر خود را عوض کنید. بلیط مورد نظرتان را برای روز بعد جستجو کنید. و هر تاریخی که بلیط هواپیما با انتظارات شما موجود بود، فرایند خرید بلیط هواپیما را ادامه دهید.
  2. با خرید آنلاین بلیط هواپیما در زمان صرفه جویی کنید. خرید آنلاین بلیط هواپیما، برای وسواسی ترین مسافرها بیش از 10 دقیقه زمان نخواهد برد. در هر ساعتی از شبانه روز میتوانید بلیط هواپیما را آنلاین رزرو کنید. نیازی به مراجعه حضوری به آژانس و یا بانک نیست. و در نهایت بلیط هواپیما را در ایمیل خود خواهید داشت. 3- خرید آنلاین بلیط هواپیما همیشه ارزانتر است می دانید چرا خرید بلیط هواپیما از سایت فروش آنلاین بلیط هواپیما ارزانتر است؟ هزینه های جاری آژانس های هواپیمایی بسیار هنگفت است. حال آنکه یک آژانس هواپیمایی آفلاین روزانه به طور متوسط بیش از 10 بلیط هواپیما نمیفروشد. با اینکه هزینه های راه اندازی و پشتیبانی یک آژانس مسافرتی آنلاین بسیار بالاتر است. ولی متوسط فروش یک سایت آنلاین روزانه بیش از 500 بلیط است. به این دلیل انتظار سود سایت های آنلاین و یا آژانس های مسافرتی آنلاین از فروش یک بلیط هواپیما پایین تر از آژانس های هواپیمایی آفلاین است. یک آژانس هواپیمایی آفلاین با اتمام ساعت کاری تعطیل خواهد شد. در آخر هفته ها هم اکثرا تعطیل هستند. از آنجایی که یک سایت فروش آنلاین بلیط هواپیما 24 ساعته بلیط هواپیما میفروشد، 24 ساعته و 7 روز هفته نیز پشتیبان شما خواهد بود.

نظرات بهترین سایت خرید بلیط هواپیما